Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 20d. 19:29

Išskirtinio vieno NBA klubo dėmesio sulaukusio žalgiriečio loterija

Matas Jogėla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Matas Jogėla

Skaičiuodamas paskutiniąsias dienas iki NBA naujokų biržos nakties, Matas Jogėla kukliai atsisėdo Kauno „Kaustos“ salėje stebėti 19-mečių ir 20-mečių rinktinių susirėmimo. Jo likimo broliai Deividas Sirvydis ir Ignas Brazdeikis Niujorke ir Toronte stebės NBA naujokų biržos ceremoniją, bet pats 20-metis jaunuolis bus toli nuo NBA šurmulio. Jis namuose Kaune tikrins savo rizikingą loterijos bilietą, kurio niekas nematė jo ištraukiant.

„Jogėla liko naujokų biržoje?!“

„Ar jis gavo kurios nors NBA komandos pažadą?!“

„Jogėla?! Tikrai?!“

Tokiomis ir panašiomis žinutėmis atakavo NBA skautai, kai paaiškėjo, kad Kauno „Žalgiriui“ priklausantis talentas nusprendė neatsiimti paraiškos dalyvauti naujokų biržoje.

M.Jogėla galėjo pasekti kitų jaunųjų talentų pavyzdžiu ir laukti 2020-ųjų, kuomet galėtų būti pakviestas į NBA automatiškai. Tačiau atakuojantis gynėjas ir jo stovykla nusprendė sudrumsti NBA skautus.

Tai buvo labai netikėtas sprendimas NBA naujokų biržos šurmulyje.

Sukruto ir draugai, ėmę kamantinėti Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius pastarąjį sezoną vilkėjusį žaidėją.

„Visi klausė, kodėl neatsiėmiau paraiškos, nors buvo prognozuota, kad kitąmet mane galėtų pašaukti. Bet mano atsakymas paprastas – sezono viduryje tikrai buvo susidomėjimas iš NBA, – 24sek tikino M.Jogėla. – Su agentu nusprendėme, kad reikia bandyti šiemet. Tik gaila, kad tos traumos pamaišė. Manau, kad jei ne jos, viskas būtų buvę dar geriau.“

M.Jogėla 2018-2019 m. sezoną buvo paskolintas Alytaus „Dzūkijos“ komandai ir LKL čempionate per 19 minučių rinko vid. 7,3 taško (54,4 proc. dvit., 24,7 proc. trit.), 3,6 atkovoto kamuolio (1,1 puolime) bei 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro durų jau seniai nevarstė tiek NBA skautų, kurie vis užsukdavo į Dzūkijos sostinę pasižiūrėti ne tik karščiausio Lietuvos talento Deivido Sirvydžio, bet ir Mato Jogėlos.

Didžiausią dėmesį atletiškam dvimetriniam žaidėjui rodė „Charlotte Hornets“ klubas, pernai 55 šaukimu pakvietęs Arnoldą Kulboką.

Šiemet Šarlotės klubui antrajame naujokų biržos rate priklauso 36 ir 52 šaukimai.

„Šarlotės „Hornets“ komanda viso sezono metu Matui rodė ypatingą dėmesį, – 24sek pasakojo „Dzūkijos“ klubo direktorius Antanas Sakavickas. – Jie labai domėjosi Mato sveikata, ypač kai jis buvo traumuotas. Klubas prašė pasidalinti medicininėmis išvadomis.

Matu domėjosi ir kiti NBA klubai. NBA skautai sezono metu buvo dažni svečiai Alytuje.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Matas Jogėla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Matas Jogėla

M.Jogėlos stovykla įsitikinusi, kad jauno krepšininko traumos sumažino jo akcijas prieš naujokų biržą.

Smarkiai pakenkė ir paskutinę akimirką Monake atšaukta „NBA Global Camp“ stovykla, kurioje M.Jogėla būtų pasirodęs NBA klubams.

Tačiau M.Jogėlos traumų istorija kėlė didžiausią susirūpinimą.

„Pagrindinė problema buvo Mato traumos ir jos jį vis stabdė. Bet tikiuosi, kad sezono viduryje pašalinta atauga kojoje sustabdys tą traumų tendenciją ir padės jo tobulėjimui“, – 24sek atviravo A.Sakavickas.

Visi matė Mato norą ir užsidegimą kiekvienoje treniruotėje įrodyti, kad jis yra geriausias ir vertas būti „Dzūkijos“ starto penkete, o ateityje – išsikovoti vietą „Žalgiryje“.

Dėl įvairių traumų M.Jogėla praleido 9 LKL čempionato rungtynes. Skausmai jį išvedė iš rikiuotės tris kartus: rudenį, žiemą ir pavasarį.

Geriausia Matui buvo 2018-ųjų pabaiga ir 2019-ųjų pradžia, kai dvejose rungtynėse paeiliui jis pasiekė savo rezultatyvumo (19 tšk.) ir naudingumo (26 naud.) rekordus, bei pakartojo geriausią atkovotų kamuolių rezultatą (8) prieš Panevėžio „Lietkabelį“ ir Prienų „Skycop“.

M.Jogėla sužibėjo jau pernykščiame Europos dvidešimtmečių čempionate, kai Vokietijoje rinko po 16 taškų ir 4,2 atkovoto kamuolio.

NBA apžvalgininkai M.Jogėlos žaidimo stilių palygino su garsiu ispanu Rudy Fernandezu.

VIDEO: „Betsafe–LKL“ rungtynių momentas: M. Jogėla rauna varžovų krepšio lanką

„Norėjau geriau, – savo debiutinį sezoną vyrų krepšinyje įvertino M.Jogėla, kuriam tai buvo pirmieji metai LKL. – Tolimi metimai netapo tokiu geru ginklu, koks buvo pernai NKL.

Aišku, sezonas man nebuvo blogas, bet galėjau tikrai geriau. Po rungtynių žiūrėdavau video ir matydavau, kad galėjau dar daugiau pasistengti.“

Matas per pastaruosius metus prisižiūrėjo sočiai video. Jis dažnai analizuodavo savo žaidimą kartu su „Dzūkijos“ treneriu Andrejumi Urlepu.

Dažnai su jaunimu bendravęs slovėnas prašė nepriekaištingo detalių išpildymo. Vis dėlto dar nepatyręs LKL debiutantas su griežtu 61-erių specialistu greitai rado bendrą kalbą.

O A.Urlepas labai norėjo padėti M.Jogėlai.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andrejus Urlepas ir Matas Jogėla
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andrejus Urlepas ir Matas Jogėla

„Dzūkijos“ vadovo A.Sakavicko teigimu, vos tik jis pranešė treneriui apie galimybę iš „Žalgirio“ skolintis perspektyvų jaunuolį, slovėnas apsisprendė per 3-5 sekundes.

„Su Mato atėjimu į komandą ir jo žalgirietišku požiūriu į darbą, pagyvėjo visas komandos treniruočių procesas. Ypač tą pastebėjome iš jaunųjų komandos narių požiūrio į treniruotes, – pabrėžė A.Sakavickas. – Visi matė Mato norą ir užsidegimą kiekvienoje treniruotėje įrodyti, kad jis yra geriausias ir vertas būti „Dzūkijos“ starto penkete, o ateityje – išsikovoti vietą „Žalgiryje“.“

A.Sakavickas pridūrė, kad A.Urlepas ir M.Jogėla dažniausiai užsilikdavo padiskutuoti dėl kiekvieno žaidimo epizodo.

„Neblogą ryšį su Urlepu išlaikėme visą sezoną, – pridūrė M.Jogėla. – Jis man vis kartodavo, kad turiu daug dirbti. Po kiekvienų rungtynių treneris iškarpydavo video, kur gal ir gerai kažką padarydavau, bet galėdavau padaryti dar geriau ir greičiau. Buvo daug analizės ir pokalbių.“

A.Urlepas Alytuje nebuvo vienintelis M.Jogėlos mentorius. Laisvu laiku su talentingu tauragiškiu dirbo olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius.

Savo darbštumu garsią karjerą pasidariusiam V.Chomičiui turėjo palikti įspūdį M.Jogėlos noras treniruotis. Vyrai dviese dirbo su metimu, driblingu, prasiveržimais, judesiais po krepšiu.

„Turbūt jie abu taip sulipo, nes abu atėję iš Kauno, „Žalgirio“ sistemos, – šyptelėjo A.Sakavickas. – Matas dėjo didžiules pastangas, kad pasiimtų kiekvieną smulkmeną. Kitas žaidėjas padaro klaidą, jam tą pasako, bet kitoje atakoje jis tą klaidą vėl kartoja.

O Matas labai gerai reagavo į pastabas. Valdemaro akcentus jis išpildydavo maksimaliai.

Likus maždaug valandai iki treniruotės pradžios, Valdemaras darydavo individualias treniruotes su žaidėjais, kurias Matas lankė su dideliu užsidegimu, noru ir suprato jų vertę.

Manau, kad per tuos metus jis savo metimą tikrai patobulino. Nors dar reikia dirbti, bet dar metai su Chomičiumi ir jis išaugs į tikrai gero lygio žaidėją.

Matas visada norėjo ir nori tobulėti. Jis vienas tų žmonių, kur galima tvirtai pasakyti, kad jis nori išmokti žaisti krepšinį.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Chomičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Chomičius

M.Jogėlos agentas Marius Rutkauskas įsitikinęs, kad jo klientas yra atletiškiausias žaidėjas Lietuvoje.

Jaunuolis šoka virš lanko taip aukštai, kaip šoka ar šoko labai mažai lietuvių.

Naudodamasis savo įgimtomis spyruoklėmis kojose, Matas pagal puolime atkovotų kamuolių statistiką (1,1 puol.) LKL pirmenybėse buvo greta tokių atletų kaip Aaronas White'as (1,2) ar Brandonas Daviesas (1,3).

M.Jogėla gali žaibiški pirmuoju žingsniu palikti varžovą už nugaros ir taip susikurti progų sau ar komandos draugams.

Tai yra išskirtiniai įgūdžiai, dėl kurių NBA skautai lankėsi Alytuje.

Jeigu stabilizuotų toliašaudę patranką, M.Jogėla būtų dar įdomesnis talentas amerikiečiams.

„Mato perėjimas iš jaunimo į vyrų krepšinį nebuvo labai skausmingas. Jis jau pirmose rungtynėse ir pirmoje treniruotėje įrodė, kad gali žaisti LKL. Jeigu nebus pakviestas NBA naujokų biržoje, kitąmet tikrai įrodys, kad yra vienas geriausių ir perspektyviausių jaunų žaidėjų Lietuvoje“, – įsitikinęs A.Sakavickas.

Pats M.Jogėla niekada nesišvaistė tokiomis frazėmis.

Jis kuklinasi ir sudalyvavęs „Boston Celtics“ peržiūroje, iš kurios grįžo prieš keletą dienų.

Ten M.Jogėlą kelias valandas tikrino „Celtics“ štabas.

Įvairūs testai – rankų ilgio, ūgio, svorio, šuolio, plaštakos matavimas, metimai su kimštiniu kamuoliu, sprintai per visą aikštę, žaidimas vienas prieš vieną, du prieš vieną, trise prieš tris ar penkiese prieš penkis vos neišvertė M.Jogėlos iš sportbačių.

„Buvo sunku atlaikyti fizinį krūvį, – neslėpė M.Jogėla. – Peržiūra buvo labai intensyvi, su mažai poilsio. Ten reikia būti labai gerai pasiruošusiam.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Matas Jogėla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Matas Jogėla

„Celtics“ turi 14, 20, 22 ir 51 šaukimus.

Naujokų biržos šaukimus projektuojantys NBA puslapiai nemato M.Jogėlos pavardės 60 talentų sąrašuose. Ko gero, lietuvis galėtų tikėtis nebent ištraukti laimingą loterijos bilietą ir būti pašauktas 50-60 šaukimu.

Šansų nedaug, bet M.Jogėla penktadienį paryčiais laikys špygas Kaune per kompiuterį stebėdamas kelių valandų trukmės naujokų biržos transliaciją.

Ji bus varginanti, nes M.Jogėlos vardas gali būti išgirstas turbūt tik 6-7 val. ryto.

„Nežinau. Nenoriu čia spėlioti (ar būsiu pašauktas), bet aš labai norėčiau išgirsti savo pavardę. Tikrai norėčiau, – pabrėžė M.Jogėla. – O kaip bus, pamatysim.“

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek