Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 10:47

„Football Manager“ – kompiuterinių žaidimų serija, kuri dienos šviesą išvydo 1982-iais. Ar ji populiari ir šiandien?

„Football Manager 2022“
„Epic Games“ nuotr. / „Football Manager 2022“
Kitąmet 40-ies metų sukaktį švęsiantis „Football Manager“ yra populiarus ir šiandien. Lapkričio 16 dieną planuojama „Football Manager 2022“ gimimo data. Tai bus jau 18-ta žaidimo dalis, kurios laukia kasmet didėjantis fanų būrys. Kur slypi paslaptis jau beveik pusamžį gyvuojančio kūrinio? Šiuo straipsniu pristatysiu jums, kuo unikalus yra šis „senelis“.

Kaip viskas prasidėjo?

Istorijos metraščiuose žaidimas pirmą kartą paminėtas buvo 1982 metais. Tuomet „Addictive Games“ kūrinys tapo pasiekiamas fanams. 2004 metais pavadinimą ir teises į žaidimą nusipirko „Sports Interactive“. Nuo tada ir prasidėjo kiekvienais metais pasirodantys žaidimo tiražai. Reikia paminėti tai, jog „Football Manager“ – pelningas. Vasario mėnesio duomenimis žaidimas viršijo 33 milijonus parduotų kopijų.

Žaidimo idėja?

Įsivaizduok, jog gali užsivilkti trenerio kostiumą ir vadovauti pasirinktam futbolo klubui. Turi sąlygas rikiuoti startinį vienuoliktuką ekipos, kurios rungtynių nepraleidi. Kiekvieną kartą klubui varžantis tu būni prilipęs prie televizoriaus ekrano, o dabar tu jį gali valdyti. Intriguoja tiesa? Tai dar ne viskas! Tu esi atsakingas už daugiau veiklų: jaunimo ugdymo programą, futbolininkų perėjimus ir sudėčių valdymą. Pavyzdžiui, gali pasirinkti „Arsenal“ klubą, su kuriuo varžysiesi vietiniame čempionate ir vienoje iš Europos lygų: „UEFA Europos lyga“ arba „UEFA Čempionų lyga“. Didelis skaičius rungtynių, garsiausių žaidėjų valdymas ir galimybė laimėti čempionatus – tai labiausiai intriguoja šio žaidimo fanatikus.

„Football manager 2021“
„Football manager 2021“

Kaip atrodo prieš metus laiko pasirodęs „Sports Interactive“ kūrinys?

„Football Manager 2021“ buvo išleistas 2020 metų lapkričio 20 dieną. Žaidimas išsiskyrė iš ankstesnių dalių su savo naujomis idėjomis:

  1. Integruota nauja komunikacijos sistema: įskaitant gestus ir naujas vadovo, jų žaidėjų ir žiniasklaidos sąveikos galimybes.
  2. Generalinis direktorius turi galimybę kontroliuoti savo klubo įdarbinimo strategiją.
  3. Atnaujinti trofėjų pristatymai.

Jeigu tu kada nors svajojai treniruoti Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ar kitą pasaulinio lygio futbolo žvaigždę, tuomet privalai išbandyti šį žaidimą. Reikia paminėti ir tai, jog socialiniame tinkle „Facebook“ yra sukurta grupė, kuri vienija šio žaidimo fanatikus Lietuvoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:53
00:22
01:07

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali