2018 11 12

Domantui Saboniui – skausmas, negailestingi teisėjai ir Jameso Hardeno pamokos

Domantas Sabonis negalėjo sulaikyti šypsenos, kai per vos daugiau nei 2 minučių atkarpą teisėjai jam skyrė pirmą, antrą, o netrukus ir trečią pražangą. Dėl greitų pražangų išsimušęs iš ritmo ir anksti atsisėdęs ant suolo, 22-ejų lietuvis stebėjo „Indiana Pacers“ pralaimėjimą „Houston Rockets“ ekipai 103:115 (031:32, 23:44, 27:26, 22:13).
Domantas Sabonis ir Jamesas Hardenas
Domantas Sabonis ir Jamesas Hardenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis galėjo iš viso nežaisti Hjustone. Dėl čiurnos skausmų jo statusas prieš susitikimą su „Rockets“ buvo abejotinas.

Bet pasirodęs ant parketo D.Sabonis ilgai ant jo neužsibuvo.

Per vos 2 min. 14 sek. atkarpą 211 cm ūgio krepšininkas užsidirbo tris greitas pražangas ir jau pačioje antrojo ketvirčio pradžioje turėjo sėstis ant suolo. Apmaudžiausia, kad visas tris pražangas jis užsidirbo „Rockets“ aikštės pusėje – kaudamasis dėl kamuolio arba pažeisdamas taisykles puolant krepšį.

Vos tik D.Sabonis pasitraukė, „Pacers“ žaidimas sugriuvo ir antrąjį ketvirtį svečiai pralaimėjo net 23:44.

Lietuvis grįžo į aikštę po pertraukos, bet kai „Rockets“ po dviejų kėlinių sukaupė persvarą 76:54, sugrįžti į rungtynes buvo sudėtinga.

Indianos ekipa priešinosi ir sumažino skirtumą iki 10 taškų, tačiau „Rockets“ išlaikė pergalingą pranašumą.

Tą padėjo padaryti keli sezono rekordai.

Jamesas Hardenas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą ir įmetė 40 taškų (9 rez. perd.), kai Chrisas Paulas pridėjo 26.

Visa „Rockets“ komanda, tragiškai atakavusi iš toli sezono pradžioje (31,7 proc.), šįkart metė tritaškius 42,6 proc. tikslumu ir pataikė jų daugiausiai šį sezoną – 20.

Sykį vienu iš 8 savo tritaškių J.Hardenas baudė ir D.Sabonį.

Tai padėjo „Rockets“ pasiekti pirmąją namų pergalę per 5 pirmuosius nesėkmingus bandymus.

Clintas Capela prie pergalės prisidėjo 18 taškų, PJ Tuckeris – 12, buvęs žalgirietis Isaiah Hartensteinas – 4 taškais per 13 minučių.

„Rockets“ vertėsi be apsirgusio Carmelo Anthony, kuris pastaruoju metu pateko į gandų sūkurį. Tiesa, Hjustono klubo vadovas Darylas Morey pareiškė, kad pranešimas, jog vadovybė dėl neefektyvaus žaidimo buvo išsikvietusi Carmelo ant kilimėlio, buvo netikslus.

Pralaimėjusiems Domantas Sabonis per 22 minutes įmetė 11 taškų (4/4 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 4 ir prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Pacers“ ir „Rockets“ komandos įmetė po lygiai taškų.

Rezultatyviausiai „Pacers“ gretose žaidė 22 taškus surinkęs Victoras Oladipo (7/24 met., 10 kam.), 20 pridėjo Bojanas Bogdanovičius.

Su 8 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais „Pacers“ NBA Rytų konferencijoje užima 5 vietą.