2021 05 15

Ignas Brazdeikis sužaidė karjeros rungtynes, puikiai atakavęs buvusį savo klubą

Lietuvos pilietybę gavęs Ignas Brazdeikis darsyk parodė, kad jo vieta yra NBA. Kanados lietuvis pagerino asmeninį NBA rezultatyvumo rekordą ir buvo rezultatyviausias „Orlando Magic“ (21-50) žaidėjas.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / „Scanpix“ nuotr.

Tą patį vakarą, kai tritaškius skraidino rezultatyvumo rekordą pasiekęs Deividas Sirvydis, kitoje NBA arenoje liepsnojo dar vienas Lietuvos krepšininkas.

I.Brazdeikis pelnė 21 tašką rungtynėse su „Philadelphia 76ers“ (48-23), kuris namuose pasiekė pergalę 122:97.

Nors laimėti rungtynių nepavyko, I.Brazdeikiui tai buvo geriausias iki šiol sužaistas NBA mačas.

21 taškas – tai yra daugiau nei visi jo surinkti taškai per pusantrų metų „New York Knicks“, išmainęs 22 metų Lietuvos krepšininką kovo mėnesio pabaigoje.

Tada mainais I.Brazdeikis buvo nutūpęs būtent į Filadelfiją, bet ten su vienos geriausių Rytų konferencijos komandų apranga tesužaidė vieną mačą.

Atleistas iš „76ers“ jis sulaukė dar vieno šanso NBA ir visiškai kitaip atrodo „Magic“ gretose, kur gauna laiko žaisti ir jį išnaudoja efektyviai.

Į rungtynes su buvusia ekipa I.Brazdeikis įsitraukė nuo atsarginių suolo, bet vien pert pirmą kėlinį įraitė 10 taškų, primindamas apie save Filadelfijos sirgaliams.

Šį sezoną po 5,5 taško renkantis Lietuvoje gimęs, Kanadoje augęs krepšininkas žaidė net 32 minutes, per kurias pataikė 9 metimus iš 12.

Tikslą pasiekė 3 iš 5 tritaškių, 6 iš 7 dvitaškių. 198 cm ūgio puolėjas dar atkovojo 6 kartus kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir net blokavo 2 metimus! Jis taip pat po kartą suklydo ir prasižengė.

I.Brazdeikis buvo rezultatyviausias ir taikliausias „Magic“ žaidėjas, bet jam trūko komandos draugų paramos – nė vienas kitas svečių žaidėjų nepelnė daugiau 12 taškų.

„76ers“ žvaigždės savo darbą padarė per trumpą laiką.

Sethas Curry pelnė 20 taškų, per 23 minutes pataikęs 4 tritaškius iš 5.

Joelis Embiidas pelnė 13 taškų ir atkovojo 11 kartų kamuolį, o sirgaliai pradėjo skanduoti „M-V-P!“, „M-V-P“ vidurio puolėjui, kuris šį sezoną renka po 28,8 taško. Benas Simmonsas pridėjo 13 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus rungtynėse, per kurias šeimininkai su J.Embiidu priešakyje spurtavo antrajame kėlinyje, laimėję jį 39:19.

Šia pergale Filadelfijos klubas užsitikrino pirmąją vietą Rytų konferencijoje, žinodamas, kad reguliariojo čempionato finiše nebeaplenks nė „Brooklyn Nets“ (46-24), nė „Milwaukee Bucks“ (45-25).

Namų pranašumas bus svarbus, nes nuo atkrintamųjų varžybų Filadelfijoje jau bus galima į tribūnas leisti 50 proc. sirgalių, o tai reiškia, kad jų gali būti apie 10 tūkst. per rungtynes.

Orlando klubas to nepatirs – Rytų konferencijoje lenkdamas tik „Detroit Pistons“, jis finišuos NBA čempionate pirmadienį, kai darsyk susitiks su „76ers“.

„76ers“: Sethas Curry 20, Shake'as Miltonas 15, Joelis Embiidas ir Benas Simmonsas po 13.

„Magic“: Ignas Brazdeikis 21, Chassonas Randle'as ir R.J.Hamptonas po 12.