Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 18d. 20:04

Ypatingas Lietuvos talentas, kuriuo NBA klubas tiki labiau nei patys lietuviai

Deividas Sirvydis 15min iš Las Vegaso
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Deividas Sirvydis

O ką gyvenime veikėte jūs, kai sutikote savo 19-ąjį gimtadienį? Mažiau nei prieš metus Deividas Sirvydis prakaitavo Vilniaus „Ryto“ ikisezoninėje stovykloje ir puoselėjo viltį patekti į pagrindinę sostinės komandos sudėtį. Po 9 mėnesių jis lipo ant NBA scenos kaip 37-asis naujokų biržos šaukimas ir naujasis „Detroit Pistons“ šeimos narys. D.Sirvydžio kelionė į NBA tarsi iš pasakos, kuria vis dar sunkiai gali patikėti ir pats krepšininkas.

2018-ųjų žiema, Vilnius.

Deividas ir Virginijus Sirvydžiai grįžo namo po keisto susitikimo su iš Amerikos specialiai dėl aštuoniolikmečio atskridusiu agentu.

CAA atstovas Michaellas Tellemas nepagailėjo laiko atvykti iš JAV, kad pasakytų Deividui, jog jis yra NBA talentas ir gali būti pašauktas jau 2019 metų NBA naujokų biržoje.

Namuose sostinėje Deividas ir Virginijus su didžiule nuostaba pasižiūrėjo vienas į kitą.

„Nesąmonė, negali būti“, – sutarė Sirvydžiai.

Tuomet dar 18-os „Ryto“ talentas su tėčiu baiminosi, kad garsus agentas iš JAV tiesiog bandė jį perimti iš kito agento viliojančiais pasiūlymais.

„Galvojom, kad tiesiog bando apgauti“, – dabar pripažįsta D.Sirvydis, įsitaisęs Las Vegaso „Vdara“ viešbučio foje. Jis čia sėdi jau kaip „Detroit Pistons“ narys, su kuriuo vis pasisveikina pro šalį praeinantys naujieji komandos draugai.

Tada gerai pagalvojęs D.Sirvydis nusprendė, kad blogiau vis tiek nebus.

„Rizikuojam“, – linktelėjo jis tėčiui.

Netrukus 18-metį užgriuvo toks dėmesys, kokiam jis, ko gero, nebuvo pasiruošęs. Prasidėjo stulbinanti NBA kelionė.

Lūkesčių našta

Sausio 16-ąją „Siemens“ arenos tribūnose jaunąjį snaiperį stebėjo Masai'us Ujiri, kuris vėliau iškeis Joną Valančiūną ir suprojektuos čempionišką „Toronto Raptors“ komandą.

Į Vilnių atvyko triskart NBA čempionas ir buvęs „Los Angeles Lakers“, o dabar – „Charlotte Hornets“ krepšinio operacijų prezidentas ir generalinis vadybininkas Mitchas Kupchakas.

Prieš spausdamas ranką Šarūnui Jasikevičiui Kauno „Žalgirio“ arenose koridoriuose, Deivido žaidimą ankštoje „Ryto“ salėje stebėjo „Cleveland Cavaliers“ generalinis vadybininkas Koby Altmanas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Masai Ujiri „Rytas“ – „Alba“ rugntynėse Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Masai Ujiri „Rytas“ – „Alba“ rugntynėse Vilniuje

Į Vilnių ir kitus Lietuvos miestus ėmė būriuotis NBA skautai. Daugiau nei dešimt jų Valensijoje skaičiavo tris Deivido Sirvydžio tritaškius Europos taurės ketvirtfinalyje.

„Kai manęs atvyko stebėti tiek daug žmonių, tada supratau, kad tikrai gali kažkas įvykti“, – prisimena D.Sirvydis.

2018-ųjų rugpjūčio 25-ąją Dainius Adomaitis patvirtino, kad Deividas Sirvydis žais pagrindinėje „Ryto“ komandoje.

Iš pradžių jam netgi buvo planuojama vieta Vilniaus „Perlo“ komandoje NKL, su dvigubos licencijos galimybe dažniau pasižaisti LKL. Tačiau jaunuolis užsirekomendavo priešsezoninėje stovykloje ir iškart buvo kviečiamas į pagrindinę sudėtį.

Dvyliktokui jau vien tai buvo didžiulis laimėjimas. NBA? Tada net nebuvo tokios kalbos.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Atvira Lietuvos „Ryto“ treniruotė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Atvira Lietuvos „Ryto“ treniruotė

Vos po poros mėnesių Kazanėje „Rytas“ pralaimėjo UNIKS komandai, bet socialiniuose tinkluose sprogo krepšinio aistruolių burbulas. Daugelis ignoravo tą vilniečių nesėkmę 73:86, bet kalbėjo apie 18-metį taikliarankį, kuris į Europos taurės komandos krepšį savo pirmosiose sezono rungtynėse suvertė 17 taškų.

Rusijos turtuoliai nesugaudė vikraus vilniečio, kuris šiokiadieniais sostinėje trynė mokyklos suolą.

Tai buvo 6 metimus iš 7 pataikęs, 4 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų surinkęs D.Sirvydis. Tądien Lietuvos krepšinio sirgalių bendruomenė įsitikino, koks yra šio vaikinuko potencialas.

VIDEO: Geriausios D.Sirvydžio rungtynės, kurios sužavėjo NBA skautus

D.Sirvydis dar po 10 taškų įsmeigė į Turino „Fiat“ ir Baro „Mornar“ krepšį, bet vėliau jo skaičiai statistikos protokoluose šliuožė žemyn kaip slidėmis nuo Liepkalnio. Lyg tyčia, kai Vilniaus viešbučių apyvartą kėlė vienas po kito numeriuose įsikūrę NBA skautai.

Kai D.Sirvydis jau vargiai kildavo nuo „Ryto“ suolo, daugelis pamiršo ir tuos taiklius tritaškius metimus „EuroCup“ sezono pradžioje.

„Koks dar NBA, jeigu jis net LKL nepažaidžia?“ – klausimus kėlė ir iki šiol kelia internautai.

Kai visi labai daug tikisi iš tavęs, o tu lieki savo vaidmenyje ir nieko per daug nepadarai, tai ir atrodo, kad eini žemyn.

Kalbos apie ketinimus dalyvauti NBA naujokų biržoje pakišo žaidėją po mikroskopu.

„Gal aš toks žmogus, kad stengiuosi nereaguoti į neapykantą, liaupses ar dėmesį, – 24sek sakė D.Sirvydis. – Savaime viduje apie tai negalvoji, bet viduje kažkiek vis tiek jautėsi jaudulys norint kuo geriau pasirodyti.

Manau, viskas susidėjo, kodėl pradėjau žaisti mažiau.

Tai buvo pirmieji mano tvirtesni metai „Ryte“. Aš jaunas, todėl, manau, normalu, jog pradėjau banguoti.

Po to ir Arnas įgijo nerealią formą, visas tas dėmesys iš NBA... Manau, viskas susidėjo.

Kai visi labai daug tikisi iš tavęs, o tu lieki savo vaidmenyje ir nieko per daug nepadarai, tai ir atrodo, kad eini žemyn. Bet man pasirodė, kad sezonas buvo gana tolygus.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

18-mečiui nebuvo lengva suvokti tokį situacijos virsmą, bet kai jam kildavo klausimų, Deividas šalia savęs turėjo žmogų, į kurį visada galėjo kreiptis.

„Buvo visokių minčių, bet turiu gerą mentorių – apie viską diskutuodavome su tėčiu“, – šypsosi D.Sirvydis.

Giliai viduje krepšininkas tikėjo, kad NBA akys jį vertino ne už aikštėje praleistas minutes, o per trumpas atkarpas parodytas stipriausias savo žaidimo savybes. Ir kad NBA skautai suprato, jog jo minutes perėmė sužydėjęs Arnas Butkevičius.

Nenoriu užgauti kitų trenerių ar ką, bet nežinau, koks kitas treneris būtų taip rizikavęs ir būtų leidęs man žaisti tiek minučių ir tokiai svarbiais momentais, kaip šiemet leido Dainius.

D.Sirvydžio minutės tirpo, bet jas jis stengėsi kompensuoti papildomai dirbdamas treniruočių salėje. „Ryto“ krepšininkai pastebėjo, kad paskutiniais mėnesiais iki naujokų biržos jis vis labiau save ruošė didžiajam karjeros žingsniui.

Pats Deividas mano, kad tuo pačiu jam augo ir trenerių bei komandos draugų reikalavimai. Jaunuoliui pasirodė, kad komanda jį bandė pastūmėti į priekį.

Priešingai nei tuo metu atrodė iš pirmo žvilgsnio, D.Sirvydis pernelyg neišgyveno dėl savo minučių. Dainius Adomaitis baigiantis sezonui jau visai nebepasitikėjo jaunuoju „Ryto“ talentu, bet Deividas viską gerai suprato.

„Nenoriu užgauti kitų trenerių ar ką, bet nežinau, koks kitas treneris būtų taip rizikavęs ir būtų leidęs man žaisti tiek minučių ir tokiai svarbiais momentais, kaip šiemet leido Dainius, – trenerio pasitikėjimą įvertino D.Sirvydis. – Esu labai dėkingas jam ir visiems asistentams už suteiktą šansą ir tikėjimą manimi.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis ir Dainius Adomaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis ir Dainius Adomaitis

Didžioji diena vis artėjo.

Birželio 1-ąją D.Sirvydis sužaidė paskutiniąsias 2018–2019 m. sezono rungtynes, bet krepšinio maratonas jam nesibaigė.

Susikrovęs krepšį, lietuvis iškart keliavo į oro uostą ir skrido į Los Andželą, kur CAA agentūros bazėje jam buvo kruopščiai sudėliotas pasiruošimas naujokų biržai.

Kai kiti talentai prieš naujokų biržą plušėjo NBA komandų peržiūrose, D.Sirvydžio stovykla pasirinko kitokią taktiką – užsidaryti savo treniruočių bazėje ir nesirodyti NBA klubams.

Taip D.Sirvydis skautams paliko daugiau mįslių, bet jau kelis mėnesius iki naujokų biržos tarp NBA žmonių ėmė sklisti kalbos, jog lietuvis gavo kažkurios NBA ekipos pažadą.

Greičiausiai Detroito.

View this post on Instagram

????????

A post shared by Deividas Sirvydis (@sirvuha) on

D.Sirvydis čiupo į rankas štangą ir ėmė kočioti raumenis.

Treniruotės buvo alinančios. Jis darė nemažai dalykų, kokius darė ir Lietuvoje, bet Los Andžele viskas buvo gerokai intensyviau. Deividas buvo nuvarytas nuo kojų beveik iki vėmimo.

„Vyko didžiulis darbas. Bėgiojom iki akių užtemimo“, – prisimena D.Sirvydis.

Tačiau rezultatas Deividą tenkino. Jis žinojo, kad raumenys, jėga ir jo fiziškumas yra esminiai kriterijai, kuriuos seka ir dar metus į priekį atidžiai seks NBA klubai.

Likus savaitei į treniruotes įjungęs ir krepšinio elementus, prieš pat naujokų biržą D.Sirvydis išvyko į Niujorką. Kitoje tilto pusėje laukė renginys, kuris pakreips jo ateitį neregėtais posūkiais.

„Jei atvirai, tai nieko“, – paklaustas, ką jautė prieš naujokų biržos naktį, juokėsi D.Sirvydis.

Buvo kalbų, kad gal būsiu šaukiamas 45-u, tai ramus sėdėjau ir laukiau to šaukimo.

Jis su kitu jį atstovaujančiu agentu iš Lietuvos Mariumi Rutkausku ramiai laukė birželio 20-osios naujokų biržos renginio Brukline. Net pats nežino, kodėl šitaip nesijaudino.

Tačiau D.Sirvydis pripažįsta, kad norėjo būti pašauktas išskirtinai vienos komandos.

„Norėjau patekti į Detroitą, – 24sek Las Vegase pripažino D.Sirvydis. – Jie reiškė didelį susidomėjimą.“

Kur ruoštis?!

Birželio 20-ąją D.Sirvydis su savo stovykla susirinko viešbučio foje. Kompanija planavo vykti į „Barclays Center“ jau įsibėgėjus naujokų biržai, skaičiuojant maždaug 25 šaukimą.

Tačiau iki tol nė vienos naujokų biržos net internetu nematęs krepšininkas iš smalsumo norėjo stebėti renginį nuo pat jo pradžios.

Iš oficialaus NBA viešbučio pajudėjo kokie šeši autobusai. Šou prasidėjo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./NBA naujokų birža 2019
AFP/„Scanpix“ nuotr./NBA naujokų birža 2019

Antrojo naujokų biržos rato pradžios kompanijai teko laukti beveik tris valandas. Kad laukimas neprailgtų, Sirvydis su bičiuliais vis išeidavo pavalgyti ar atsigerti.

Kai prieš pat naujokų biržą „Pistons“ mainais gavo 30-ąjį šaukimą, D.Sirvydžio stovykla gavo signalą, jog paskutiniu pirmojo rato šaukimu gali būti pakviestas būtent lietuvis.

Tačiau įvyko dar vieni mainai ir 30-asis šaukimas atiteko „Cleveland Cavaliers“. Tai buvo beprotiška naujokų birža su net 12 mainų, todėl situacija keitėsi kiekvieną minutę.

„Buvo kalbų, kad gal būsiu šaukiamas 45-u, tai ramus sėdėjau ir laukiau to šaukimo“, – sakė D.Sirvydis, ketinęs užsimaukšlinti „Pistons“ kepurėlę.

Įsitaisęs toliau nuo pagrindinių naujokų biržos žvaigždžių, kurios buvo susodintos į vadinamąjį žaliąjį kambarį, D.Sirvydis matė desperatišką Bolo Bolo kūno kalbą.

B.Bolas jau norėjo važiuoti namo, kai kažkada pirmajame dešimtuke projektuota jo pavardė nenuskambėjo biržoje pirmajame jos rate.

Lietuvis purtė galvą: 10 ar 60 šaukimas, čia yra NBA – kosmosas, kiekvieno žaidėjo svajonė.

„Scanpix“ nuotr./Bolas Bolas
„Scanpix“ nuotr./Bolas Bolas

D.Sirvydžio naujokų biržos projektu rūpinosi du agentai – CAA atstovas Michaelas Tellemas ir lietuvis Marius Rutkauskas.

Amerikietis sėdėjo savo štabe Los Andžele ir derino strategiją telefonu. M.Rutkauskas palaikė tautietį Bruklino arenoje.

D.Sirvydis stengėsi nežiūrėti, ką susirašinėjo M.Rutkauskas, bet netrukus jį sutrikdė netikėtas signalas.

Adamas Silveris jau ketino pranešti 36-ąjį šaukimą, kai D.Sirvydis išgirdo iš agento: „Ruoškis“.

„Kur ruoštis?!“ – nustebo 19-metis.

Metų pradžioje, dar sezono viduryje, visa tai man atrodė neįtikėtina. Tiesiog nesąmonė.

Netrukus prie žaidėjo priartėjo kameros. D.Sirvydžio jaudulys pranoko ir lemiamo metimo adrenaliną.

D.Sirvydis sulaukė skambučio: „Kitas būsi tu“.

Stopkadras/Deividas Sirvydis
Stopkadras/Deividas Sirvydis

Oficialiai naujokų biržoje D.Sirvydį 37-uoju šaukimu pasirinko „Dallas Mavericks“ klubas, bet jau buvo aišku, kad šaukimas bus iškeistas „Detroit Pistons“ komandai.

Dėl jo Detroito klubas paklojo du naujokų biržos šaukimus ir kelis milijonus žalių. Reikšminga kompensacija už, iš pirmo žvilgsnio, nereikšmingą šaukimą antrajame rate.

D.Sirvydis drebančiomis kojomis lipo ant scenos ir spaudė ranką NBA komisaro asistentui Markui Tatumui.

Jam buvo užmaukšlinta „Mavericks“ kepurėlė.

„Vis dar turiu ją. Ir saugosiu – vis tiek, smagu, – šypsosi D.Sirvydis. – Turbūt vešiu ją į muziejų, namo pas savo tėvus (juokiasi.). Ten bus ir Dalaso, ir Detroito kepurėlės.“

View this post on Instagram

dreamcametrue????????

A post shared by Deividas Sirvydis (@sirvuha) on

Nulipęs nuo scenos D.Sirvydis davė trumpą interviu naujokų biržos vedėjams. Jie sužinojo, kad Deivido tėtis žaidė krepšinį ir taip pat turėjo taiklią ranką.

Netrukus D.Sirvydis pasirašinėjo ant NBA kortelių, gavo išsirinkti vieną iš penkių „Pistons“ kepurėlių, trumpai sudalyvavo NBA fotosesijoje.

Po visos būtinos NBA naujokų biržos procesijos, D.Sirvydis telefonu dar persimetė keliais žodžiais su „Pistons“ treneriu Dwane'u Casey.

Po to krepšininkas dar skubėjo skambinti artimiesiems per „FaceTime“.

Europos devyniolikmečių pasaulio čempionato pasirengimo stovykloje Rygoje tuo metu buvęs Virginijus Sirvydis net vertė kolegas trenerius iš lovų, norėdamas pranešti džiugią žinią.

„Gimei po laiminga žvaigžde“, – sūnui pasakė Virginijus Sirvydis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sirvydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sirvydis

NBA naujokų biržos organizatoriai jaunuoliui dar siūlė pasilikti užkąsti prie vaišių stalo, bet krepšininkas norėjo kuo greičiau sprukti ir džiaugtis.

Mane net apėmė tokia nuostaba, kad aš galbūt pats savimi taip netikiu, kaip jie manimi tiki ir kaip jie mane mato ateityje.

Kitą rytą atsikėlęs jis pažvelgė į agentą Marių Rutkauską ir abu pradėjo kvatotis.

„Metų pradžioje, dar sezono viduryje, visa tai man atrodė neįtikėtina. Tiesiog nesąmonė, – atviravo D.Sirvydis. – 2-3 dienas po biržos atsikeldavau ir visą dieną šypsodavausi. Man tai buvo žiaurus dalykas – negalėjau patikėti kokią savaitę.“

Nesuvokiamas NBA klubo dėmesys

Kiek atsipūtęs po naujokų biržos streso, D.Sirvydis grįžo į Los Andželą ir tęsė pasiruošimą vasaros lygai. Vėl lakstymas iki sąmonės netekimo, ir vėl ilgos treniruočių valandos sesijomis du kartus per dieną.

Vieną dieną kitoje salės pusėje į krepšį mėtė NBA garsenybės Donovanas Mitchellas ir Mike'as Conley. Netrukus vyrukai pradėjo mėtyti į vieną krepšį ir lietuvis išdrįso kartu nusifotografuoti.

„Žiūrėjau į telefoną ir išsišiepęs negalėjau patikėti, kaip viskas arti ir pasiekiama. Man tai vis dar nerealu“, – krykštauja D.Sirvydis.

Jį nustebino, kad dar liepos pradžioje treniruoklių salėje prakaitavo ir tokios užsirekomendavusios NBA žvaigždės kaip Karlas-Anthony Townsas ar Paulas George'as.

View this post on Instagram

doinwork????????

A post shared by Deividas Sirvydis (@sirvuha) on

Los Andžele laukė ir bendra komandos narių vakarienė trenerio Dwane'o Casey namuose.

Specialistas pokštavo, kad Deivido anglų kalbos žinios buvo geresnės nei Jono Valančiūno, kai prieš 8 metus strategas jį išsikvietė pas save prieš pradedant darbus „Toronto Raptors“ klube.

„Labai malonus žmogus, – susitikimą su D.Casey įvertino D.Sirvydis. – Kiek teko kalbėti, jis manimi labai tiki. Ir jis nori mane matyti komandoje, ir aš noriu pas jį treniruotis. Labai malonus žmogus.

Jis pasakojo, kokie geri jo santykiai su Valančiūnu, kaip jam patinka lietuviai, nes jie darbštūs, profesionalūs.

Per vakarienę pakalbėjome su visa Detroito vadovybe. Mane tai labai maloniai nustebino. Mane net apėmė tokia nuostaba, kad aš galbūt pats savimi taip netikiu, kaip jie manimi tiki ir kaip jie mane mato ateityje.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Edas Stefansky, Sekou Doumbouya ir Dwane'as Casey
AFP/„Scanpix“ nuotr./Edas Stefansky, Sekou Doumbouya ir Dwane'as Casey

5,4 taško vidurkis Europos taurėje ir 4,4 taško vidurkis LKL čempionate iš tikrųjų neapsvaigino Lietuvos krepšinio sirgalių. Iki paskutinės akimirkos daugelis skeptiškai vertino Lietuvos talento galimybes žaisti NBA.

Jų nuogąstavimus tik patvirtino D.Sirvydžio vaidmuo NBA vasaros lygoje. 19-metis ant Las Vegaso parketo iš viso praleido 34 minutes, per kurias pelnė 9 taškus. Vidutiniškai tai tebuvo 6,8 minutės per susitikimą.

Todėl ne tik D.Sirvydis šiek tiek skeptiškai žiūrėjo į jo perspektyvas žaisti NBA. Tačiau Detroito dėmesys buvo iškalbingas.

Man buvo nesuvokiama, kaip tokie svarbūs žmonės atvyko su manimi pasikalbėti.

„Lietuvoje žmonės visada lygina jaunus žaidėjus su pačiais geriausiais. Bet Deividas nėra kažkoks supermenas – jam tik ką suėjo 19 metų. Visi pamiršta, kad Deividas ką tik baigė 12 klasę, – 24sek kalbėjo D.Sirvydį atstovaujantis agentas M.Rutkauskas. – Jis tiesiog dar nėra pasiruošęs daugeliui dalykų. Natūralu, kad jis yra fiziškai silpnesnis nei jo varžovai.

Lietuviai to dažniausiai neįvertina, bet Deividas labai vertinamas Amerikoje.

Kad galėtum žaisti NBA ir domintum NBA komandas, turi turėti elitinį įgūdį. O jo elitinis įgūdis yra metimas.

Jis taip pat turi savo pozicijai gerą kūno rėmą. Detroitas tikisi, kad jis gali paaugti dar kelis centimetrus.

Kitas svarbus dalykas, Detroitas labai gerai jį išsinarpliojo ir stebėjo labai ilgą laiko. Jie mato, kaip jis supranta krepšinį. Deividas turi labai gerą savalaikiškumą, neperskuba, priima gerus sprendimus. Jis daro tuos sprendimus visai ne pagal savo amžių. Pastatykite į jo vietą 18-19 metų vaikiną ir jis nieko panašaus nepadarys. Dėl to jie jį labai vertina.

Detroitas ir visi mes suprantame, kad jis dar nepasiruošęs žaisti NBA. Bet jie su juo mato labai šviesią ateitį.“

Los Andžele su D.Sirvydžiu vakarieniavo ne tik „Pistons“ treneris D.Casey, bet ir komandos vadovai.

Pats D.Sirvydis sunkiai suvokė sulaukęs tokio dėmesio.

Paklaustas, ar Amerikoje nesijaučia labiau vertinamas nei Lietuvoje, D.Sirvydis samprotavo: „Aš manau, kad gal ir galima taip sakyti. Lietuvoje, aišku, girdėjau ir gerų žodžių: taip ir toliau, viskas bus gerai, būsi geras žaidėjas. Bet čia atvažiavęs...

Man buvo labai malonu ir nesuvokiama, kaip į Los Andželą iš Detroito su manimi pasikalbėti atvažiavo Casey ir visa valdžia.

Pasakyti, kad nesijaudinčiau Lietuvoje ir nenuleisčiau rankų. Kad patobulėsiu, grįšiu į Detroitą ir būsiu komandoje kitais metais.

Man buvo nesuvokiama, kaip tokie svarbūs žmonės atvyko su manimi pasikalbėti. Kaip jie dabar įsivaizduoja mano ateitį, yra nerealu. Esu labai patenkintas, kad čia esu.“

Krikštas treniruotėse

D.Sirvydis su „Pistons“ marškinėliais NBA vasaros lygoje debiutavo sulaukęs gero Detroito senbuvių krikšto.

Vienoje iš pirmųjų „Pistons“ treniruočių jį dengė gynėjas Bruce'as Brownas. Fiziškai tvirtas 22-ejų amerikietis pademonstravo, kas yra NBA intensyvumo gynyba.

„Treniruotė baigėsi tuo, kad likau net nemetęs į krepšį“, – juokėsi D.Sirvydis.

Buvo ir kitų įdomių iššūkių, tačiau lietuvis parodė, kad yra ne iš kelmo spirtas.

D.Sirvydis nenorėjo išduoti to žmogaus, bet pirmoje ir antroje treniruotėje jis sulaukė itin agresyvios vieno „Pistons“ krepšininko priežiūros. Varžovas ir kabinosi ant rankų, ir visaip kitaip ėjo į kontaktą bandydamas parodyti naujokui jo vietą.

„Gal jam nepatikau ar ką. Bet įleidau du tritaškius į veidą ir iš karto atsitraukė – baigėsi visi, – juokėsi D.Sirvydis. – Po to tapome draugais.“

Vasaros lygos metu jaunuolis buvo iškviestas padirbėti su pagrindine komanda. Pratyboms jau vadovavo D.Casey.

Treniruotėje dalyvavo būrys pagrindinės „Pistons“ komandos narių: Andre Drummondas, Thonas Makeras, Reggie Jacksonas, Tony Snellas, Timas Frazieris, Svi Mychailiukas, Langstonas Galloway, Khyri Thomasas.

Komanda žaidė penkiese prieš penkis ir kaip tobulai susiderinusi kapela klausė D.Casey nurodymų.

Anot D.Sirvydžio, trenerių buvo daugiau nei žaidėjų.

„Tik atėjus matėsi visai kitas profesionalumas. Treneris pasako ir visi į vietas. Nėra taip, kad kažkas žiūrėtų, ką daryti. Gal aš nežinojau, kur eiti ir ką daryti, bet visus kitus sustato į vietas ir visi iškart daro. Greitis dar didesnis nei vasaros lygoje. Tai man buvo žiauriai sunku“, – prisimena D.Sirvydis.

Jaunas žaidėjas juokiasi prisiminęs, kai pirmą kartą savo akimis gyvai išvydo vidutiniškai 17,3 taško ir 15,6 atkovoto kamuolio praėjusį sezoną rinkusį galingą „Pistons“ centrą Andre Drummondą.

„Tik pamatęs jį net išsižiojau. Jis atrodė kaip penki aš. Ir kojos, ir rankos... Kosminio dydžio! Lietuvoje turbūt būtų sunkiasvoris atletas, – juokėsi D.Sirvydis. – Bet kaip jis juda, valdo kūną... Tiesiog nerealu.

Ir per treniruotes jis žaidžia su kamuoliu, ir tritaškį meta. Žmogus daro viską. Jis man paliko didžiulį įspūdį.

Ir kaip asmenybė labai smagus. Jis vaišino vakariene vasaros lygos komandą. Visada pasisveikins, paklaus, kaip sekasi...“

Vakarienės metu D.Sirvydis smagiai susibičiuliavo su vienu rezultatyviausių „Pistons“ vasaros lygos komandos žaidėjų K.Thomasu. Lietuvis atkreipė dėmesį, kad pernai NBA debiutavęs 23-ejų gynėjas nuoširdžiai juo domėjosi ir maloniai mezgė pokalbį. Detroito komandoje tvyrojo puiki atmosfera, o tai akivaizdžiai matėsi ir aikštėje.

Vasaros lygoje „Pistons“ krepšininkai dosniai dalijosi kamuoliu. Detroito klube rezultatyviausias žaidėjas rinko vid. 13,5 taško per mačą ir net šeši krepšininkai turėjo dviženklį taškų vidurkį.

Pats D.Sirvydis dažniausiai keisdavo S.Mychailiuką. Ukrainietis dažnai diriguodavo „Pistons“ atakoms ir užėmė svarbų vaidmenį vasaros lygos komandoje, tad lietuvis nesikrimto dėl nedidelio žaidimo laiko.

„Labai teigiamai vertinu vasaros lygos patirtį, – 24sek tikino D.Sirvydis. – Daug minučių negavau, bet aš puikiai suprantu, kad šiuo metu komandoje tie žaidėjai turbūt tikrai geresni už mane. Tikrai neliūdžiu ir nesikremtu dėl tų minučių.

O kai išleisdavo žaisti, stengiausi daryti tai, ką moku geriausiai – gaunu ir metu iš karto (šypsosi.).

Gavau žaidimo laiko, įmečiau tritaškius, gynyboje stengiausi padaryti viską normaliai. Bet gynyboje čia sunkiau, nes viskas be galo staigiau, kitoks fiziškumas. Tas greitis labai skiriasi.

Būdavo, kai iškart pagauni kamuolį ir gal Europoje dar gali pagalvoti milisekundę, bet čia gauni kamuolį ir turi iškart žinoti, ką daryti, ir iškart daryti.

Visai kitoks staigumas, greitas puolimas, veržimasis į kontaktą visai kitoks. Visai kitaip visi deda į krepšį, visai kitaip ima kamuolius. Sunku suvokti.

Bet kuo toliau, tuo labiau apsiprantu ir geriau jaučiuosi. Įdėjau daug fizinio rengimo darbo ir jaučiuosi tikrai stipresnis aikštėje. Dabar gal jau galiu įremti alkūnę į kitą žaidėją ir išsistumti jį.“

Planas – grįžti

D.Sirvydis spėjo apsiprasti NBA aplinkoje, tačiau kitą sezoną dar rungtyniaus namuose, Vilniaus „Ryto“ komandoje.

„Greičiausiai grįšiu“, – 24sek patvirtino D.Sirvydis.

19-metis sostinėje tikisi dar pasisemti žaidimo praktikos, o svarbiausia – fiziškai sustiprinti kūną.

D.Sirvydis atskleidė, kad „Pistons“ į Vilnių greičiausiai atsiųs individualų trenerį, kuris dirbs su lietuviu papildomai tiek krepšinio, tiek treniruoklių salėje.

„Labai pozityviai, – sprendimą dar metus stažuotis Vilniuje, įvertino D.Sirvydis. – Krepšinio lygis, manau, čia labai aukštas.

Džiaugiuosi grįždamas į tą pačią komandą ir pas trenerį Dainių Adomaitį, kuris manimi iš tikrųjų labai tiki. Manau, viskas bus gerai.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Margiris Normantas ir Deividas Sirvydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Margiris Normantas ir Deividas Sirvydis

Vilniaus „Rytas“ veržiasi diržus ir ketina suteikti jaunimui dar daugiau erdvės pasireikšti.

Tai gali išeiti į naudą ir D.Sirvydžiui, kuris praėjusį sezoną ir taip gavo nemažai minučių – po 14 LKL ir Europos taurėje.

„Detroitas galvoja, kad Deividas turi metus laiko ruoštis, – 24sek pasakojo agentas M.Rutkauskas. – Svarbiausia – fiziškai. Jam dar trūksta atletiškumo, greičio ir jėgos. Tada jis bus pasiruošęs.

Jie neturi jokių problemų dėl Deivido krepšinio įgūdžių. Visas jo krepšinis jiems yra super. Dabar svarbiausia jo kūnas ir fizinės galimybės. Kai per tuos metus jis pasiruoš, tai po metų laiko važiuos.

Jis yra „Pistons“ žaidėjas ir Detroitas tą deklaruoja. Detroitas jį labai mėgsta ir rodo didelį dėmesį. Jie visi labai juo tiki ir mano, kad jis gali būti ypatingas vaikas ateityje.

Tiesiog reikia kantriai dirbti ir viskas bus gerai.“

Prieš sugrįždamas į Lietuvą D.Sirvydis dar treniruosis Los Andžele. Turnė po Ameriką jam padėjo susidėlioti gerus pamatus ateičiai.

Iš pradžių nesuvokiama NBA pasaka tapo realybe. D.Sirvydis dabar mato labai aiškų savo planą, kad ši NBA patirtis neliktų tik prisiminimu.

„Savaitė-dvi darbo Los Andžele ir tada atgal į Lietuvą. Po to kelios dienos poilsio ir darbas, – savo dienotvarkę dėlioja D.Sirvydis. – Dabar toks mano gyvenimas, kad daug laisvadienių neturėsiu. Jeigu noriu žaisti NBA, turiu į save investuoti ir daug dirbti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:58
00:29
25:55
Parašykite atsiliepimą apie 24sek