2023 08 28

Brazilus palaužusi Ispanija užsitikrino vietą kitame etape

Paprakaituoti buvo priversti Ispanijos krepšininkai, tačiau ketvirtajame kėlinyje jie šovė į priekį ir 96:78 (21:22, 29:20, 14:17, 32:19) nugalėjo Brazilijos rinktinę pasaulio čempionato G grupės akistatoje.

Trečiojo kėlinio pabaigoje atrodė, kad intriga bus gyva iki mačo pabaigos, tačiau Ispanija ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 15:3 ir nurūko į priekį. Skirtumas išaugo iki 17 taškų (79:62) ir brazilams sugrįžti nebepavyko.

Usmanas Garuba trečiajame kėlinyje sukūrė gražiausią rungtynių momentą, kai itin galingai sugrūdo kamuolį į krepšį. Įdomu tai, kad aukštaūgis buvo nubaustas technine pražanga už kybojimą ant lanko.

Santiago Aldama su 15 taškų buvo rezultatyviausias Ispanijos komandoje, tašku mažiau surinko Willy Hernangomezas.

Ispanai pataikė net 42 proc. tritaškių (10/24), išdalino net 27 rezultatyvius perdavimus, o po brazilų 16 klaidų rinko 22 taškus.

Ispanijos rinktinė pasiekė antrą pergalę ir užsitikrino vietą kitame etape, Brazilija patyrė pirmą nesėkmę, jos laukia akistata su Dramblio Kaulo Krantu – tai bus mūšis dėl bilieto tolyn.

Ispanija: S.Aldama 15, W.Hernangomezas 14, J.Nunezas 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.), A.Diazas 11.

Brazilija: B.Caboclo 15 (11 atk. kam.), Y.Santosas 14, T.Soaresas 9.