NBA lygoje – esto karjeros pasirodymas ir istorinis afrikiečio šou

„Chicago Bulls“ (39-42) jau užsitikrino 9-ąją vietą NBA Rytų konferencijoje, o įkrintamosioms varžyboms besiruošiančios komandos treneris Billy Donovanas turi prabangą apšaudyti mažiau pasireikšti gaunančius žaidėjus. Gautais šansais ypač gerai pasinaudojo du žaidėjai.
Henri Drellas
Henri Drellas / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

„Bulls“ ekipa, kurios krepšinio operacijų vadovu dirba lietuvis Artūras Karnišovas, svečiuose 129:127 (33:40, 32:22, 33:33, 31:32) įveikė „Washington Wizards“ (15-66).

„Bulių“ gretose geriausią trumpos NBA karjeros pasirodymą surengė estas Henri Drellas.

23-ejų 206 cm ūgio puolėjas iš Talino žaidė 23 minutes, per kurias įmetė 9 taškus (1/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, sykį suklydo ir penkis kartus prasižengė.

Estas iki tol buvo žaidęs tik trejose NBA rungtynėse, kuriose iš viso ant parketo praleido tik 7 minutes ir surinko 2 taškus.

H.Drellas atliko ir lemiamą bloką paskutinėmis sekundėmis, išsaugojusį pergalę jo komandai.

Debiutavęs NBA mače kovo viduryje, H.Drellas tapo antruoju estu po Martino Muurseppo, žengusiu į aikštę stipriausioje pasaulio lygoje.

Daugiau apie šį žaidėją skaitykite čia.

Ypatingos praėjusios nakties rungtynės buvo ir kitam „Bulls“ atsarginiam krepšininkui Adamai Sanogo.

Iš Malio kilęs 22 metų 206 cm ūgio puolėjas per 35 minutes pelnė 22 taškus (8/18 dvit., 6/9 baud.) ir atkovojo net 20 kamuolių.

Jis tapo tik antruoju NBA naujoku šį sezoną, per rungtynes sugebėjusiu pelnyti bent 20 taškų ir atkovoti bent 20 kamuolių (10 – puolime). Kitas toks žaidėjas – Victoras Wembanyama.

A.Sanogo iki tol buvo žaidęs tik aštuoneriose rungtynėse, kuriose vidutiniškai rinko po 1,8 taško ir 2 atkovotus kamuolius.

20+20 rodiklius „Bulls“ istorijoje ligšiol buvo fiksavęs tik vienas naujokas – Charlesas Oakley, tą padaręs 1985-1986 m. sezone.

„Labai geras jausmas. Laukiau šios progos visus metus. Labai smagu taip žaisti, tai – svajonės išsipildymas. Net nežinau ką pasakyti, tiesiog esu laimingas“, – po mačo džiaugėsi rungtynių herojus.

„Bulls“ krepšininkai reguliariajame sezone tikrai užims 9-ąją vietą ir įkrintamųjų varžybų starte kitą savaitę namuose priims 10-ąją poziciją užsitikrinusius „Atlanta Hawks“ (36-45).

„Wizards“: Deni Avdija (12 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Cory Kispertas (6/11 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.) po 23, Patrickas Baldwinas (12 atk. kam.) ir Tristanas Vukčevičius po 19, Johnny Davisas ir Jaredas Butleris (10 rez. perd.) po 15.

„Bulls“: Javonte Greenas 24 (7 atk. kam.), Adama Sanogo 22 (20 atk. kam.), Coby White'as ir Jevonas Carteris (12 rez. perd.) po 20, Dalenas Terry 17 (8 rez. perd.), Torrey Craigas 11 (15 atk. kam.).