Lyderių pralaimėjimai į Vakarų konferencijos viršūnę iškėlė naują komandą

NBA Vakarų konferencijoje – nauji lyderiai. Pralaimėjus dviem pirmavusioms komandoms, į viršūnę pirmą kartą šiame sezone iškilo „Los Angeles Clippers“ (34-15) klubas.

Tyronno Lue auklėtiniai praėjusią naktį net nežaidė, bet jiems padėjo „Oklahoma City Thunder“ (35-16) ir „Minnesota Timberwolves“ (35-16) nesėkmės, nusmukdinusios šias dvi komandas į 2-4 vietas (kartu su „Denver Nuggets“) ir pakėlusios „Clippers“ į pirmąją.

Tiesa, keturias pirmąsias Vakarų komandas skaičiuojant pergalių procentus skiria viso labo 0,8 proc.

„Thunder“ krepšininkai išvykoje 117:124 (33:28, 35:33, 24:35, 25:28) nusileido dėl vietos atkrintamosiose kovojančiai „Utah Jazz“ (26-26).

Oklahoma Sičio ekipa likus keturioms minutėms dar pirmavo 113:112, bet tada „džiazmenai“ spurtavo 7:0, o galutinai rungtynių klausimą išsprendė tritaškį pataikęs Lauri Markkenenas.

Jis vedė į priekį savo komandą, sumesdamas 33 taškus (7/11 dvit., 5/7 trit., 4/4 baud.) ir atkovodamas 11 kamuolių. „Thunder“ gretose ryškiausiai žibėjo Shai Gilgeousas-Alexanderis, įmetęs 28 taškus (9/19 dvit., 2/3 trit., 4/5 baud.) ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Savo ruožtu „Timberwolves“ išvykoje per pratęsimą 123:129 (33:22, 36:25, 23:36, 23:32, 8:14) nusileido „Chicago Bulls“ (24-27) ekipai.

Artūro Karnišovo vadovaujamas Čikagos klubas šiame susitikime panaikino net 23 taškų deficitą, turėtą trečiojo kėlinio pradžioje (51:74).

„Bulls“ į kovą sugrąžino Coby White'as, per antrąją rungtynių pusę įmetęs net 30 taškų, o pratęsime spindėjo jį 6 taškais atidaręs DeMaras DeRozanas, kuris galėjo išplėšti „Bulls“ pergalę ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje, bet nepataikė metimo su sirena.

Abu šie žaidėjai susitikimą užbaigė pelnydami po 33 taškus. Mineapolio komandai Anthony Edwardsas įmetė 38 taškus (7/17 dvit., 5/9 trit., 9/11 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Į pirmąją Vakarų konferencijos vietą pakilę „Clippers“ fiksuoja geriausią žaidimą visoje NBA lygoje nuo gruodžio 1-osios. Per pastaruosius kiek daugiau nei du mėnesius Los Andželo ekipa iškovojo 26 pergales ir patyrė tik 5 pralaimėjimus.