2016 05 06

Puikus gimtadienis: Jonas Valančiūnas tapo „Raptors“ didvyriu

Jonas Valančiūnas pakiliai pasitiko 24-ąjį gimtadienį. Kai „Toronto Raptors“ komanda strigo „Miami Heat“ gynyboje, lietuvis pats sau įteikė gimtadienio dovaną – gyvybiškai svarbią pergalę NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos pusfinalyje. „Raptors“ po pratęsimo palaužė „Heat“ krepšininkus 96:92 (29:19, 19:22, 15:24, 23:21, 10:6) ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1. JV žibėjo lemiamomis minutėmis.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA atkrintamosios | „Toronto Raptors“ – „Miami Heat“ 96:92 | Valančiūnas 15+12 | Serija 1-1

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Heat“ ekipą 96:92.
  • Abiem pirmiesiems serijos mačams prireikė pratęsimo.
  • „Raptors“ išlygino serijos rezultatą 1-1.
  • J.Valančiūnas pelnė 15 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.
  • Lietuvis ketvirtajame kėlinyje pelnė 9 taškus.

Ilgai tylėjęs J.Valančiūnas prabilo tada, kai visi mažiausiai tikėjosi.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Heat“ atsiplėšė 7 taškų skirtumu (77:70) ir jau žingsniavo antrosios pergalės link. Tačiau puolime ėmė spindėti Jonas Valančiūnas.

Perdavimų visą mačą nesulaukęs ir tik 4 taškus per tris kėlinius pelnęs „centras“ vien ketvirtajame jų surinko 9-is ir lemiamu metu persvėrė rezultatą 82:80.

Tuomet likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo lygus (80:80) ir DeMaras DeRozanas galėjo baudų metimais išvesti „Raptors“ į priekį. Bet „Raptors“ lyderio baudų metimai skriejo pro šalį. Staiga po krepšiu išniro J.Valančiūnas, sugriebęs kamuolį puolime ir dvitaškiu persvėręs rezultatą 82:80.

„Valančiūnas yra visur!“ – šaukė komentatoriai. Lietuvis riaumojo po sėkmingo epizodo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ant rankų nešiojamas Jonas Valančiūnas: „Jūs juk žinote mano atsakymą“

Netrukus Kyle'as Lowry smeigė šaltakraujišką dvitaškį iš vidutinio nuotolio ir įaudrino „Air Canada Centre“ 84:80.

Tačiau „Heat“ karštis neišblėso. Šaltakraujišką tritaškį pataikė Dwyane'as Wade'as (83:84), o po Kyle'o Lowry dvitaškio (86:83) tritaškį likus žaisti 10 sekundžių įsūdė ir Goranas Dragičius, išlyginęs rezultatą (86:86). Lemiamas Kyle'o Lowry metimas iš toli net nelietė lanko.

Bet kitaip nei pirmajame mače, per pratęsimą „Raptors“ nesuskydo. J.Valančiūnas puikiai gynėsi, užtikrintai graibstė kamuolius, o likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes dvitaškiu padidino skirtumą 90:86.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jonui Valančiūnui nusilenkė ir „Raptors“ lyderiai, ir treneris: „Jo laukia šviesi ateitis“

„Vyras! – J.Valančiūno pasirodymą gyrė komentatoriai. – Ta jo energija, reikalingi metimai... Jis sugriebė 4 kamuolius puolime, bet prisidėjo dar prie 5-6 kitų komandos draugų puolime atkovotų kamuolių“.

„Raptors“ atsilaikė 96:92.

J.Valančiūnas iš viso per 38 minutes pelnė 15 taškų (7/9 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 12 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Rezultatyviausiai žaidė DeMarre'as Carrolas (21 tšk.). Rezultatyvesni nei įprastai atkrintamosiose buvo „Raptors“ puolimo lyderiai DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry, surinkę atitinkamai 20 ir 18 taškų. Tačiau kartu jie iš viso pataikė tik 16 metimų iš 46 (34,7 proc.).

Trečiosios serijos rungtynės jau vyks Majamyje, vėlų sekmadienio vakarą 24 val. Lietuvos laiku.

„Raptors“: DeMarre'as Carrollas 21, DeMaras DeRozanas 20 (9/24 met., 8 atk. kam.), Kyle'as Lowry 18 (7/22 met.), Jonas Valančiūnas 15 (7/9 dvit., 12 atk. kam.), Cory Josephas 12.

„Heat“: Goranas Dragičius 22, Dwyane'as Wade'as ir Joe Johnsonas po 17, Hassanas Whiteside'as 13 (13 atk. kam.), Luolas Dengas 12.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas