2021 08 03

Neįtikėtino R.Rubio pasirodymo nepakako: JAV eliminavo Ispaniją

Pasaulio čempionė Ispanija luposi su JAV žvaigždžių rinktine, tačiau iki pergalės pritrūko. Olimpinių čempionų titulą ginantys amerikiečiai ketvirtfinalyje palaužė vieną tituluočiausių Europos komandų 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) ir pateko į pusfinalį.

Rungtynių pradžia buvo apylygė, o Ispanija sugebėjo surengti sėkmingą atkarpą antrojo kėlinio viduryje, kai susikrovė dviženklę persvarą 40:29. Vis dėlto prieš pertrauką spurtu atsakė ir amerikiečiai, kurie sugebėjo pasivyti varžovus ir į didžiąją pertrauką ekipos išėjo esant lygiam rezultatui 43:43.

Ispanai pirmoje mačo pusėje puikiai išnaudojo pranašumus po krepšiu, atakuodami JAV susikeitimo gynybą. Per du kėlinius Ispanija laimėjo kovą dėl kamuolių net 29:19, pagal blokus pasaulio čempionai pirmavo 6:0.

Trečiojo ketvirčio pradžia jau priklausė JAV rinktinei, kuri, vedama Kevino Duranto, susikrovė dviženklį pranašumą (64:49). Jau atrodė, kad amerikiečiai nutols ir nuvažiuos į pergalę, bet Ispanija atrado jėgų. Ricky Rubio vedama komanda iki trečiojo kėlinio pabaigos nukirpo varžovų atotrūkį (63:69).

Nors skirtumas dar buvo sumažėjęs iki keturių taškų, tačiau JAV vėl surengė spurtą, nutolo nuo oponentų, o Ispanijai surasti jėgų dar vienam sugrįžimui nepavyko.

R.Rubio buvo neįtikėtinas. Gynėjas pelnė net 38 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir finišavo su 34 naudingumo balais savo taupyklėje.

R.Rubio pagerino savo karjeros rezultatyvumo rinktinėje rekordą. Dar joks ispanas olimpinėse žaidynėse nebuvo pelnę daugiau taškų.

Nugalėtojams K.Durantas surinko 29 taškus.

Ispanai dvitaškius metė 54 proc. (22/41), tritaškius – 30 proc. (7/23) taiklumu. JAV iš arti fiksavo 53 proc. (23/43), iš toli – 41 proc. (13/32) pataikymą.

JAV perėmė net 14 kamuolių, ispanai suklydo 17 kartų, o po jų klaidų varžovai surinko 17 taškų.

Amerikiečiai išdalino net 28 rezultatyvius perdavimus.

Pusfinalyje JAV susitiks su Argentinos ir Australijos ketvirtfinalio nugalėtojais.

Ispanija: R.Rubio 38, S.Rodriguezas 16, W.Hernangomezas 10 (10 atk. kam.), V.Claveras 8.

JAV: K.Durantas 29, J.Tatumas 13, J.Holiday 12, D.Lillardas 11, Z.LaVine'as 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas