2021 01 08

Uogos europiečių akims: nepakartojamoje L.Dončičiaus ir N.Jokičiaus akistatoje – slovėno triumfas

Vieni geriausių Europos krepšininkų Luka Dončičius ir Nikola Jokičius surengė tikrą krepšinio spektaklį už Atlanto, po kurio džiaugėsi tik vienas iš jų. Įspūdingame trileryje „Dallas Mavericks“ (4–4) po pratęsimo 124:117 (22:28, 21:24, 33:26, 33:31, 15:8) nukovė „Denver Nuggets“ (3–5).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Namuose žaidę „Nuggets“ didžiąją dalį susitikimo pirmavo, o trečiajame ketvirtyje turėjo ir solidų 12 taškų pranašumą (71:59), bet „Mavericks“ jį beveik panaikino dar iki ketvirčio pabaigos (76:78), o ketvirtajame kėlinyje užvirė tikra drama.

Slovėnas ir serbas keitėsi vienu taikliu metimu po kito, o „Mavs“ herojumi galėjo tapti vokietis Maxi Kleberis, pataikęs tritaškį po L.Dončičiaus perdavimo likus žaisti 3,3 sek. ir išvedęs savo komandą į priekį – 109:107. Bet savo žodį dar tarė ir N.Jokičius.

Paskutinėje „Nuggets“ atakoje iniciatyvos ėmęsis serbas su sirena smeigė nelengvą dvitaškį iš vidutinio nuotolio ir nukėlė susitikimą į pratęsimą.

Įspūdingai ketvirtajame kėlinyje rungtyniavęs serbas vien per paskutines 12 pagrindinio laiko minučių pelnė net 17 taškų.

Pyktelėjęs L.Dončičius pratęsimą pradėjo penkiais taškais be atsako, bet Denveris rado į tai atsakymus ir rezultatas vėl buvo lygus – 114:114. Visgi galiausiai „Mavericks“ sugebėjo perlaužti rungtynių eigą negrįžtamai.

Joshas Richardsonas, likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos, pataikė itin svarbų tritaškį, padidinusį Dalaso komandos persvarą iki 5 taškų (119:114). Nors N.Jokičius vėl kėlė galvos skausmą varžovams įmesdamas tritaškį (117:120), taškus šiose rungtynėse sudėliojo ne jis, o L.Dončičius.

Slovėnas likus žaisti 33 sek. atšokęs atgal pataikė dvitaškį. Įmetęs baudų metimus, 21-erių krepšininkas įtvirtino ketvirtąją savo komandos pergalę šiame sezone. L.Dončičius per pratęsimą iš viso pelnė 9 taškus.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Luka per 43 minutes įmetė 38 taškus (11/15 dvit., 2/7 trit., 10/15 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir išskirstė 13 perdavimų. Tiesa, jo pasirodymą kiek apkartino net 8 padarytos klaidos.

Slovėnui nedaug kuo nusileido N.Jokičius. Jis taip pat žaidė rezultatyviausiai šį sezoną ir per 41 minutę suvertė 38 taškus (10/21 dvit., 4/10 trit., 6/10 baud.), sugriebė 9 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Antrą kartą iš eilės laimėję „Mavericks“ po šios pergalės aplenkė „Nuggets“ turnyrinėje lentelėje – dabar L.Dončičiaus komanda Vakarų konferencijoje su dar šešiomis komandomis dalijasi 4–10 vietas. Denverio klubas yra 12-as.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 38 (10/21 dvit., 4/10 trit., 9 atk. kam.), Jamalas Murray 21 (8/19 metimų, 9 rez. perd.), Gary Harrisas 15, Monte Morrisas 11, JaMychalas Greenas 10 (9 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 38 (11/15 dvit., 10/15 baud., 9 atk. kam., 13 rez. perd., 8 kld.), Joshas Richardsonas (5/15 metimai) ir Dorianas Finney-Smithas (8 atk. kam.) po 14, Bobanas Marjanovičius 12, Timas Hardaway 11.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas