2021 04 27

Dvi karščiausios NBA komandos sudegė „saulių“ kaitroje ir beprotiškose taškų lenktynėse

Ilgiausias pergalių serijas iki šios nakties turėjusios „New York Knicks“ ir „Washington Wizards“ komandos paragavo jau senokai nejusto pralaimėjimo kartėlio.
Chrisas Paulas ir Devinas Bookeris
Chrisas Paulas ir Devinas Bookeris / „Scanpix“ nuotr.

Net devynis kartus iš eilės iki šių rungtynių laimėję „Knicks“ (34-28) namuose 110:118 (36:29, 27:27, 24:31, 23:31) nusileido „Phoenix Suns“ (43-18) ekipai.

„Knicks“ antrajame kėlinyje pirmavo net 44:29 ir atrodė, kad užtikrintai žengia link dešimtosios pergalės iš eilės, tačiau „Suns“ kantriai vijosi varžovus, kol pirmą kartą persvėrė rezultatą pačioje trečiojo ketvirčio pabaigoje.

Lemiamą pranašumą „saulės“ susikrovė ketvirtojo kėlinio viduryje. Jo pradžioje „Knicks“ dar pirmavo 94:93, bet po atkarpos 13:4 likus lygiai penkioms minutėms jau „Suns“ buvo priekyje 106:98.

„Knicks“ dar buvo sumažinę skirtumą iki 4 taškų, bet svarbiausiais momentais po metimą pataikė „Suns“ vedliai Devinas Bookeris ir Chrisas Paulas, o viena geriausių šio sezono NBA komandų užgesino ilgiausia pergalių serija per aštuonerius metus besidžiaugusius Niujorko krepšininkus.

„Norėjome laimėti šias rungtynes. Labai norėjome, nes žinojome apie jų pergalių seriją ir supratome, kad tai bus tikros šunų peštynės“, – sakė 33 taškus pelnęs ir rezultatyviausiu susitikimo dalyviu tapęs D.Bookeris.

Pralaimėję „Knicks“ su „Atlanta Hawks“ dalinasi 4-5 vietas Rytų konferencijoje, o „Suns“ rezultatas yra antras tiek tarp Vakarų konferencijos komandų, tiek ir tarp visų 30-ties NBA klubų.

„Knicks“: Derrickas Rose'as 22 (10/17 dvit., 6 rez. perd.), Julius Randle'as 18, RJ Barrettas ir Reggie Bullockas (4/8 trit.) po 17, Immanuelis Quickley 11.

„Suns“: Devinas Bookeris 33 (13/22 dvit.), Mikalas Bridgesas 21, Chrisas Paulas 20 (6 rez. perd.), Cameronas Johnsonas (3/11 trit.) ir Cameronas Payne'as po 11.

Nesėkmę patyrė ir antrą ilgiausią pergalių seriją NBA lygoje turėję „Wizards“ (27-34), kurie namie įspūdingoje pratęsimo dramoje 143:146 (34:38, 28:27, 33:30, 38:38, 10:13) krito prieš „San Antonio Spurs“ (31-29).

Dramatiškose rungtynėse nė viena komanda neturėjo didesnio nei 3 taškų pranašumo nuo pat momento, kai ketvirtojo kėlinio viduryje DeMaras DeRozanas priartino „Spurs“ prie varžovų iki 115:118.

Pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje šansą išplėšti pergalę turėjo „Spurs“, bet to paties D.DeRozano metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

Vis tik pratęsime Teksaso krepšininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą. Patty Millsas sumetė baudų metimus likus žaisti 5,3 sek. ir padidino „Spurs“ persvarą iki 3 taškų (146:143), o progą išplėšti pratęsimą turėjęs Bradley Bealas likus beveik dviem sekundėms tritaškį metė pro šalį.

Iš viso šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 29 sykius, o 17 kartų rezultatas buvo lygus.

„Wizards“ neišgelbėjo net ir fantastiški lyderių pasirodymai. B.Bealas, kuris buvo pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės Rytų konferencijos žaidėju, pelnė net 45 taškus (20/33 dvit., 0/4 trit., 5/5 baud.), o Russellas Westbrookas užfiksavo jau 29-ąjį sezono trigubą dublį – 22 taškai (9/23 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 14 rezultatyvių perdavimų.

„Spurs“ komandoje spindėjo net 37 taškus (12/23 dvit., 13/13 baud.) pelnęs ir 10 rezultatyvių perdavimų išskirstęs D.DeRozanas, o Dejounte Murray pasiekė karjeros rekordą – vos 193 cm ūgio gynėjas atkovojo net 17 kamuolių, kuriuos pridūrė prie pelnytų 25 taškų (12/22 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.).

San Antonijaus klubui ši pergale leido pasivyti Jono Valančiūno atstovaujamus „Memphis Grizzlies“ – dabar šios komandos dalinasi 8-9 vietas Vakarų konferencijoje.

Vašingtono „burtininkai“ Rytuose išlieka dešimti, nors prie jų pavojingai priartėjo „Chicago Bulls“ ir „Toronto Raptors“ komandos, abi turinčios po 26 pergales ir 35 pralaimėjimus.

„Wizards“: Bradley Bealas 45 (20/33 dvit.), Russellas Westbrookas 22 (13 atk. kam., 14 rez. perd.), Alexas Lenas 17 (10 atk. kam.), Rui Hachimura, Davis Bertanis ir Anthony Gillas po 13.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 37 (12/23 dvit., 13/13 baud., 10 rez. perd.), Dejounte Murray 25 (12/22 dvit., 17 atk. kam.), Keldonas Johnsonas 21 (10/14 dvit.), Rudy Gay 17, Patty Millsas 11, Jakobas Poeltlas ir Drew Eubanksas po 10.