2019 10 23

NBA startas: „Raptors“ triumfas po pratęsimo ir istorinis kamerūniečio pasirodymas

NBA sezonas šį kartą startavo Kanadoje, kur stipriausia lygos komanda „Toronto Raptors“ priėmė „New Orleans Pelicans“. Pirmajame sezono mače buvo visko – pratęsimas, įspūdingas individualus pasirodymas bei dramatiška čempionų pergalė. „Raptors“ sugebėjo startuoti pergale – 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:5).
Pascalis Siakamas
Pascalis Siakamas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svečių komandos gretose nebuvo NBA naujokų biržos pirmojo šaukimo Ziono Williamsono, tačiau aikštėje greitai atsirado vyrukas, į kurį smigo visos prožektorių šviesos.

Kamerūnietis Pascalis Siakamas surengė įspūdingą pasirodymą ir jau pirmajame mače parodė, kad šį sezoną yra pasiruošęs tapti tikru „Raptors“ lyderiu.

Puolėjas žaidė 38 minutes, per kurias pelnė 34 taškus bei atkovojo 18 kamuolių, taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išnaudojo leistinų pražangų limitą bei triskart suklydo.

Šis P.Siakamo pasiekimas – istorinis. Iki šiol per atidarymo rungtynes pelnyti 30 taškų, atkovoti 15 kamuolių bei atlikti penkis perdavimus yra pavykę tik penkiems NBA krepšininkams.

Pratęsimo metu „Raptors“ surengė spurtą, pelniusi aštuonis taškus be atsako ir padovanojo savo sirgaliams šventę.

Ji prasidėjo dar prieš rungtynes, kai Toronto krepšininkams buvo įteikti istorinio dydžio NBA čempionų žiedai.

Pirmosiose sezono rungtynėse „Raptors“ gretose įspūdingai pasirodė ir Fredas VanVleetas, pirmą kartą karjeroje pelnęs net 34 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Neprisvilo ir „Pelicans“ italo Nicolo Melli debiutas. Puolėjas per 20 minučių pelnė 14 taškų, pataikęs keturis tritaškius, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Raptors“: Pascalis Siakamas (18 atk. kam.) ir Fredas VanVleetas (7 rez. perd.) po 34, Kyle‘as Lowry 22, Serge‘as Ibaka 13, OG Anunoby 11.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22, J.J.Redickas 16, Joshas Hartas 15, Nicolo Melli 14.