2021 12 22

Dvigubų dublių mašina J.Valančiūnas ir „Pelicans“ džiaugiasi nematyta pergalių serija

Šis sezonas „New Orleans Pelicans“ (11-21) klostosi ne taip, kaip planuota. Ryškiausia komandos žvaigždė Zionas Williamsonas vis dar nežaidžia dėl traumos, o komanda žengia NBA Vakarų konferencijos dugne.
Jonas Valančiūnas ir Jusufas Nurkičius
Jonas Valančiūnas ir Jusufas Nurkičius / „Scanpix“ nuotr.

Tačiau šiąnakt „Pelikanai“ namie 111:97 (24:21, 27:28, 30:29, 30:19) pranoko Damiano Lillardo vedamą „Portland Trail Blazers“ (13-19) ekipą ir pratęsė savo pergalių seriją iki 3 – ilgiausios šiame sezone.

Jonas Valančiūnas nugalėtojams per 31 minutę pelnė 10 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), bet atkovojo 16 kamuolių, blokavo 1 metimą, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Tai jau 24-tas lietuvio dvigubas dublis šiame sezone. Pagal šį rodiklį jis pirmauja visoje NBA kartu su „Utah Jazz“ bokštu Rudy Gobert'u.

Prasidedant ketvirtajam kėliniui „Pelicans“ dar pirmavo tik tašku (81:80), tačiau Nickeilas Alexanderis-Walkeris tada vienas pats pelnė 11 taškų iš eilės (92:83).

„Blazers“ nepasidavė. 39 taškus pelniusio D.Lillardo tempiami svečiai vėl priartėjo iki minimumo (92:91), bet dar vienas „Pelicans“ spurtas tapo lemiamu (102:93).

Nugalėtojams Brandonas Ingramas surinko 28, o nuo suolo kilęs Nickeilas Alexanderis-Walkeris – tik vienu tašku mažiau.

Laimėję trečią kartą iš eilės „Pelikanai“ pergalių skaičiumi aplenkė „Houston Rockets“ (10-21) ir „Oklahoma City Thunder“ (10-19) ekipas – kitas Vakarų konferencijos autsaideres. Tiesa, jos yra sužaidusios mažiau.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 28 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 27 (6/9 trit., 4 kld.), Joshas Hartas 20 (6/6 dvit.), Guillermo Hernangomezas 13 (6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (16 atk. kam.) ir Devonte Grahamas – po 10.

„Blazers“: Damianas Lillardas 39 (6/11 trit., 7 rez. perd.), Jusufas Nurkičius 17, Normanas Powellas 16, Larry Nance‘as 10 (6 atk. kam.), Robertas Covingtonas 7.