2019 06 14

Istorinis triumfas – „Toronto Raptors“ pirmą kartą tapo NBA čempionais

„Toronto Raptors“ pirmą kartą istorijoje tapo NBA čempionais. Kanados ekipa šeštose finalo serijos rungtynėse 114:110 (33:32, 27:25, 26:31, 28:22) palaužė „Golden State Warriors“ krepšininkus ir laimėjo seriją 4:2.
„Toronto Raptors“ triumfas
„Toronto Raptors“ triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti 8 sekundes, „Warriors“ bandė išplėšti pergalę tritaškiu, bet Stepheno Curry metimas skriejo pro šalį. Čempionai dar paprašė minutės pertraukėlės, kurios neturėjo ir už tai pelnė techninę pražangą. Baudos metimą pataikė Kawhi Leonardas.

„Oracle“ arenoje triumfavo svečiai iš Kanados.

Lemiamos rungtynės padovanojo maksimalią intrigą. Pirmaujanti ekipa keitėsi net 18 kartų, devynis kartus rezultatas buvo lygus ir nė viena komanda nepirmavo daugiau nei 9 taškais.

Toronto klubo ėjimai pasiteisino. „Raptors“ nusprendė pasinaudoti auksiniu šansu tapti NBA čempionais ir jį sugriebė. Kawhi Leonardo ir Marco Gasolio mainai pakėlė komandą į naują čempionišką lygį, nors ir teko paaukoti klubo veteranus DeMarą DeRozaną ir Joną Valančiūną.

Tiesa, lemiamose rungtynėse rezultatyviausi Toronto ekipoje buvo senbuviai po 26 taškus surinkę Kyle'as Lowry ir Pascalis Siakamas.

K.Leonardas pelnė 22 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius bei tapo NBA finalo serijos MVP.

„Warriors“ ekipoje rezultatyviausias buvo 30 taškų pelnęs Klay Thompsonas, kuris patyrė kelio traumą trečiojo kėlinio pabaigoje.

„Warriors“ siekė trečio NBA titulo iš eilės, bet Kevino Duranto trauma sustabdė Kalifornijos ekipą ir nutraukė dominavimo etapą NBA.

Toronto ekipa NBA finale žaidė pirmą kartą ir tapo pirmąja Kanados komanda, laimėjusia NBA.

NBA čempiono žiedą greičiausiai gaus ir Jonas Valančiūnas, kuris praleido didžiąją sezono dalį „Raptors“ ekipoje, bet buvo išmainytas į „Memphis Grizzlies“ ekipą.

„Warriors“: K.Thompsonas 30, A.Iguodola 22, S.Curry 21, D.Cousinsas 12, D.Greenas 11.

„Raptors“: K.Lowry ir P.Siakamas po 26, F.VanVleetas ir K.Leonardas po 22, S.Ibaka 15.