2020 01 16

Rekordais nusagstytas L.Dončičiaus šou ir tuščias J.Hardenas

Carmelo Anthony sugrįžo į „Houston Rockets“ (26-13) klubo tvirtovę, kurioje rezidavo praėjusį sezoną ir vietos ekipą paliko tuščiomis. Naujasis veterano klubas „Portland Trail Blazers“ (17-24) svečiuose nukovė „raketas“ 117:107 (28:26, 32:21, 30:30, 27:30).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

„Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas šį kartą stipriai strigo. Gynėjas per 36 minutes sukrapštė vos 13 taškų – mažiausiai šį sezoną.

Vidutiniškai „Rockets“ žvaigždė šį sezoną renka net po 37,2 taško.

Portlando ekipa dviženklį pranašumą susikrovė iki pertraukos, o trečiajame kėlinyje dar padidino apsukas ir turėjo 17 taškų persvarą (88:71).

Mačo pabaigoje Teksaso ekipai dar buvo pavykę priartėti iki 5 taškų, bet tuomet „Blazers“ smogė atkarpa 10:2 ir išsklaidė bet kokią intrigą.

C.Anthony prieš savo buvusią komandą per 34 minutes pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Rockets“ neišgelbėjo ir galingas Russello Westbrooko trigubas dublis. Lyderio estafetę perėmęs gynėjas pelnė 31 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Portlando ekipoje net 97 taškus iš 117 surinko starto penketo žaidėjai.

„Rockets“: Russellas Westbrookas 31 (11 atk. kam., 12 rez. perd.), Ericas Gordonas 20, Benas McLemore'as 17, Clintas Capela 14 (18 atk. kam.), Jamesas Hardenas 13 (8 atk. kam.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 25, C.J.McCollumas 24, Carmelo Anthony (12 atk. kam.) ir Hassanas Whiteside'as (18 atk. kam.) po 18, Kentas Bazemore'as 12 (9 atk. kam.).

Tuo tarpu NBA arenose žibantis Luka Dončičius sužaidė dar vieną fantastišką mačą ir trigubu dubliu nukalė „Dallas Mavericks“ (26-15) pergalę svečiuose prieš „Sacramento Kings“ (15-26) – 127:123 (35:31, 36:36, 37:26, 19:30).

Slovėnijos vunderkindas per 34 minutes pelnė 25 taškus (8/13 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 9/10 baudų), atkovojo 15 kamuolių ir atliko net 17 rezultatyvių perdavimų.

17 rezultatyvių perdavimų – L.Dončičiaus karjeros rekordas.

Dvyliktą trigubą dublį šį sezoną užfiksavęs slovėnas pagal šį rodiklį pirmauja lygoje.

Latvis Kristapas Porzingis dėl kelio skausmų nežaidė.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 27 (12 rez. perd.), Buddy Hieldas ir Harrisonas Barnesas (8 atk. kam.) po 25, Marvinas Bagley 12, Nemanja Bjelica 11 (12 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 25 (15 atk. kam., 17 rez. perd.), Sethas Curry 21, Timas Hardaway 18, Dwightas Powellas 17 (9 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 15 (8 atk. kam.), Maximilianas Kleberis 14.