2016 05 02

Istorinis žingsnis: Jonas Valančiūnas – kitame NBA etape!

Prakeiksmas nutrauktas. Jonas Valančiūnas su „Toronto Raptors“ išgyveno sunkiausią sezono akimirką ir pavojingiausią varžovų paskutinių minučių šturmą. „Raptors“ septintosiose NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos serijos rungtynėse palaužė „Indiana Pacers“ 89:84 (28:23, 22:21, 28:20, 11:20) ir triumfavo 4-3. Lietuvis pirmą kartą žais Rytų konferencijos pusfinalyje!
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA atkrintamosios | „Toronto Raptors“ – „Indiana Pacers“ 89:84 | Valančiūnas 10+15 | Serija 4-3

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Pacers“ ekipą 89:84 ir laimėjo seriją 4-3.
  • „Raptors“ pirmą kartą per 15 metų pateko į antrąjį atkrintamųjų etapą.
  • Valančiūnas lemiamame mače surinko 10 tšk. ir 15 atk. kam.
  • Kitame etape „Raptors“ susitiks su „Heat“ klubu.

„Raptors“ tik antrą kartą klubo istorijoje nuo 1995-ųjų pateko į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Ten „Raptors“ susitiks su „Miami Heat“ ekipa, kuri 4-3 palaužė „Charlotte Hornets“ krepšininkus.

Vienintelį kartą Toronto krepšininkai antrajame etape žaidė tik 2001-aisiais, bet tada pirmajame atkrintamųjų varžybų etape buvo kaunamasi serijoje iki trijų pergalių.

„Sezonas būtų žlugęs, jei būtume pralaimėję pirmajame atkrintamųjų etape“, – pripažino DeMaras DeRozanas.

Prieš dvejus metus, kai „Raptors“ pralaimėjo septintąsias serijos rungtynes „Brooklyn Nets“, J.Valančiūnas aikštėje buvo nematomas – pelnė 3 taškus (1/5 dvit.) ir atkovojo 5 kamuolius.

Šį kartą dar ketvirtasis kėlinys prasidėjo lietuviui sukaupus dvigubą dublį – 10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. Rungtynes 23 metų 213 cm ūgio „centras“ baigė su 10 taškų (4/10 dvit., 2/2 baud) ir 15 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyviu perdavimu, 1 bloku, 1 klaida ir 3 pražangomis per 28 minutes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Triumfuojantis Jonas Valančiūnas: „Tai kažkas naujo mano gyvenime!“

„Raptors“ iš lėto kaupė persvarą, kol galiausiai ketvirtojo kėlinio pradžioje atsarginio penketo vedamas Toronto klubas nutolo rekordiniu skirtumu – 83:67.

Vis dėlto tiksint paskutinėms minutėms Toronto klubas ėmė panikuoti ir strigti „Pacers“ gynyboje. Paulo George'o vedamas Indianos klubas pavojingai, kol po Monta Elliso tritaškio sukarpė atsilikimą vos iki 3 taškų (82:85).

D.DeRozanas: „Sezonas būtų žlugęs, jei būtume pralaimėję pirmajame atkrintamųjų etape“

Likus žaisti dvi minutes svarbiu prasiveržimu skirtumą didino Kyle'as Lowry (87:82), bet „Pacers“ po nedidelės pauzės vėl priartėjo 3 taškais (84:87) ir lemtingam išpuoliui turėjo 26 sekundes.

Vis dėlto P.George'as metė ne iš trijų taškų zonos, o neapgalvotai siuntė kamuolį po krepšiu ir ataka baigėsi klaida. Kitoje aikštės pusėje DeMaras DeRozanas neklydo prie baudų metimo linijos ir „Raptors“ triumfavo – 89:84.

Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ pelnė tik 11 taškų. Jokia kita NBA komanda dar nebuvo laimėjusi septintųjų serijos rungtynių su tokiu skaičiumi.

„Žmogau, ši pergalė reiškia daug. Žmonės nusipelnė matyti komandą kitame etape, o mes vis strigdome atkrintamosiose, – po finalinio švilpuko apkabinęs savo dukrelę, kalbėjo D.DeRozanas. – Jei nori būti didis žaidėjas, turi gerai pasirodyti svarbiausiose rungtynėse. Tokios tai buvo šiandien.

Kitas varžovas – „Heat“. Tai patyrusi komanda. Bus dar viena beprotiška serija“.

Serija su „Heat“ startuos naktį iš antradienio į trečiadienį Toronte.

TAIP PAT SKAITYKITE: Į „Raptors“ spaudos konferenciją netikėtai įsiveržęs klubo vadovas „susprogdino“ internetą

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 30 (10/32 met.), Normanas Powellas 13, Kyle'as Lowry (9 rez. perd.) ir Patrickas Pattersonas po 11, Jonas Valančiūnas 10 (15 atk. kam.).

„Pacers“: Paulas George'as 26 (12 atk. kam., 7 kl.), George'as Hillas 19, Monta Ellisas 15.