Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 12d. 08:01

Treniruotėse su T.Duncanu besistumdantis D.Songaila papasakojo, kaip pateko į „Spurs“

Darius Songaila
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Darius Songaila

„Užtrukote 20 metų, kol pasirašėte sutarti su kitu žmogumi iš Veik Foresto“, – „San Antonio Spurs“ generaliniam vadybininkui R.C.Bufordui juokais leptelėjo klubo ikona Timas Duncanas. Karjerą baigusi NBA superžvaigždė omenyje turėjo Darių Songailą. Lietuvis šią vasarą užsimovė treningą su „Spurs“ pavadinimu ir debiutuos stipriausioje krepšinio lygoje kaip San Antonijaus organizacijos trenerių štabo narys.

Kai Timas Duncanas 1997-aisiais pirmuoju šaukimu pateko į „Spurs“ ir pradėjo naują šlovingą San Antonijaus krepšinio erą, D.Songaila dar buvo nebaigęs vidurinės mokyklos Niu Hamptone.

Užsivilkęs Veik Foresto komandos marškinėlius, D.Songaila sparčiai vaikėsi geriausią visų laikų universiteto žaidėją. Pritrūko tik 257 taškelių – iki dabar lietuvis rikiuojasi devintas istoriniuose rezultatyviausių Veik Foresto krepšininkų sąrašuose.

Senus gerus universiteto laikus vyrai dabar gali prisiminti „San Antonio Spurs“ treniruočių centre, kuriame keliskart per savaitę Dariui tenka pasistumdyti su Timu Duncanu.

Prieš metus sumanęs sugrįžti į NBA naujame vaidmenyje, D.Songaila nušovė tokį laimikį, kokio nebuvo sumedžiojęs Lietuvos giriose.

Rugpjūčio pabaigoje instagrame jis pasiskelbė, kad darbuosis „San Antonio Spurs“ žaidėjų tobulinimo grandyje.

„Idėja ieškoti darbo NBA kilo prieš kokius metus, – 24sek pasakojo 40-metis. – Praėjusio sezono metu labai daug bendravau su buvusiais žaidėjais ir kolegomis iš NBA, kuriuos pažinojau iš savo karjeros laikų. Turėjau su jais keletą susitikimų. Daug iš tu žmonių jau užima įvairias pareigas NBA organizacijose.

Netgi kelionė gruodį į Vašingtoną nebuvo tik turistinė. Tada stebėjau rungtynes ir susitikau su „Washington Wizards“ atstovais.

Didesnę savo karjeros dalį aš pražaidžiau NBA ir ten žmonės mane gerai pažįsta. Ten mano vardas yra pažįstamas ir vertinimas.“

D.Songailos CV Amerikoje atrodo išties iškalbingai.

Ketveri metai Veik Foresto universiteto komandoje ir aštuonerių metų karjera NBA: „Sacramento Kings“, „Chicago Bulls“, „Washington Wizards“, „New Orleans Hornets“ ir „Philadelphia 76ers“.

Per beveik dešimtmetį Amerikoje D.Songaila užmezgė daug naudingų pažinčių. Iš pradžių tai buvo bičiuliai, komandos draugai, bendražygiai. Dabar nemažai tų žmonių užima svarbias pareigas NBA organizacijose.

Vienas jų – Seanas Marksas, su kuriuo D.Songaila Naujajame Orleane žaidė 2009-2010 m., dabar dirba „Brooklyn Nets“ generaliniu vadybininku.

Su juo po ilgesnės pertraukos lietuvis pasimatė dar praėjusį sezoną, kai „Žalgiris“ viešėjo Vitorijoje ir ruošėsi Eurolygos mūšiui su „Baskonia“.

„Turėjome produktyvų susitikimą ir pasibaigus sezonui Seanas pasiūlė prisijungti prie jų komandos Las Vegaso vasaros lygoje. Taip ten ir atsidūriau“, – pasakojo D.Songaila.

Las Vegase stažuodamasis „Brooklyn Nets“ ekipos trenerių štabe, užkulisiuose Darius sutiko daugybę buvusių komandos draugų: Vlade Divacą, Mike'ą Bibby, Predragą Stojakovičių, tą patį Seaną Marksą, Jamesą Posey ar Chrisą Paulą.

NBA komandų atstovams skirtoje tribūnų dalyje buvęs krepšininkas jautėsi kaip lydeka ežere, smagiai besišnekučiuodamas su stipriausios krepšinio lygos atstovais.

Taip užsimezgė kontaktai, vėliau jo karjerą nukreipę į prestižinę NBA organizaciją San Antonijuje.

„Buvimas Las Vegase ir bendravimas su įvairiais krepšinio žmonėmis davė rezultatų“, – neslėpė vyras.

Dabar D.Songaila dienas leidžia treniruočių centre, kuriame kabo plakatai su penkiais NBA čempionų titulais.

Jame D.Songaila individualiai dirbs su „Spurs“ žaidėjais padėdamas jiems tobulėti ir šlifuoti žaidimo įgūdžius. 40-metis dar mokysis dirbti ir su video medžiaga, kuri labai aktuali šių dienų NBA krepšinyje.

Pavyzdžiui, mačo epizodai NBA karpomi dar rungtynių metu ir per ilgąją pertrauką strategai gauna vaizdinę informaciją jau rūbinėje, kad spėtų parodyti ją žaidėjams.

2018-2019 m. NBA sezono metu D.Songailai to daryti dar nereikės – tai bus tik dar vienas naujas įgūdis, kurį jam bus pravartu įvaldyti ateičiai. Bet D.Songaila per namų rungtynes sėdės kartu su visu „Spurs“ trenerių štabu.

Kartais jis keliaus ir į išvykas, bet didžioji dalis darbų pirmaisiais metais suplanuota 1,5 milijono gyventojų mieste.

Prieš sezoną 7 valandą ryto D.Songaila jau sėdi „San Antonio Spurs“ biure. Ten prasideda video mokymai.

Nuo 9 val. vienas geriausių visų laikų Lietuvos sunkiųjų kraštų eina į treniruočių salę, kur prasideda darbas su žaidėjais.

Po bendros treniruotės – papildomas darbas su krepšininkais.

Grįžęs į savo kabinetą D.Songaila sėda darbuotis prie video reikalų.

Dažniausiai jau 15 valandą lietuvis gali važiuoti namo, bet kartais tenka darsyk padirbėti su krepšininkais, kurie eina treniruotis į salę antrą kartą.

D.Songaila šiuo metu dirba su visais „Spurs“ žaidėjais ir tokią misiją turėtų vykdyti viso sezono metu.

Taip daugmaž atrodo D.Songailos dienos ramiame Teksaso mieste.

„Kol kas gyvenimas verda tik treniruočių bazėje“, – šyptelėjo D.Songaila. Gyvenimas spurdės kitaip, kai spalį prie naujojo „Spurs“ trenerių štabo nario prisijungs visa šeimyna.

Kol San Antonijuje dar įsikuria be artimųjų, D.Songailai kompaniją palaiko tikros legendos. Jam jau teko šnekučiuotis su vienos sėkmingiausiai dirbančių NBA organizacijų architektu Greggu Popovichiumi.

„Pirmajame pokalbyje daugiausia dalijomės prisiminimais iš tų laikų, kai dar buvau žaidėjas. O toliau kalbėjomės apie šeimą ir dabartinę mano karjerą, ką veikiau per tuos metus išvykęs iš NBA“, – įspūdžiais dalijosi D.Songaila.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Greggas Popovichius
AFP/„Scanpix“ nuotr./Greggas Popovichius

Tiesa, į San Antonijų jis atvyko turbūt didžiausių „Spurs“ permainų per pastarąjį dvidešimtmetį metu.

Klubą skandalingai paliko būsimu „Spurs“ vėliavnešiu laikytas Kawhi Leonardas. Karjerą baigė Argentinos superžvaigždė Emanuelis Ginobili, o Popo ginklanešys Tony Parkeris persikėlė į „Charlotte Hornets“.

Tačiau D.Songaila optimistiškai žiūri į „Spurs“ ateitį.

„Taip, Kawhi išvyko, bet gavome tikrai labai gerą žaidėją DeMarą DeRozaną. Visi čia puikiai supranta, kad Timo Duncano, Tony Parkerio ir Manu era jau baigėsi. Bet darbai nesustoja ir viskas toliau juda pirmyn. Ne veltui ši organizacija turi vienos geriausių ir solidžiausių reputaciją NBA“, – pabrėžė D.Songaila.

Kauno mėgėjų lygoje sėkmingai spurdėjęs buvęs krepšininkas nepaleidžia kamuolio iš rankų ir San Antonijuje. Dar smagiau, kai treniruočių partneris – vienas geriausių visų laikų NBA krepšininkų.

„Timas Duncanas čia būna nuolatos. Jis sportuoja ir dalyvauja treniruotėse. Netgi keliskart per savaitę pasižaidžiame krepšinį. Jis žaidžia ir komandos treniruočių metu, kur tenka su juo susigrumti“, – kalbėjo D.Songaila, savo geriausiuose NBA mačuose į Timo Duncano ginamą krepšį įstūmęs 15 ir 12 taškų.

San Antonijuje jis sulaukė naujų bendradarbių sveikinimų su puikiu praėjusiu sezonu. „Spurs“ turi krūvą žvalgų Europoje ir įdėmiai seka mūsų žemyno krepšinį. Be abejo, jie matė ir įvertino „Žalgirio“ sėkmę Eurolygoje. Tuos metus Kaune labai vertina ir Darius Songaila.

2015-aisiais į Kauno „Žalgirio“ trenerių štabą Gintaro Krapiko pakviestas aukštaūgis porą pastarųjų metų talkino Šarūnui Jasikevičiui. Po trejų metų stažuotės Lietuvos čempionų gretose, D.Songaila įkėlė koją į didžiausią krepšinio sceną.

„Tie metai „Žalgiryje“ atvedė mane ten, kur esu dabar. Kaune man suteikė galimybę dirbti treneriu ir siekti karjeros šiame kelyje. Dirbti su Šaru buvo tikrai įdomu ir naudinga. Išmokau žiūrėti į krepšinį kitu kampu, analizuoti visus niuansus ir detales, į ką labai didelį dėmesį kreipė ir Šaras, – kauniečiams už šansą dėkojo D.Songaila. – Nežinau, ar taip sutapo, ar dabar tokia nauja mada, bet kiekviena NBA organizacija nori trenerių iš Europos. Per pastaruosius keletą metų NBA krepšinis supanašėja su Europos. Aišku, yra daug skirtumų, bet nemažai taktikos ir strategijos semiamasi iš europietiško krepšinio.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Songaila ir Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Songaila ir Šarūnas Jasikevičius

D.Songaila svajonių darboviete apsiriboti neketina. Jis nori stumtis į priekį trenerių eilėje, išsirikiavusioje prie svarbiausius ėjimus komandoje priimančių asmenų.

„Turiu susidaręs tokius 4–5 metų planus, kuriuos įvykdęs norėčiau būti vienas iš pagrindinių NBA komandos trenerio asistentų, – savo ateities kontūrus braižo D.Songaila. – O kaip ten bus ateityje, viskas priklausys nuo manęs ir mano pastangų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kandidatai be grimo: P.Auštrevičius – apie tris pirties taisykles ir dainą „Už Petrą“

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

24sek

Domantas Sabonis užfiksavo skaičius, „Pacers“ klube nematytus nuo 1992-ųjų

Aktualu

Orai.lt: temperatūra tiek naktimis, tiek ir dienomis bus artima nuliui

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

24sek

Jono Valančiūno naktis: neišsiskiriantis pasirodymas ir paslaptingas bučinys

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

NBA lenkiasi jaunuoliui iš Europos: Luka Dončičius pražudė „Warriors“ komandą

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Aktualu

Lietuva mini Latvijos nepriklausomybės šimtmetį

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Naujienos

Infografikas Aktualu

Rado būdą sumažinti socialinių būstų eilę: daugiau paramos viengungiams

Verslas

JAV biudžeto deficitas rugpjūtį – penktas didžiausias istorijoje

Kultūra

Didesnių algų reikalaujantys kultūros darbuotojai rengiasi piketui

Sportas

Justinas Kinderis pateko į pasaulio čempionato finalą

Mokslas.IT

Tarp „Huawei“ fotografijos konkurso prizininkų – du lietuviai

Sportas

Kroatijos pralaimėjimas – skaudžiausias istorijoje

Aktualu

Japonijos premjeras: D.Trumpas novatoriškai siekia Korėjos pusiasalio denuklearizacijos

Sportas

Lietuvos jaunimo rinktinės treneris: „Mes laimėtume A lygą su šiais žaidėjais“

Aktualu

Teismas aiškinsis, ar P.Simavičius ėmė kyšius iš ritualinių paslaugų bendrovės

Vardai

Violeta Repčenkaitė: „Per vestuves mus laimino abu vaikai – tai buvo stebuklas“

Aktualu

Vladimiras Putinas: Rusija ir Japonija gali iki metų galo sudaryti taikos susitarimą

Kultūra

MO muziejaus bistro atgyja A.Steponavičiaus ir B.Žilytės freska

Verslas

Australija leido Honkongo konsorciumui įsigyti didžiausią šalies dujotiekių operatorę

Maistas

Nenuvertinkime sumuštinių: 15 jų receptų pusryčiams

Verslas

Sveikatos apsaugos ministerija: slaugytojams algos kilo 19 proc., gydytojams – 17 proc.

Vardai

Ievos Narkutės premjera: pristato pirmąjį vaizdo klipą „Sakyk, kur tu“

Verslas

Netoli Pietinio aplinkkelio suplanuotas 300 butų projektas, investicijos sieks 30 mln. eurų

Aktualu

Kuršėnų bažnyčioje kone visą vasarą vagys tuštino aukų dėžutes

Aktualu

Lenkijos prezidentūra paskyrė naują Aukščiausiojo Teismo pirmininką

Sportas

Cirkas Afrikoje: 51-erių Liberijos prezidentas atstovavo savo šalies rinktinei

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 24sek