2022 03 22

Per du varžovus įdėjęs J.Valančiūnas karaliavo Šarlotėje

Jonas Valančiūnas dominavo po krepšiais, surinko galingą dvigubą dublį, tačiau dėl įkrintamųjų kovojanti „New Orleans Pelicans“ (30-42) patyrė apmaudų pralaimėjimą išvykoje.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Svečius iš Naujojo Orleano rungtynių pabaigoje 106:103 (19:22, 24:27, 35:35, 28:19) palaužė penktą sykį iš eilės laimėjusi „Cahrlotte Hornets“ (37-35) ekipa.

Jau per pirmąją rungtynių pusę dvigubą dublį (10 tšk. ir 10 atk. kam.) surinkęs J.Valančiūnas rungtynes baigė su įspūdinga statistika – 24 taškai (10/16 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.) ir 18 atkovotų kamuolių.

28 minutes žaidęs lietuvis taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus.

Ketvirtajame kėlinyje jis įdėjo iš viršaus per du varžovus, o „Pelicans“ pirmavo 8 taškais (93:85). Netrukus JV pridėjo dar du taškus ir, atrodė, kad svečiai artėja prie pergalės, bet visiškai sustojo.

Per daugiau nei 5 minutes nė taško nepelnę „Pelicans“ krepšininkai leido „Hornets“ komandai rezultatą išlyginti (95:95), o rungtynių pabaigoje ir švęsti pergalę.

Šeimininkus į sėkmę vedė Prienuose profesionalo karjerą pradėjęs LaMelo Ballas – 17 taškų (2/3 dvit., 4/9 trit., 1/1 baud.) ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

„Pelicans“ gretose rezultatyviau už J.Valančiūną žaidė tik C.J.McCollumas – 27 taškai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Hornets“ NBA Rytų konferencijoje užima 9 vietą, o „Pelicans“ Vakaruose žengia dešimta.

J.Valančiūnui tai buvo 45-asis dvigubas dublis šiame sezone (per 66 rungtynes). Kartu su prancūzu Rudy Gobertu jis užima trečią vietą visoje NBA lygoje pagal šį rodiklį. Domantas Sabonis (46) yra antras, pirmauja serbas Nikola Jokičius (58).

„Hornets“: LaMelo Ballas (9 rez. perd.) ir Terry Rozieras – po 17, Milesas Bridgesas 16, Isaiah Thomasas 15, Montrezlas Harrellas 12, Masonas Plumlee 11 (10 atk. kam.).

„Pelicans“: C.J.McCollumas 27 (6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 24 (18 atk. kam., 2 blok.), Naji Marshallas 14, Jaxsonas Hayesas (7 atk. kam.) ir Guillermo Hernangomezas (7 atk. kam.) – po 9, Jose Alvarado 7.