2016 01 03 /2016 01 04

Perdavimų beveik negavęs J.Valančiūnas arė gynyboje, o „Raptors“ pralaimėjo

NBA reguliaraus sezono rungtynėse sekmadienį „Toronto Raptors“ (21-14) namuose po atkaklios kovos 113:115 (26:26, 34:22, 27:33, 26:34) nusileido „Chicago Bulls“ (20-12), nors vienu metu turėjo 15 taškų persvarą. Jonas Valančiūnas rungtynes baigė su 8 taškais.
Jonas Valančiūnas – 8 tšk., 9 atk. kam., 3 blk.

„Raptors“ krepšininkai po puikiai sužaisti antrojo ketvirčio (34:22) ilgą laiką turėjo dviženklį pranašumą, tačiau pernelyg egoistiški jų veiksmai neleido išlaikyti pranašumo.

Geriausiai tai iliustruoja epizodas mačo pabaigoje, kai likus 18 sek. DeMaras DeRozanas veržėsi po krepšiu ir gavo bloką nuo Pau Gasolio. „Bulls“ tuo metu pirmavo 113:111, tad taškų reikėjo žūtbūt, o J.Valančiūnas buvo šalia komandos draugo ir siūlėsi padėti.

Lietuvis žaidė 23 su puse minutės ir surinko 8 taškus (3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį, blokavo 3 metimus, tačiau du kartus suklydo ir du blokus gavo pats.

Tai buvo 7-oji iš eilės „Bulls“ pergalė prieš „Raptors“ (antroji šį sezoną). Daugiausiai prie jos prisidėjo antroje mačo dalyje nuo grandinės nutrūkęs Jimmy Butleris.

„Bulls“ gynėjas per pirmuosius du ketvirčius įmetė vos 2 taškus, tačiau per trečią surinko 21-ą. Ketvirtajame jis pridėjo dar 19-a, tarp kurių – tritaškis likus žaisti 31 sek., persvėręs rezultatą (112:111).

„Raptors“: D.DeRoznas (4/11 dvit., 3/6 trit.) 24, K.Lowry (5/14 dvit., 3/8 trit., 10 rez. perd.) ir L.Scola (7/15 dvit.) po 22, C.Josephas 13, D.Carrollas 10.

„Bulls“:​ J.Butleris (13/20 dvit., 2/3 trit., 10/11 baud.) 42, P.Gasolis (13 atk. kam., 6 rez. perd.) 19, N.Mirotičius 17.

Ketvirtasis kėlinys: „Raptors“ – „Bulls“ 113:115 (26:26, 34:22, 27:33, 26:34)

12 min. K.Lowry pataikė sudėtingą dvitaškį atsilošdamas (liko 41 sek.). „Raptors“ reikia apsiginti, tad J.Valančiūną pakeitė geriau besiginantis B.Biyombo.

J.Butleris smeigė tritaškį ir „Bulls“ išsiveržė į priekį 112:111. Tik po papildomo pakartojimo mačo arbitrai nusprendė, kad jis neužmynė tritaškio linijos.

K.Lowry neįmetė po prasiveržimo, o P.Gasolis pataikė tik vieną baudą (113:11). Paskutinėms 24 sek. į aikštę grąžintas Jonas Valančiūnas.

D.DeRozanas po prasiveržimo gavo bloką. T.Gibsonas įmetė tik vieną baudą (16 sek.), o J.Valančiūnas po puolime atkovoto kamuolio įkalė iš viršaus (113:114). Pražanga sustabdytas J.Butleris įmetė tik vieną baudą, tačiau lemiamas D.DeRozano tritaškis buvo netaiklus.

11 min. Pražanga sustabdytas J.Valančiūnas pataikė abu baudų metimus. Prasižengęs J.Butleris iškart atsakė rezultatyviu prasiveržimu – 109:107.

K.Lowry šveitė tolimą ir sudėtingą tritaškį, o „Bulls“ atsakė išlygindama rezultatą – 109:109.

10 min. J.Butlerio tritaškis sumažino „Raptors“ pranašumą iki metimo – 105:103. D.DeRoznas ir N.Mirotičius apsikeitė taikliomis baudomis.

9 min. Lemiamas rungtynių metas atėjo „Raptors“ pirmaujant 105:100. Likus trims minutėms Toronto ekipos treneris D.Casey paprašė minutės pertraukėlės ir į aikštę grąžino J.Valančiūną.

8 min. „Bulls“ spurtas 7:0. Tritaškį įmetė N.Mirotičius, dar 4 taškus pridėjo J.Butleris, o „Raptors“ bandymai atsakyti tritaškiais buvo netaiklūs – 103:98.

7 min. Tritaškį įsūdė ir L.Scola (103:91). Tai jau 13-asis „Raptors“ tritaškis šiose rungtynėse. Ekipos sezono rekordas – 15 tritaškių.

6 min. Po pertraukėlės vaizdas aikštėje labai nesikeitė. L.Scola įspūdingai blokavo T.Gibsono metimą, o K.Lowry toliau rinko taškus – 100:89.

4 min. Du taškus su pražanga pataikė K.Lowry – 94:85. Netrukus įžaidėjas įmetė dar du taškus ir privertė „Bulls“ prašyti minutės pertraukėlės.

2 min. O.Portiso dvitaškis metimas sumažino skirtumą vėl iki vos 4 taškų – 89:85.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas 2

Trečiasis kėlinys: „Raptors“ – „Bulls“ 87:81 (26:26, 34:22, 27:33)

12 min. Persvaros i6laikyti nepavyko, „Bulls“ ją sumažino iki šešių taškų. J.Butlersi trečiajame ketvirtyje pelnė net 21 tašką.

10 min. Du iš eilės tritaškiai – P.Pattersono ir T.Rosso – atstatė 10-ies taškų „Raptors“ pranašumą – 85:75.

9 min. B.Biyombo gavo ir ketvirtąją pražangą, o J.Butleris įmetė du taškus su pražanga. „Bulls“ pagavo ritmą, o „Raptors“ tritaškiai ėmė nekristi – 79:75.

8 min. B.Biyombo prasižengė jau trečiąjį kartą. P.Gasolis baudų metimais sumažino skirtumą iki vienženklio – 79:70.

7 min. J.Valančiūnas atkovojo jau 8-ąjį kamuolį šiose rungtynėse, tačiau dvi sėkmingos „Bulls“ atakos sumažino skirtumą iki 66:77. Po „Raptors“ minutės pertraukėlės J.Valančiūnas vietą aikštėje vėl užleido B.Biyombo.

6 min. D.Carrolas ir D.DeRozanas pataikė dar po vieną tritaškį (76:62), o J.Valančiūnas nusiėmė kamuolį puolime, tačiau gavo bloką nuo J.Butlerio.

4 min. J.Valančiūnui plušant gynyboje, puolime spindėjo L.Scola. Argentinietis pataikė du taškus su pražanga – 70:58.

2 min. K.Lowry tiesiog siautėjo prie tritaškio linijos. Trečiasis gynėjo tolimas metimas ir „Raptors“ persvara jau 65:52.

1 min. J.Valančiūnas pradėjo antrąją mačo dalį išrašydamas jau antrą bloką P.Gasoliui ir trečią šiose rungtynėse.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Antrasis kėlinys: „Raptors“ – „Bulls“ 60:48 (26:26, 34:22)

12 min. J.Valančiūnas blokavo P.Gasolio metimą, o netrukus atkovojo 5-ąjį kamuolį rungtynėse. Kitoje aikštės pusėje D.DeRozanas įmetė dvitaškį su pražanga – 60:46.

Antroji J.Valančiūno klaida. Jis, taisydamas netaiklų D.DeRozano metimą, lietė lanką. Lietuvis aiškiai rodė nepasitenkinimą teisėjo sprendimu, jam pritarė ir sirgaliai bei mačo komentatoriai.

11 min. C.Josephas pataikė septintąjį „Raptors“ tritaškį – 55:44.

9 min. Jau 10 taškų surinko kitas „Bulls“ ispanas N.Mirotičius. „Raptors“ nespėjo atlikti metimo per 24 sek. ir savo 10-ąjį tašką įmetė ir P.Gasolis – 42:50.

8 min. Greita „Raptors“ ataka ir D.Carrolo dvitaškis iš po krepšio. Toronto ekipos persvara pasiekė dviženklę žymą – 48:38. Į aikštę grįžo J.Valančiūnas. „Bulls“ treneris iškart į aikštę grąžino P.Gasolį.

7 min. B.Biyombo jau pasivijo J.Valančiūną pagal atkovotus kamuolius, o netrukus pelnė ir savo 4-ąjį tašką šiose rungtynėse. „Raptors“ pirmavo 46:38.

5 min. Dar vienas K.Lowry tritaškis ir P.Pattersono dvitaškis leido „Raptors“ susikrauti didžiausią persvarą – 40:33.

4 min. K.Lowry tritaškis padidino Toronto ekipos pranašumą iki 35:31. Ekipos jau pataikė po penkis tritaškius.

3 min. „Bulls“ antrąjį ketvirtį pradėjo kiek geriau, bet netrukus galingu dėjimu krepšį sudrebino J.Valančiūno dubleris B.Biyombo – 31:28.

Pirmasis kėlinys: „Raptors“ – „Bulls“ 26:26

12 min. Paskutinė ketvirčio minutė prasidėjo esant lygiam rezultatui (26:26). P.Gasolis ir D.DeRozanas prametė savo metimus ir rezultatas liko lygus.

10 min. J.Valančiūnas sėdo ant suolo, jį pakeitė B.Biyombo. „Raptors“ priekyje 24:20.

Lietuvis pirmajame ketvirtyje surinko 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius, perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą.

9 min. J.Valančiūnas įsibėgėjo. Lietuvis perėmė kamuolį, puolime atkovojo kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo ir netrukus pats antrą kartą pataikė į krepšį.

8 min. J.Valančiūnas atkovojo kamuolį puolime po netaiklaus K.Lowry tritaškio ir iškart įsirašė pirmąjį rezultatyvų perdavimą. D.Carrollas įmetė tritaškį ir „Raptors“ pasivijo iki. J.Valčniūnas netrukus pelnė pirmuosius taškus metimu pašokus – 18:17.

7 min. „Bulls“ surengė dar vieną rezultatyvią ataką, kuri baigėsi gražiu J.Buttlerio „alley-oop“ – 10:17. Toronto ekipa kol kas visiškai nesusitvarko gynyboje.

6 min. Pirmoji J.Valančiūno pražanga. Lietuvis bandė atkovoti kamuolį po netaiklaus D.DeRozano metimo, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą prieš P.Gasolį. Ispanas kitoje aikštės pusėje per lietuvį pataikė kablį.

4 min. J.Valančiūnas bandė veržtis nugara link krepšio, tačiau jam iš už nugaros išniręs K.Hinrichas perėmė kamuolį. „Bulls“ gynėjas netrukus įmetė tritaškį, iš toli pataikė ir N.Mirotičius – 10:13.

2 min. Pirmasis J.Valančiūno ir P.Gasolio susidūrimas baigėsi ispano bloku lietuviui. Netrukus P.Gasolis įmetė dvitaškį. Po L.Scolos tritaškio ir D.Carrollo prasiveržimo „Raptors“ pirmavo 5:2.