2017 04 12 /07:23

Suagresyvėjęs Domantas Sabonis sužaidė geriausią mačą per keturis mėnesius

„Sabonis šiandien tiesiog drebina!“ – sušuko komentatorius po svarbaus Domanto Sabonio dvitaškio ketvirtojo kėlinio viduryje. Į užribį pasitraukus Russellui Westbrookui, 20-metis lietuvis sužaidė vieną geriausių savo mačų NBA, o „Oklahoma City Thunder“ išplėšė pergalę Mineapolyje 100:98.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ nugalėjo „Timberwolves“ 100:98.
  • „Thunder“ pergalę atnešė V.Oladipo dvitaškis likus 6,3 sek.
  • D.Sabonis pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.
  • Tai antras rezultatyviausias lietuvio mačas šį sezoną.
  • „Thunder“ žaidė be trijų starto penketo žaidėjų.

D.Sabonis savo debiutinį sezoną NBA dar nebuvo toks agresyvus.

Starto penkete rungtynes pradėjęs puolėjas šveitė net 16 metimų – daugiausia iki tol buvo išmetęs 13.

Pataikė jis tik šešis – 37,5 procentų, tačiau toks aktyvumas sužavėjo „Thunder“ trenerį Billy Donovaną bei Oklahomos klubo apžvalgininkus.

Vien per du pirmuosius kėlinius 13 taškų pelnęs D.Sabonis padėjo „Thunder“ pasitikti pertrauką 56:43.

Pasitikėjimas savimi virto antromis rezultatyviausiomis rungtynėmis NBA.

Gavęs pasireikšti 32 minutes – daugiausia visoje komandoje, D.Sabonis pelnė 19 taškų (5/11 dvit., 1/5 trit., 6/6 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

D.Saboniui būnant aikštėje, „Thunder“ įmetė 8 taškais daugiau nei „Timberwolves“. Oklahomos ekipoje tai buvo geriausias rezultatas tarp starto penketo žaidėjų.

Rezultatyviau D.Sabonis šį sezoną žaidė tik gruodžio 23-iąją, kai su „Boston Celtics“ pelnė 20 taškų. Nuo tų rungtynių vėliau Saboniukas dviženklį taškų skaičių rinko tik 7 kartus.

Pergalę D.Saboniui ir „Thunder“ atnešė gynėjo Victoro Oladipo dvitaškis, likus žaisti 6,3 sek.

Jis puikiai kompensavo poilsio gavusį R.Westbrooką – iš viso surinko 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau nežaidė ne tik R.Westbrookas, bet ir dar du starto penketo puolėjai – Andre Robersonas ir Tajas Gibsonas.

Nors pastarasis buvo išstūmęs D.Sabonį iš starto penketo, į jį sugrįžęs lietuvis padėjo „Thunder“ laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių 54:35.

Beje, šios rungtynės buvo ypatingos „Timberwolves“ komandai. Per ilgąją pertrauką Minesotos sirgaliams buvo pristatytas naujas komandos logotipas.

Jau aišku, kad „Thunder“ Vakarų konferencijoje užims 6 vietą ir pirmajame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su „Houston Rockets“.

„Thunder“ treneris B.Donovanas teigė, kad su R.Westbrooku konsultuosis, ar šį patausoti paskutinėms reguliariojo sezono rungtynėms su „Denver Nuggets“. Jose vėl gali nežaisti T.Gibsonas, o tai suteiks daugiau minučių D.Saboniui.

„Thunder“: V.Oladipo 20 (9 atk. kam.), D.Sabonis 19 (9 atk. kam.), N.Cole'as 12, K.Singleris 11, S.Adamsas ir E.Kanteris 10.

„Timberwolves“: K.Townsas 26 (12 atk. kam.), G.Diengas 19, A.Wigginsas 18, R.Rubio 14 (10 rez. perd.).