Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 19d. 18:46

Pirmasis šaukimas išsiųstas: ką tai reiškia legendiniam „Celtics“ klubui?

Danny Ainge'as
„Scanpix“/AP nuotr. / Danny Ainge'as

„Boston Celtics“ turėjo 2017-ųjų NBA naujokų biržos pirmąjį šaukimą, tačiau nusprendė jį išmainyti į „Philadelphia 76ers“, kurie juo ketina pasirinkti įžaidėją Markelle'į Fultzą. Ar tai gali būti didesnio plano dalis? Kokius kozirius savo užantyje slepia generalinis vadybininkas Danny Ainge'as? Kas laukia legendinio Bostono klubo?

Legendinis Redas Auerbachas 1980 metais buvo „Celtics“ generalinis vadybininkas ir jis Bostono klubui priklausiusį pirmąjį NBA naujokų biržos šaukimą išmainė į kitą komandą, o „žaliuosius“ papildė Robertas Parishas bei trečiasis šaukimas, kuriuo buvo pasirinktas Kevinas McHale'as.

Pastarieji du krepšininkai prisijungę prie Larry Birdo sukūrė naują dinastiją, o „Celtics“ buvo vienas galingiausių klubų devintajame dešimtmetyje.

Beveik po keturių dešimtmečių D.Ainge'as pasielgė lygiai taip pat ir visiškai be jokios širdgėlos į Filadelfiją išsiuntė pirmąjį NBA naujokų biržos šaukimą. „Celtics“ mainais į tai gavo kelis pirmojo rato šaukimus, o jie ateityje turėtų padėti Bostonui klubui sugrįžti į lygos viršūnę.

Bostono komandos gerbėjai jau kurį laiką laukė, kol D.Ainge'as pririnkęs tiek daug įvairių jaunų talentų bei šaukimų atliks kokį nors ėjimą. Galų gale jis nusprendė, kad trečiojo šaukimo „Celtics“ užteks, o M.Fultzas gali keliauti į „Sixers“.

Reikia pripažinti, kad D.Ainge'o ėjimas reikalavo nemažai drąsos, o po daugelio metų apie tai gali būti diskutuojama nemažai. M.Fultzas greičiausiai taps lygos superžvaigžde, o „76ers“ netrukus turėtų tapti vienais didžiausių „Celtics“ konkurentų Rytuose.

„Scanpix“/AP nuotr./Markelle'as Fultzas
„Scanpix“/AP nuotr./Markelle'as Fultzas

Niekas nežino, ką iš tikrųjų yra sugalvojęs D.Ainge'as, nes jam dabar priklauso visa šūsnis įvairiausių šaukimų, jaunų žaidėjų bei nemaža suma šios vasaros algų kepurėje.

„Celtics“ dabar priklauso net septyni pirmojo rato NBA naujokų biržos šaukimai per kitus trejus metus. Bostono ekipa turi tiek šaukimų, jog per kitas keturias naujokų biržas jie susirinktų visą naują komandos sudėtį, kurią sudaro 15 krepšininkų.

Kyla klausimas: ar tai yra didesnio plano dalis? Galbūt atsisakę M.Fultzo „Celtics“ mato žymiai geresnį šansą pagaliau Rytuose pavyti „Cavaliers“?

Kai kurie krepšinio žinovai sakytų, jog „Cavaliers“ ir „Warriors“ artimiausiu metu vis tiek ketina dominuoti lygoje, todėl auginti tokį talentą kaip M.Fultzas būtų buvę labai protinga.

Tačiau kol kas šitoje situacijoje yra labai daug nežinomybės, todėl reikia prisiminti du dalykus, kuriuos nuolat kartoja D.Ainge'as:

1. Nėra tokio dalyko, kaip per daug naujokų biržos šaukimų. D.Ainge'as jau atliko ne vienerius mainus, kurių dėka į Bostoną keliauja šaukimai, tačiau komandai jie niekuomet nebus problema.

„Šaukimus išmainyti galima visada. Tuo tarpu su žaidėjais viskas komplikuota, – teigė Bostono klubo vadybininkas. – Šaukimai visuomet yra labai naudingi.“

2. Svarbu išlikti kantriems. Po 2014-2015 m. sezono D.Ainge'as teigė, jog „Celtics“ rimtą ėjimą atliks tik tuomet, kai jis iš tikrųjų bus vertas dėmesio. Verta prisiminti, kad būtent jam pavyko prieš dešimtmetį suorganizuoti mainus, kurių dėka į Bostoną atkeliavo Kevinas Garnettas bei Ray Allenas.

D.Ainge'as ne sykį priminė ir 2012-ųjų Jameso Hardeno atvejį, kai pastarasis liko nereikalingas „Thunder“ ekipai ir buvo išmainytas už ne itin patrauklų pasiūlymą.

Tiek daug šaukimų savo kolekcijoje turintys „Celtics“ greičiausiai ir toliau sieks superžvaigždės, o dabartinis jų rinkinys leistų jiems pasvajoti ne tik apie Paulą George'ą ar Jimmy Butlerį, tačiau ir apie tokius krepšininkus kaip Anthony Davisas.

Kita vertus, galbūt D.Ainge'as įsitikinęs, jog šioje biržoje vienintele superžvaigžde taps Joshas Jacksonas ar Jaysonas Taytumas. Galbūt sprendimas pasirinkti trečiuoju šaukimu jiems tiesiog padovanojo dar vieną papildomą šaukimą, nes jų norimas žaidėjas tikrai nebus pasirinktas anksčiau?

Tačiau jausmas toks, kad už visos šios uždangos slypi kažkas daugiau. Prisiminkime, jog „Celtics“ Keviną Durantą pradėjo medžioti žymiai anksčiau nei 2016 metai. Ši komanda praeityje K.Garnetto siekė taip pat gerokai anksčiau nei mainai įvyko 2007-aisiais.

Kol kas kitus „Celtics“ veiksmus prognozuoti labai sunku, tačiau beveik nėra abejonių, kad Bostono klubas šią vasarą dar sudrebins NBA.

Temos: 2 NBA Boston Celtics
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek