Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 21d. 20:03

Ugnis ir griuvėsiai: pamatykite, kaip atrodė Londonas 1940 m. per nacių bombardavimą

Nepalaužiamieji britai per Londono bombardavimą Antrojo pasaulinio karo metu Ar žinai?
Vida Press nuotr. / Nepalaužiamieji britai per Londono bombardavimą Antrojo pasaulinio karo metu

Vykstant Antrajam pasauliniam karui, vokiečiai ne vieną mėnesį bombardavo įvairius taikinius Jungtinėje Karalystėje, taip pat ir sostinę Londoną. Taip buvo siekiama įbauginti gyventojus ir priversti Jungtinę Karalystę kapituliuoti.

Žemiau esančioje galerijoje galite išvysti, kaip atrodo istoriniai kadrai iš nacistinės Vokietijos subombarduoto Londono. Juose matyti sugriautas miestas, požeminės slėptuvės ir žmonių skausmas. Tačiau taip pat – ryžtas ir nenoras pasiduoti.

Britanijos mūšis buvo pirmoji didelė karinė kampanija, vykdyta tik karinių oro pajėgų. Taip pat šis mūšis iki tol buvo didžiausia ir ilgiausiai trukusi bombardavimų iš oro kampanija.

Nuo 1940 metų liepos mėnesio Britanijos laivybos centrai ir kariniai uostai, tokie kaip Portsmutas, buvo pagrindiniai vokiečių aviacijos taikiniai.

Po mėnesio Liuftvafė perėjo prie Karališkųjų oro pajėgų aerodromų ir infrastruktūros aviacinių atakų. Mūšiui įpusėjant, Vokietijos aviacijos taikiniais tapo ir orlaivių gamyklos ir sausumos infrastruktūra.

Galiausiai Liuftvafė ėmė bombarduoti politiškai jautrius taikinius, siekdama bombardavimu įbauginti gyventojus. Taip pat ir Londoną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"