2023 11 11

Nesensta: spindėjęs LeBronas laimėjo akistatą prieš K.Durantą

LeBronas Jamesas buvo ryškiausia savo komandos asmenybė, o „Los Angeles Lakers“ (4-5) pergalingai pradėjo NBA sezono vidurio turnyrą. „Ežeriečiai“ svečiuose 122:119 (25:34, 30:29, 34:33, 33:23) palaužė „Phoenix Suns“ (4-5) ekipą.

39-ąjį gimtadienį po kiek daugiau nei mėnesio minėsiantis L.Jamesas žaidė 36 minutes, per kurias pelnė 32 taškus (8/13 dvit., 3/4 trit., 7/11 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvumu šiose rungtynėse Karalių pranoko tik Kevinas Durantas. 35-erių „Suns“ lyderis pelnė 38 taškus (9/21 dvit., 4/6 trit., 8/10 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus per 38 minutes.

L.Jamesas ir K.Durantas tapo tik penktąja 35-erių ar vyresnių žaidėjų pora, įmetusia po 30 arba daugiau taškų tose pačiose rungtynėse per lygos istoriją.

„Suns“ šiame susitikime ilgai pirmavo, o trečiojo kėlinio pabaigoje dar turėjo 11 taškų persvarą (92:81), bet tada „Lakers“ spurtavo 24:6 ir perėmė iniciatyvą – 105:98

Per likusį laiką „saulės“ taip ir neprisivijo varžovų, o lemiamus kirčius varžovams sudavė pagalbiniai „Lakers“ žaidėjai – Camas Reddishas likus kiek daugiau nei minutei pataikė tritaškį, o Taureanas Prince'as likus 26 sek. įmetė dvitaškį, nutolinusį jo komandą iki 120:113.

Graysonas Allenas ir Ericas Gordonas dar pataikė po tritaškį, bet jie rungtynių baigties nepakeitė.

„Suns“ šiose rungtynėse vertėsi be blauzdos traumą besigydančio Devino Bookerio, bet namų rungtynėse pirmą kartą su šios komandos apranga jau žaidė Bradley Bealas, pelnęs 24 taškus.

Tai buvo pirmosios šių komandų rungtynės naujajame NBA sezono vidurio turnyre. Jame visi NBA klubai yra sudalinti į šešias grupes po penkias komandas bei žaidžia tarpusavio mačus lapkričio antradieniais ir penktadieniais.

Kiekvienos grupės nugalėtojai ir dar dvi geriausios komandos pateks į aštuonių komandų finalinį turnyrą Las Vegase, kuris vyks gruodžio pradžioje. Jo nugalėtojai iškovos pirmąjį NBA sezono vidurio trofėjų, o kiekvienam žaidėjui atiteks po 500 tūkst. dolerių čekis.

Visos rungtynės, išskyrus finalą, skaičiuojasi ir į komandų reguliariojo sezono pergalių ir pralaimėjimų santykius.

„Suns“: Kevinas Durantas 38 (9/21 dvit., 4/6 trit., 9 atk. kam.), Bradley Bealas 24 (9/17 met.), Jusufas Nurkičius 14 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Ericas Gordonas 13.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 32 (11/17 met., 7/11 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), D'Angelo Russellas 19 (9 rez. perd.), Anthony Davisas 18 (11 atk. kam.), Camas Reddishas 17 (5/8 trit.), Austinas Reavesas 15 (7 rez. perd.).