2021 02 17

Nuostabaus N.Jokičiaus ir geriausių F.Campazzo rungtynių „Nuggets“ pergalei neužteko

„Boston Celtics“ (14-13) krepšininkai nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą ir namuose 112:99 (30:26, 29:28, 27:21, 26:24) įveikė „Denver Nuggets“ (15-12) klubą.
Facundo Campazzo
Facundo Campazzo / „Scanpix“ nuotr.

„Nuggets“ neišgelbėjo net ir beveik pusę komandos taškų pelnęs Nikola Jokičius.

Serbas per 37,5 minutės suvertė net 43 taškus (13/18 dvit., 3/5 trit., 8/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus.

Bent 40 taškų N.Jokičius šį sezoną įmetė jau trečią kartą. Daugiausiai, net pusšimtį taškų, jis suvertė į „Sacramento Kings“ krepšį, pagerindamas ir karjeros rezultatyvumo rekordą.

Net 29 taškus serbas sumetė dar iki ilgosios pertraukos. Tai – daugiausiai priešininkų žaidėjo pelnytų taškų nuo 2002 m., kai Bostone lankėsi Allenas Iversonas.

Denverio klubas Bostone vertėsi be kelių startinio penketo krepšininkų Paulo Millsapo ir Gary Harriso, o šiomis netektimis naudojosi argentinietis Facundo Campazzo.

Pirmą kartą į startinį penketą žengęs NBA naujokas žaidė ilgiausiai komandoje – net 39,5 minutės – ir už pasitikėjimą atsilygino pelnydamas 15 taškų (3/6 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), atlikdamas 8 rezultatyvius perdavimus, atkovodamas 3 ir perimdamas 2 kamuolius.

Lapkritį iš Madrido „Real“ klubo į NBA peršokęs F.Campazzo pakartojo savo rezultatyvumo rekordą ir nustatė naują rekordinę perdavimų ribą – iki tol argentinietis daugiausiai buvo atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“ dar pirmoje rungtynių pusėje turėjo 13 taškų pranašumą (46:33), bet trečiajame kėlinyje užsivedęs Jamalas Murray padėjo „Nuggets“ išlyginti rezultatą – 71:71.

Vis dėlto tuomet Jaylenas Brownas pataikė du iš eilės tritaškius, įkvėpė Bostono spurtą 15:4, o šeimininkai susikrovė pergalingą persvarą.

Su šia pergale „Celtics“ aplenkė „Indiana Pacers“ ir pakilo į ketvirtąją Rytų konferencijos vietą. „Nuggets“ Vakaruose yra septinti.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 27 (5/10 trit.), Jaysonas Tatumas 21 (1/8 trit., 8 rez. perd.), Kemba Walkeris 17 (3/8 trit.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 43 (13/18 dvit., 3/5 trit., 8/8 baud.), Jamalas Murray 25 (4/8 trit., 6 rez. perd.), Facundo Campazzo 15 (8 rez. perd.).