Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 07:30

NBA vasaros lygai vadovaujantis įtakingas agentas turi patarimą Š.Jasikevičiui

Warrenas LeGarie yra įtakingas NBA agentas 15min iš Las Vegaso
15min nuotr. / Warrenas LeGarie yra įtakingas NBA agentas

Šio žmogaus turbūt dar nematėte NBA ekranuose ir socialiniuose tinkluose, bet tai jis vadinamas NBA vasaros lygos karaliumi. Warrenas LeGarie, visiems geriausiai žinomas kaip tiesiog Warrenas, yra žmogus, draugišką turnyrą pavertęs NBA vasaros krepšinio sostine. Tai taip pat labai įtakingas NBA agentas, turintis karjeros patarimą ir Šarūnui Jasikevičiui.

Las Vegaso vasaros lygos žiūrovai dar iki šių dienų klausinėja, kas tas baltapūkis garbingo amžiaus žmogelis, kuris vis sukiojasi aplink aikštę ir spaudžia ranką LeBronui Jamesui, Floydui Mayweatheriui, Steve'ui Ballmeriui, Mike'ui D'Antoni ir kitiems.

Mažai kas žino, kad jis yra vienas įtakingiausių žmonių NBA, nuo kurio dažnai priklauso ne tik trenerių, bet ir žaidėjų perėjimai stipriausios krepšinio lygos komandose.

Įtakingo NBA agento radare yra ir Šarūnas Jasikevičius, kurį savo organizuojamoje vasaros lygoje mielai norėtų matyti Warrenas LeGarie. Bet visas 65-erių amerikiečio dėmesys dabar sutelktas į jau 15 metų gyvuojantį projektą, kurio nebūtų be jo tikėjimo ir vizijos.

Las Vegaso vasaros lyga krūvai žaidėjų ir trenerių tapo tiltu į NBA. Galbūt vieną dieną W.LeGarie sukonstruos patį aukščiausią tiltą ir vienam Lietuvos treneriui.

Žmogus, atvedęs NBA į Las Vegasą

2004-ųjų vasarą nacionalinis demokratų suvažiavimas Bostone pasiglemžė visus viešbučių kambarius, kuriuose apgyvendinti NBA žaidėjus planavo „Reebok Pro“ vasaros lygos organizatoriai. Prieš 15 metų tai buvo vienas iš trijų miestų, turėjusių organizuoti vasaros turnyrą.

Šis jau ketino trauktis į mažesnį miestelį Konektikuto valstijoje, kai Warrenas LeGarie pradėjo skambinėti savo klientams. Jis jau seniai buvo įkalbėjęs NBA komisarą Davidą Sterną vasaromis suvežti NBA ekipas į Las Vegasą, tad tai buvo pats metas veikti.

W.LeGarie devintajame dešimtmetyje pradėjo agento karjerą Europoje. Jis atstovavo Senajame žemyne rungtyniavusius krepšininkus ir aukojosi dėl savo darbo – kalbėjo net penkiomis skirtingomis užsienio kalbomis. Vienas pirmųjų jo klientų, beje, buvo Draženas Petrovičius.

Įvairūs vasaros turnyrai buvo Warreno duona. Nemažai tų krepšininkų su W.LeGarie vėliau iš vasaros turnyrų Amerikoje iškeliaudavo į Europą.

Keliaudamas per įvairias JAV organizuotas vasaros lygas, Warrenas nuolat žymėjosi dalykus. Jis įsiklausė, kas nepatiko ir kas patiko vasaros lygos dalyviams. Vieniems trūkdavo vieno, kitiems – kito, o treti skųsdavosi, kad to turnyro geriau visai nebūtų buvę.

O ir pats Warrenas sunkiai susigaudydavo. Vasarą tų lygų būdavo tiek daug, kad jis tiesiog fiziškai nespėdavo keliauti ir sužiūrėti įdomiausių žaidėjų.

Warrenas taip pat gerai sutarė su keliais NBA treneriais, kurie jau ilgą laiką juto poreikį rinktis į vieną vietą stažuotis ir įsivertinti žaidėjų. Jie kaip tik buriuodavosi aplink Las Vegasą.

„Tad išskirčiau du faktorius – vasaros lygos privalumų ir trūkumų suvokimą bei poreikį į vieną vietą surinkti trenerius. Las Vegasas tam atrodė ideali vieta“, – pagrindines vasaros lygos Las Vegase užuomazgų priežastis 24sek išsakė W.LeGarie.

Aišku, ne paskutinėje vietoje buvo ir galimybė uždirbti dykynėje, kurioje profesionalus sportas nematė aukso kasyklų.

2004-ųjų vasarą „Washington Wizards“, „Phoenix Suns“, „Denver Nuggets“, „Cleveland Cavaliers“ ir „Boston Celtics“ sutiko žaisti Las Vegase. Beliko įkalbėti „Orlando Magic“ generalinį vadybininką, kad iškart po vidurinės mokyklos NBA slenkstį mynęs pirmasis naujokų biržos šaukimas Dwightas Howardas prieš debiutą NBA žūtbūt turi pasisparinguoti jo organizuojamoje vasaros lygoje.

Orlandas davė teigiamą atsakymą ir turnyras nuodėmių mieste startavo. Pasižiūrėti būsimų NBA žaidėjų ir į lygą besibeldžiančių krepšininkų Las Vegaso universiteto pagalbinėje salėje rinkosi keli šimtai žmonių. Pirminė idėja buvo surengti turnyrą 3 tūkst. vietų talpinančiame kazino, tačiau NBA buvo griežtai prieš tokias sąsajas su lošimo namais.

Pirmaisiais metais Las Vegaso vasaros lyga Warrenui ir jo bendražygiui Albertui Hallui kainavo dešimtis tūkstančių: vyrukai iš savo kišenės paklojo po 30 tūkst. dolerių.

Bet kai niekas kitas nematė šviesos tunelio gale, NBA vasaros lygos įkūrėjas nesitraukė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./NBA vasaros lygos rungtynes sustabdė žemės drebėjimas
AFP/„Scanpix“ nuotr./NBA vasaros lygos rungtynes sustabdė žemės drebėjimas

Viena įtakingiausių šių dienų NBA asmenybių geriau nei kas kitas žinojo juodo darbo ir kantrybės reikšmę. Praeityje Warrenas buvo išmestas iš koledžo, skynė avokadus ir pardavinėjo pomidorus.

Beje, pardavinėdamas pomidorus, jis nušlifavo pirmuosius įgūdžius, kuriuos vėliau pritaikė agentavime ir vasaros lygos organizavime. Prie prekystalio jis išmoko mandagumo ir požiūrio į klientą, kuriuo jis dabar traukia kiekvieno į vasaros lygą atvykusio žiūrovo dėmesį.

Projektas įsivažiavo, nors sėkmę atnešė ne iš karto. Tačiau su metais prie Las Vegaso vasaros lygos jungėsi solidūs rėmėjai. Ženkliai kilo ir dalyvių, ir reginio žiūrovų skaičius. NBA atkreipė dėmesį į sėkmingą Warreno projektą.

W.LeGarie įtaka padėjo į NBA vasaros lygą pritraukti stambius rėmėjus, o svarbiausia – komandas su žaidėjais ir treneriais. Dar pernai W.LeGarie buvo trečdalio NBA vyr. trenerių, dešimčių NBA asistentų, penktadalio NBA generalinių direktorių ir dar tiek pat jų asistentų agentas.

W.LeGarie 24sek pasakoja, kad lūžio metais išskirtų 2010-uosius.

Tada „Cox Pavilion“ salėje, talpinančioje beveik 2,5 tūkst. žiūrovų, teko uždaryti duris, nes žmonės spausdamiesi į vidų nebetilpo į vieną patalpą.

Mat susitiko pirmasis 2010-ųjų NBA naujokų biržos šaukimas Johnas Wallas, o „Dallas Mavericks“ turėjo Azijos dievaitį Jeremy Liną, kuris po kelerių metų sukels NBA beprotybę pavadinimu „Linsanity“.

„Tai buvo klasiška kova. Jie kapojosi vienas prieš kitą iš visų jėgų. Fanams buvo taip įdomu, kad kilo didžiulis šurmulys, o darbuotojai turėjo uždaryti duris, nes tiesiog į salę nebetilpo žmonės, – pasakoja W.LeGarie. – Tada supratome, kad jeigu norime būti sėkmingi, turime kurti istorijas. Turime surengti geras mikrodvikovas, nes žmonės jas išsineš iš arenos, pasakos draugams ir atgal sugrąžins dar daugiau žiūrovų.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas Wallas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas Wallas

NBA turgus

Anksčiau per dieną įvykdavo dvejos Las Vegaso vasaros lygos rungtynės. Dabar tai kasdienis 10 rungtynių maratonas, su 30 NBA komandų, dviem rinktinėmis (šiemet vasaros lygoje dalyvavo Kroatijos bei Kinijos rinktinės) ir 82 rungtynėmis.

Į 2018-ųjų NBA vasaros lygą iš viso susirinko net 126 tūkst. žiūrovų. Šiemet, likus trims dienoms iki turnyro pabaigos, šis skaičius jau siekė per 107 tūkst.

NBA vasaros lyga virto masine krepšinio muge ir didžiajai krepšinio bendruomenei.

Štai LeBronas Jamesas su Anthony Davisu su malonumu stebi Ziono Williamsono debiutą su „New Orleans Pelicans“ marškinėliais. Kur dar Lonzo Ballas, Kyle'as Kuzma, DeMaras DeRozanas, Victoras Oladipo, Andre Drummondas, Khrisas Milddletonas ir kiti.

Pernai čia buvo dar daugiau NBA garsenybių, su Jamesu Hardenu ir Greggu Popovichiumi priešakyje.

„Oladipo!“ – per „Indiana Pacers“ rungtynes sušaukė berniukas iš „Thomas & Mack Center“ tribūnų. Parketinėje eilėje sėdėjęs Victoras Oladipo pakėlė galvą ir pamojavo drąsuoliui.

Mažai kur iš arti pamatysi tiek daug NBA žvaigždžių.

Las Vegasas yra gera vieta NBA žvaigždžių suvažiavimui. Kas čia rengia treniruočių stovyklą, derindami bendras komandines treniruotes su NBA vasaros lygos ekipos žaidėjais. Kas čia reabilituojasi po traumų. Kas atvyksta tiesiog susitikti su bičiuliais krepšininkais ir pasilinksminti nuodėmių mieste.

LeBronas Jamesas ir Anthony Davisas
LeBronas Jamesas ir Anthony Davisas

Visų NBA komandų vadovai iš pirmųjų eilių tikrina arčiausiai NBA esančius talentus. Pavyzdžiui, „Los Angeles Clippers“ savininkas Steve'as Ballmeris, kurio turtas 2018-aisiais buvo vertinamas 42,4 milijardo dolerių, kukliai sėdiniuoja ant „Cox Pavilion“ kėdutės.

Sukasi čia ir lietuviška „Denver Nuggets“ trijulė su Artūru Karnišovu, Tomu Balčėčiu ir Martynu Pociumi. Pernai, pavyzdžiui, A.Karnišovas su „Nuggets“ krepšinio operacijų prezidentu Timu Connelly sėdo į privatų lėktuvą, nuskrido į Denverį, pristatė skambų klubo naujoką Paulą Millsapą ir vėl grįžo į Las Vegasą.

Kasmet pasižiūrėti talentų ir atsivežti jų į Europą atvyksta ir Kauno „Žalgirio“ atstovai.

Nors lietuvių čia nedaug. Anksčiau Las Vegase būdavo ir Vilniaus „Ryto“ žvalgų akys, bet priešingai nei, pavyzdžiui, penkiolikos Italijos komandų būrys, LKL klubai į vasaros lygą neinvestuoja. Kol kas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jockas Landale'as
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jockas Landale'as

Las Vegaso vasaros lyga dabar vyksta dviejose arenose: „Cox Pavilion“ su 2,5 tūkst vietų ir „Thomas & Mack“, kuri iš „Cox Pavilion“ pasiekiama koridoriumi, o talpina beveik 18 tūkst. žiūrovų. Tuose koridoriuose tarp sirgalių zuja NBA skautai, krepšinio agentai, buvę ir esami žaidėjai, NBA žmonės. Tai tarsi gyvas NBA turgus.

Beje, dar prieš keletą metų buvo skaičiuojama, kad šis turgus be to, ką uždirba sau, Las Vegasui per 10 dienų sugeneruoja apie 30 milijonų dolerių pajamų.

Šiame NBA turguje aktyviai sukasi ir Warrenas LeGarie. Jis neišstovi vietoje ir vis sukiojasi iš kampo į kampą. Amerikietis mandagiai priima ir pasodina į pirmąsias eiles susirinkusias žvaigždes. Pasisveikina su NBA krepšininkais, užsukusiais pasižiūrėti vasaros lygos kovų. Vis pakalbina savanorius ir visus tuos, dėl kurių šios šventės nebūtų.

„Ar viskas gerai?“ – nuoširdžiai vis teiraujasi „kažkur matytas“ amerikietis. „Žmogų, kuris čia visus pažįsta“, įsidėmėjo jau ne vienas krepšinio aistruolis, apsilankęs Las Vegaso krepšinio tribūnose.

Prieš 15 metų Warrenas ėjo į Las Vegaso gatves pats dalinti skrajučių į paskubomis suorganizuotą šešių komandų renginį. NBA vasaros lygos šeimininkas išliko žemiškas ir turnyrui išaugus tiek, kad reklamos jam nebereikia.

„Nesvarbu kas, vis tiek turi būti asmeninis ryšys. Žmonės tą fiksuoja, – paklaustas, kodėl į savo poziciją tiesiog nepasamdo darbuotojų, aiškino W.LeGarie. – Jie žino, kad pasirūpinsiu viskuo, kuo tik galiu. Jie žino, kad man rūpi jų komfortas.

Visada galiu į savo poziciją paskirti kitą žmogų, bet tai būtų nebe tas pats. Man pačiam tai geras būdas suprasti visų poreikius. Vasaros lygoje tai pagrindinis mano darbas.“

Kai vasaros lyga baigsis liepos 15 d., W.LeGarie darbas bus pasirūpinti, kad kitąmet ji būtų dar geresnė ir patrauklesnė žiūrovams.

Jis eis į NBA kabinetus ir su visomis komandomis kalbėsis, ar ateityje būtų įmanoma daugiau žaidimo laiko suteikti ryškiausioms komandų žvaigždėms.

Štai, pavyzdžiui, NBA vasaros lygos pusfinalyje galėjo susitikti pirmasis naujokų biržos šaukimas Zionas Williamsonas ir antrasis Ja Morantas. Tačiau pirmasis pirmajame susitikime patyrė nedidelę traumą ir saugumo sumetimais buvo tausojamas – turnyre daugiau taip ir nebežaidė. Tuo metu J.Morantas visai neišbėgo ant Las Vegaso vasaros lygos parketo, nors iki paskutinės dienos aktyviai palaikė „Grizzlies“ nuo šoninės linijos.

Las Vegase net kilo žemės drebėjimas, kai ant NBA parketo debiutavo Zionas Williamsonas. Į rungtynių dienas, kuriose buvo įtrauktas „New Orleans Pelicans“ pavadinimas, žmonės iššlavė bilietus iš pardavimų lentynų. Tačiau pirmajam 2019-ųjų naujokų biržos šaukimui pasitraukus į užribį, dingo ir didysis šurmulys.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Zionas Williamsonas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Zionas Williamsonas

Bet rezultatai kol kas vis tiek neįtikėtini, o Las Vegaso vasaros lyga pučiasi su kiekvienais metais.

Kai prie visų 30 NBA komandų prisijungė ir rinktinės, natūraliai iškilo klausimas – o kas dar toliau?

„Daug poilsio, – juokiasi 24sek paklaustas Warrenas. – Niekada nebandome užbėgti įvykiams už akių. Dabar svarbiausia gerai baigti darbus, o tada išklausysime visas komandas.

Nesvarbu kas, tai negali būti tik tai, ką galvoju aš. Turime atsižvelgti į komandų nuomonę, nes tai mūsų verslo dalis. Jeigu komandų čia nebūtų, nebūtų ir lygos. Todėl turiu atsižvelgti į jų poreikius ir tada priimsime sprendimus, ar didinsime komandų skaičių, ar mažinsime.

Kitąmet bus olimpinės žaidynės, todėl dauguma komandų bus susitelkusios tam renginiui. Negali žinoti, gal Las Vegase neturėsime solidžių sudėčių. Bet dabar norisi tiesiog užbaigti šiųmetį turnyrą.“

Patarimas Šarui

NBA vasaros lyga tapo NBA žaidėjų, trenerių, teisėjų ir būsimų specialistų gamykla.

Kasmet Las Vegase žaidžia bent po vieną Lietuvos krepšininką. Šiemet čia jų buvo trys – Deividas Sirvydis, Ignas Brazdeikis ir Arnoldas Kulboka.

Pavyzdžiui, pernai savo kelią į „San Antonio Spurs“ būtent dirbdamas „Brooklyn Nets“ trenerių štabe pradėjo Darius Songaila. Šiemet „Minnesota Timberwolves“ ekipoje stažuojasi Kazys Maksvytis.

Prieš keletą metų Las Vegase teisėjavo pirmasis šių metų reitingo teisėjas Lietuvoje Gytis Vilius.

Bet yra ir dar vienas lietuvis, kuriam vasaros lygoje norėtų spausti ranką Warrenas LeGarie. Tai Šarūnas Jasikevičius, pernai pretendavęs tapti „Toronto Raptors“, o šiemet – „Memphis Grizzlies“ vyr. treneriu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

W.LeGarie geriau nei bet kas kitas žino, kokių trenerių ieško NBA komandos. Tad jis turėjo ką nuoširdžiai patarti ir Kauno „Žalgirio“ specialistui.

„Šioje situacijoje viską gali lemti viena atsitiktinė komanda. Jeigu kažkuris klubas pajaus, kad jiems reikia tokio stiliaus trenerio ar tai komandai trūko dvasios, gal kažko, kas galėtų įkaitinti situaciją ir įnešti emocijų, tai gali įvykti, – apie Š.Jasikevičiaus galimybes tapti NBA vyr. treneriu, su šypsena 24sek kalbėjo W.LeGarie. – Kas jam tikrai labai padėtų, tai sprendimas atvykti į vasaros lygą ir parodyti NBA žmonėms, kaip jis dirba.

Juk kiekvieną komandą čia atlydi klubų prezidentai, generaliniai direktoriai ir kiti vyriausieji treneriai.

Tad galbūt jis gautų šansą dirbti trenerių štabe. Iš savo patirties žinau, kad užsieniečiui sunku įšokti tiesiai į vyr. trenerio poziciją. Kad ir kaip aš vertinu tarptautinį krepšinį, yra europietiško ir amerikietiško krepšinio niuansai.

Kaip gerą pavyzdį aš statau Sergio Scariolo. Manau, jis daro viską teisingai. Dabar dirba asistentu Toronte, su „Raptors“ laimėjo NBA čempionų titulą. Tas pats Mike'as D'Antoni atvykęs iš Europos ir pradėjęs dirbti NBA iš pradžių irgi buvo asistentas.

Todėl aš suprantu, kodėl žmonės dvejoja, prieš samdydami jį (Š.Jasikevičių) vyr. treneriu.“

Warreno LeGarie karalystėje yra vietos visiems. Galbūt vieną dieną joje pamatysime ir Šarūną Jasikevičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:06
02:08
01:11

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek