TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2015 11 18 /06:55

Geriausias latvio K.Porzingio karjeros mačas, LeBrono sutramdymas ir blokų vakarėlis

Latvijos krepšinio viltis Kristapas Porzingis siautėja NBA. 20 metų 221 cm ūgio puolėjas sužaidė kol kas geriausią savo karjeros už Atlanto mačą. NBA krepšinio Meka „Madison Square Garden“ jau nebesitvardė ir ketvirtajame kėlinyje skandavo „Por-zin-gis! Por-zin-gis!“ K.Porzingio sąskaitoje – 29 taškai ir 11 atkovotų kamuolių.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Latvio vedama „New York Knicks“ komanda namuose 102:94 palaužė „Charlotte Hornets“ ir atkeršijo už apmaudų pralaimėjimą praėjusią savaitę. Tada teisėjai neįskaitė pergalingo K.Porzingio metimo – esą aukštaūgis taiklų tritaškį paleido pasibaigus laikui.

Šį kartą K.Porzingis padarė viską, kad abejonių nebekiltų. Per 31 minutę jis pataikė 8 dvitaškius iš 15, abu tritaškius ir visas 7 baudas.

Latvis dar pridėjo blokuotą metimą, kartą suklydo ir prasižengė 2 kartus.

Jam geriausiai talkino Carmelo Anthony (18 tšk., 11 atk. kam.) ir Arronas Afflalo (16 tšk.).

Pralaimėjusiems Kemba Walkeris surinko 31, Spenceris Hawesas – 14, Jeremy Linas – 13 taškų.

Sutramdytas LeBronas

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

LeBronas Jamesas pirmoje rungtynių pusėje pelnė 23 taškus, tačiau „Cleveland Cavaliers“ namuose neatsilaikė prieš „Detroit Pistons“ 99:104.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Cavaliers“ pirmavo 65:55, o likus rungtyniauti 3 minutes persvara dar siekė 97:93.

Bet lemiamu metu suveikė dviguba „Pistons“ gynyba prieš LeBroną, tyčia bauduotas Andre Drummondas realizavo 3 baudas iš 4 ir „Pistons“ atsidūrė priekyje 98:97.

„Pistons“ nutraukė 4 pralaimėjimų seriją, o aštuonis namų mačus iš eilės laimėję „Cavaliers“ savo sirgalių akivaizdoje suklupo jau antrą sykį paeiliui.

Nugalėtojams dvigubų dublių meistras Andre Drummondas surinko 25 taškus ir atkovojo 18 kamuolių (11 dvigubas dublis per tiek pat rungtynių), Reggie Jacksonas (12 rez. perd.) pridėjo 23, Ersanas Ilyasova – 20 taškų.

L.Jamesas pralaimėjusiems pelnė 30, Kevinas Love (9 atk. kam.) pridėjo 19, Mo Williamsas (7 rez. perd.) ir J.R.Smithas – po 15 taškų.

Blokų vakarėlis

„Scanpix“ nuotr./Hassanas Whiteside'as

„Miami Heat“ vidurio puolėjas Hassanas Whiteside'as blokavo net 10 „Minnesota Timberwolves“ metimų, bet tai „vilkų“ neišgąsdino. „Timberwolves“ iš Majamio išsivežė pergalę 103:91 (20:25, 25:25, 17:19, 41:22).

„Timberwolves” unikaliai pradėjo sezoną. Pralaimėję visus penkis namų mačus, Minesotos krepšininkai išvykoje laimi 5-1.

„Išvyka mums yra tarsi palaiminimas. Smagu žaisti svečiuose, kai visi prieš tave nusistato“, – sakė 24 taškus surinkęs Andrew Wigginsas.

Zachas LaVine'as pridėjo 17, Shabazzas Muhammadas – 16 taškų. Po keturių praleistų rungtynių serijos į aikštę sugrįžęs ispanas Ricky Rubio per 27 minutes pasižymėjo 7 taškais (1/7 met.).

Beje, aikštėje pasirodęs K.Garnettas buvo vyresnis už du rungtynėse dirbusius teisėjus Justiną Van Duyne'ą (34 m.) ir Matta Bolandą (39 m.).

„Heat“ gretose spindėjo H.Whiteside'as, pasižymėjęs trigubu dubliu – 22 taškai, 14 atkovotų kamuolių ir 10 blokų.

Tai jau antrasis 26 metų 213 cm ūgio „centro“ trigubas dublis karjeroje. Bent kelis tokius yra pavykę padaryti tik 7 NBA krepšininkams.

Luolas Dengas pridėjo 20, Goranas Dragičius (9 rez. perd.) – 16 taškų.