2017 03 15

„Pelicans“ pademonstravo rekordinę gynybą, bet sunkus Donato Motiejūno mėnuo tęsiasi

Pirmųjų taškų pavasarį Donatui Motiejūnui dar teks palaukti. Bet ir be jo indėlio „New Orleans Pelicans“ krepšininkai užtikrintai susitvarkė su „Portland Trail Blazers“ 100:77 (23:16, 27:20, 27:18, 23:23).
donatas-motiejunas-aplanke-sergancius-vaikus

Suprasti akimirksniu

• „Pelicans“ nugalėjo „Trail Blazers“ 100:77.
  • D.Motiejūnas žaidė 2 minutes.
  • Lietuvis kovą taškų dar nepelnė ir težaidžia vid. 5,3 minutės.
  • „Pelicans“ šį sezoną taip gerai dar nesigynė.

Atsarginis „Pelicans“ puolėjas Dante Cunninghamas išsigydė ligą, todėl pasirodė aikštėje, nors buvo prognozuota, kad žaisti negalės. Todėl D.Motiejūnui treneris Alvinas Gentry atseikėjo tik 2 minutes, per kurias lietuvis suspėjo tik atkovoti vieną kamuolį.

Tai buvo jau ketvirtosios D.Motiejūno rungtynės kovo mėnesį, kai aikštę paliko nepelnęs taškų. Tiesa, per tas 4 rungtynes jis iš viso težaidė 18 minučių.

Kitose trejose kovo rungtynėse 26-erių krepšininkas aikštėje visai nepasirodė.

Kovo mėnesį A.Gentry D.Motiejūnui duoda pasireikšti tik vid. po 5,3 minutės, o bendras jo vidurkis smuko iki 4,3 taško ir 3,4 atkovoto kamuolio.

Bet Naujajame Orleane yra kam žaisti ir be D.Motiejūno. Tik kad nelabai kas tikėjosi, jog „Pelicans“ sustabdys ryžtingą „Trail Blazers“ žygį – šie buvo laimėję 5 iš 6 pastarųjų susitikimų.

„Bokštai dvyniai“ Anthony Davisas ir DeMarcusas Cousinsas toli gražu nesužaidė pagal savo galimybes ir taip, kaip būdavo įpratę pasirodyti prieš „Trail Blazers“.

D.Cousinsas prie pergalės prisidėjo 22 taškais (9/22 met., iš kurių 0/5 trit.) ir 9 atkovotais kamuoliais, A.Davisas – 15 taškų (5/15 dvit.) ir 15 atkovotų kamuolių.

Palyginimui, šį sezoną prieš Portlando komandą D.Cousinsas ir A.Davisas rinkdavo atitinkamai vid. 38,7 ir 34,5 taško.

Bet šįkart pergalę „Pelicans“ atsirakino gynybos visrakčiu.

Tiek mažai taškų „Pelicans“ šį sezoną dar nebuvo praleidę į savo krepšį. Beje, joks varžovas dar neatakavo tik 30,3 proc. tikslumu, o Naujasis Orleanas dar suklydo rekordiškai mažai – vos 5 kartus.

Taip prastai šį sezoną nepuolė ir „Trail Blazers“, po trijų kėlinių atsilikę nuo šeimininkų 54:77.

„Pelicans“ dar išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas. Su 27 pergalėmis ir 40 nesėkmių iki reguliariojo NBA sezono finišo likus 15 mačų, D.Motiejūno klubas nuo atkrintamųjų grafiko atsilieka 5 pergalėmis.

„Pelicans“: D.Cousinsas 22, A.Davisas 15 (15 atk. kam.), J.Crawfordas 13, S.Hillas 12, E.Moore'as 11, J.Holiday 10.

„Trail Blazers“: D.Lillardas 29, Sh.Napieras 10.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams