2018 04 26

Puikų D.Sabonio žaidimą nustelbė pergalingas LeBrono metimas ir skandalinga teisėjo klaida

Domantas Sabonis stumdėsi su Kevinu Love'u po krepšiu, kai LeBronas Jamesas tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms aukštai pašoko į orą. „Cleveland Cavaliers“ lyderis esant lygiam rezultatui paleido tolimą šūvį su sirena. Akimirką Klivlandas laikė sugniaužęs kvapą, kai netrukus nuo emocijų ėmė kilnotis „Quicken Loans“ arenos stogas. Tritaškis skrodė tinklelį 98:95 (23:25, 26:31, 32:17, 17:22) ir NBA karalius ėmė siautėti savo tvirtovėje, šokinėdamas tiek į komandos draugus, tiek ant sekretoriato stalo.
JR Smithas ir LeBronas Jamesas
JR Smithas ir LeBronas Jamesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Domanto Sabonio patirtis NBA skaičiuoja dar tik antrą sezoną, bet tokio gniuždančio šūvio jis dar nebuvo sugėręs.

Lietuvis darė viską, kad „Pacers“ pateiktų dar vieną sensaciją NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalyje. Tačiau jo 22 taškų pasirodymo neužteko išsivežti pergalės iš Klivlando – serijoje iki 4 pergalių „Cavaliers“ pirmauja 3-2.

O galėtų būti atvirkščiai, jei ne karališkas LeBrono Jameso pasirodymas.

NBA superžvaigždė, be to pergalingo šūvio, iš viso surinko net 44 taškus. Jo statistikos eilutė buvo įspūdinga – dar 10 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 15 pataikytų baudų iš 15.

Prieš tai šis dominuojantis žaidėjas blokavo Victoro Oladipo metimą, kuris galėjo persverti rezultatą „Pacers“ naudai.

Tiesa, pastarasis epizodas sukėlė skandalą. Pasirodo, LeBronas blokavo lemiamą „Pacers“ šūvį pažeisdamas taisykles.

V.Oladipo paleistas kamuolys jau buvo spėjęs paliesti lentą, kai LeBronas bloškė metimą tolyn nuo krepšio.

„Taip, gal tai buvo sunkus epizodas teisėjams, bet man sunku kalbėti – tai buvo aiškūs du taškai“, – juokdamasis iš nusivylimo neslėpė V.Oladipo. Gynėjo teigimu, dar prasiveržimo metu LeBronas esą prieš jį prasižengė.

„Pacers“ treneris teigė, kad teisėjo sprendimas iš pradžių įtarimo jam nesukėlė, bet gailėjosi dėl gynybos prieš LeBroną – galbūt galėjo dvigubinti gynybą ir dar prieš tai sušaukti minutės pertraukėlę.

„Pacers“ žaidė fantastišką ketvirtąjį kėlinį, kai 7 atakas iš eilės neleido šeimininkams pasižymėti metimu iš žaidimo.

Domanto Sabonio dvitaškis likus 33 sekundėms dar buvo išlyginęs rezultatą 95:95, prieš tą skandalingąjį LeBrono Jameso bloką.

Teisėjų švilpukas paliko V.Oladipo su klaikiu pataikymu – „Pacers“ lyderis pataikė tik 2 metimus iš 15.

Pirmosiose serijos rungtynėse Indianoje surinkęs 32 taškus ir paleidęs pergalingą metimą, per tris pastaruosius susitikimus V.Oladipo pataikė tik 12 iš 50.

D.Sabonis buvo rezultatyviausias „Pacers“ žaidėjas ir bandė kompensuoti rezultatyviausio komandos nario trūkumą.

21-erių lietuvis iš viso rungtyniavo 33 minutes, pataikė 8 dvitaškius iš 12 ir 6 baudas iš 8, atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Nuo suolo pakilęs lietuvis pranoko pagrindinį „Pacers“ centrą Mylesą Turnerį ir žaidė lemiamais rungtynių momentais.

Geriausiai jam talkino Thaddeusas Youngas su 16 taškų, Victoras Oladipo (12 kam.) bei Lance'as Stephensonas pridėjo po 12.

Geriausiais LeBrono ginklanešiais tapo Kyle'as Korveris (19 tšk.) ir Kevinas Love'as (11 tšk., 10 kam.).

Serija gali baigtis penktadienį Indianapolyje.

„Pacers“: D.Sabonis 22, Th.Youngas 16, V.Oladipo (12 kam.) ir L.Stephensonas po 12, B.Bogdanovičius 11.

„Cavaliers“: L.Jamesas 44, K.Korveris 19, K.Love'as 11 (10 kam.).