2019 11 26

Kultinės atkrintamųjų serijos pakartojime – „tuščias“ J.Embiidas ir „Raptors“ triumfas

Toronte praėjusią naktį įvyko dramatiškai gegužę pasibaigusios atkrintamųjų serijos tarp „Toronto Raptors“ (12-4) ir „Philadelphia 76ers“ (11-6) pakartojimas. Kaip ir prieš pusmetį, iš aikštės nugalėję išėjo „Raptors“ krepšininkai – jie triumfavo 101:96.
Joelis Embiidas užstrigo Marco Gasolio gynyboje
Joelis Embiidas užstrigo Marco Gasolio gynyboje / „Scanpix“ nuotr.

Prie svarbios pergalės, atitolinusias šias dvi komandas turnyrinėje lentelėje, labiausiai prisidėjo fantastiška „Raptors“ gynyba prieš 24,7 taško iki šio susitikimo rinkusį Joelį Embiidą.

„Sixers“ centras per 32 minutes prametė visus 7 dvitaškius, 4 tritaškius, 3 baudų metimus ir nepelnė nė taško. Taip nutiko pirmą sykį ketvirtą sezoną NBA lygoje rungtyniaujančio krepšininko karjeroje.

Įdomu tai, kad J.Embiidas per savo karjerą, neskaitant rungtynių, kurių nebaigė dėl traumos, tik sykį buvo surinkęs vienženklį taškų skaičių, o tai taip pat nutiko prieš „Raptors“ 2016-ųjų gruodį. Tame mače J.Embiidas pelnė 9 taškus.

Nepaisant kamerūniečio strigimo, Filadelfijos komanda turėjo puikų šansą iškovoti pergalę.

Dar likus 4 minutėms po Josho Richardsono metimo svečiai pirmavo 96:91 ir buvo arčiau laimėjimo. Vis dėlto per likusį rungtynių laiką „76ers“ taškų taip ir nepelnė.

Likus lygiai minutei Pascalis Siakamas prasiveržęs į baudos aikštelę ir pelnęs dvitaškį su pražanga persvėrė rezultatą (97:96), o kitoje aikštės pusėje pataikyti nesugebėjo Tobiasas Harrisas.

Nors „Sixers“ dar turėjo šansą ir paskutinėmis sekundėmis, kai atsiliko 96:99, tiek T.Harriso, tiek Beno Simmonso metimai iš toli skriejo pro šalį ir nuo priešininkų pabėgęs P.Siakamas dėjimu įtvirtino komandos pergalę.

Toronto klubas ir šiose rungtynėse vertėsi be traumą besigydančio Kyle'o Lowry.

Primename, kad abi komandos grūmėsi praėjusio sezono Rytų konferencijos pusfinalio serijoje. Ją po dramatiškos kovos, pasibaigusios sudėtingu Kawhi Leonardo metimu su sirena, rezultatu 4-3 laimėjo „Raptors“, vėliau tapę ir NBA čempionais.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 25 (7 atk. kam.), Fredas VanVleetas 24 (8 rez. perd.), Rondae Hollisas-Jeffersonas 16 (10 atk. kam.), OG Anunoby 12.

„76ers“: Joshas Richardsonas 25 (5/9 trit.), Tobiasas Harrisas 18, Mike'as Scottas 12, Alas Horfordas 11 (10 atk. kam.), Benas Simmonsas 10 (9 atk. kam., 14 rez. perd., 7 kld.).