2021 08 03

Olimpinio ketvirtfinalio trileryje – sunki Prancūzijos pergalė prieš Italiją

Trečiasis olimpinio krepšinio turnyro ketvirtfinalis staigmenos nepadovanojo – Prancūzija įtemptoje kovoje įrodė pranašumą prieš Italiją 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21) ir žais pusfinalyje.

Rungtynės buvo atkaklios ir vyko taškas į tašką – po dviejų kėlinių Prancūzija buvo priekyje minimaliu skirtumu 43:42.

Trečiajame kėlinyje dviejų Rudy Goberto ir Nicolas Batumo dėjimo įkvėpti prancūzai šovė į priekį ir skirtumas tapo dviženklis 56:46.

Ilgai laikėsi saugiu atstumu Prancūzija nuo Italijos, tačiau ketvirtajame kėlinyje italai atgijo. Simone Fontecchio tritaškis, likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes, nukirpo atsilikimą iki trijų taškų (63:66), o vėliau pats trimis baudų metimais jį ir išlygino (66:66).

Likus žaisti dvi minutes, prancūzai pirmavo trimis taškais (76:73), komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis, o R.Gobertas nuo baudų metimo linijos neklydo – 78:73.

Laikrodžiui ėmus skaičiuoti paskutinę minutę, Danilo Gallinari išprovokavo R.Goberto pražangą ir sumetė baudų metimus (75:78), tačiau po minutės pertraukėlės R.Gobertas sudrebino krepšį dėjimu (80:75).

S.Fontecchio nepataikė iš toli, o prancūzų persvarą, likus žaisti 23 sek., dar padidino Timothe Luwawu-Cabarrot (82:75).

Rungtynes R.Gobertas uždarė dėjimu apsisukant aplink savo ašį.

Prancūzija pusfinalyje susikaus su krepšinio sirgalių simpatijas užsitarnavusia Slovėnija.