2019 01 19

NBA lygoje – D.Cousinso sugrįžimas ir toliau stebuklingai žaidžianti „Nets“

Penktadienio vakarą NBA lygoje sužaistos septynerios rungtynės. Trečią pergalę iš eilės pasiekė „Brooklyn Nets“ (24-23), svečiuose 117:115 (25:32, 29:35, 32:28, 31:20) nugalėjusi „Orlando Magic“ (19-26).
D'Angelo Russellas
D'Angelo Russellas / „Scanpix“ nuotr.

22-ejų „Nets“ įžaidėjas D'Angelo Russellas pelnė 40 taškų ir pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą. Jis pataikė 8 tritaškius iš 12-ikos ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. „Magic“ gretose išsiskyrė 23 taškus surinkęs Aaronas Gordonas.

„Jei čia nebūtų žiniasklaidos, aš šaukčiau, rėkčiau, užsileisčiau muziką ir šokčiau“, – po 16-os pergalės per paskutines 21-erias rungtynes kalbėjo „Nets“ centras Jarretas Allenas.

„Tai taip puiku. Ne kiekvieną dieną išvysi savo komandą, panaikinančią 21 taško skirtumą. Kai pradedi laimėti tokias rungtynes, imi keistis kaip asmenybė“, – pridūrė J.Allenas.

Išties, „Magic“ pataikė pirmus 11 metimų iš 15-ikos ir antrajame kėlinyje turėjo net 21 taško persvarą (58:37). Bet „Nets“ pasivijo.

D.Russellas pataikė tritaškį likus 27 sek. ir išvedė „Nets“ į priekį pirmą kartą nuo rungtynių starto, kai Bruklino komanda pirmavo 2:0.

„Manau, jog „Magic“ dominavo 95 proc. laiko, tačiau ketvirtajame kėlinyje mes pradėjome gintis, o D'Angelo buvo puikus. Mums tai nebuvo geros rungtynės, bet sugebėjome laimėti“, – sakė „Nets“ treneris Kenny Atkinsonas.

Kyrie Irvingas pelnė 38 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir nuvedė „Boston Celtics“ (27-18) į pergalę prieš besisvečiavusią „Memphis Grizzlies“ (19-26) ekipą.

Net 28 taškus K.Irvingas pelnė antroje rungtynių pusėje. „Grizliams“ 26 taškus pelnė Mike'as Conley.

„Grizzlies“ pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės ir jau 10-ą per paskutines 11 rungtynių. Bostono komandai „Grizzlies“ pralaimėjo jau septintą kartą iš eilės.

„Scanpix“ nuotr./DeMarcusas Cousinsas

Titulą ginanti „Golden State Warriors“ (32-14) tritaškius metė vos 24 proc. taiklumu (9/37), bet ir to pakako, kad išvykoje 112:94 (28:25, 24:26, 29:21, 32:22) nugalėtų „Los Angeles Clippers“ (24-21).

„Clippers“ iš toli atakavo dar prasčiau – pataikė vos 4 tritaškius iš 25 (16 proc.).

Stephenas Curry nugalėtojams pelnė 28 (3/11 trit.), Kevinas Durantas – 24 taškus. „Clippers“ ekipai Tobias Harris surinko 28.

„Warriors“ gretose beveik po metų pertraukos vėl žaidė DeMarcusas Cousinsas, 12 mėnesių besigydęs Achilo sausgyslės traumą.

Per 15 minučių D.Cousinsas spėjo surinkti 6 pražangas, bet pelnė 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Aikštę aukštaūgis paliko plačiai šypsodamasis.

Sugrįžus D.Cousinsui, tai buvo pirmas kartas per 42 metus, kai NBA lygoje komanda į starto penketą išleido penkis, ankstesniame sezone „Visų žvaigždžių“ rungtynėse žaidusius krepšininkus.