Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 11:21

Ką reiškia būti mergina kūrybinėje pramogų industrijoje? Interviu su Ugne „Kibirine“ Zimbinskyte

Ugnė "Kibirine" Zimbinskytė
Ugnės Zimbinskytės asmeninis archyvas / Ugnė "Kibirine" Zimbinskytė
Ar pramoginės kūrybinės veiklos erdvės kaip Twitch ar YouTube gilina lyčių nelygybės problemą, ar visgi tai senų iššūkių išsikerojimas naujoje terpėje? Apie kūrybines ambicijas, skaitmeninio meno transliavimo perspektyvas bei lyčių nelygybės problemą Twitch platformoje susėdome pasikalbėti su ilgalaike kūrėja Ugne „Kibirine“ Zimbinskyte
 • Pradėkime nuo tavo slapyvardžio pasirinkimo. Kodėl nusprendei tapti „Kibirine“?
 • Iš tiesų nenorėjau būti tipinė mergina, kuri save pasivadina mažybiniais žodžiais, taip iškart išduodama savo lytį. Slapyvardis „Kibirine“ kilo dar iš mokyklos laikų, kuomet mano pirmasis League of Legends slapyvardis buvo „Kibirai valdo“, o tai sužinojęs bendraklasis juokaudamas patarė panašiai pasivadinti ir Twitch platformoje.
 • Twitch transliacijų metu ne tik žaidi kompiuterinius žaidimus, bet ir užsiimi skaitmeniniu menu. Kas paskatino šiomis veiklomis dalintis su kitais?
 • Dar kai buvau pradinukė, labai mėgdavau žiūrėti, kaip tėtis žaidžia kompiuterinius žaidimus – tai paskatino mane susidomėti šiuo pasauliu. Apie Twitch egzistavimą sužinojau iš kūrėjo Sp4zie. Mane sužavėjo gyvų transliacijų konceptas, o kiek daugiau pasidomėjus pamačiau, kad šioje platformoje buvo gausi lietuvių bendruomenė, tad ir aš užsinorėjau išbandyti savo jėgas transliuodama. Dalinimasis savo skaitmeniniu menu įvyko savaime. Įkvėpimo tam man suteikia menininkas Angel Ganev. Draugai mane dažnai vadina „cringe“ (liet. keistu) žmogumi, tačiau aš tai priimu kaip komplimentą. Manau, kad mano energingumas ir gebėjimas daug šnekėti paskatino užsiimti transliavimu. Taip pat maniau, kad galiu užpildyti keletą kitų kūrėjų spragų – daugiau kalbėtis su bendruomene, kurti sau nuoširdžiai patinkantį turinį.
  Ugnės Zimbinskytės asmeninis archyvas/Ugnės "Kibirine" Zimbinskytės kūrinys
  Ugnės Zimbinskytės asmeninis archyvas/Ugnės "Kibirine" Zimbinskytės kūrinys

 • Kuri iš šių veiklų Tau atrodo perspektyvesnė lietuviškai auditorijai?
 • Sunku pasirinkti. Iš vienos pusės, piešdama daugiau bendrauju ir galiu taip vystyti tampresnį ryšį su savo auditorija. Iš kitos pusės, mano auditoriją daugiau sudaro žaidėjai nei besidomintys menu. Tiesa, kai transliavimu užsiimi ilgesnį laikotarpį, tave susirinks žiūrėti nepaisant to, kokia veikla užsiimi.
 • Kokios yra tavo, kaip pramoginio turinio kūrėjos, ambicijos?
 • Artimuoju metu nematau savęs kaip atsisiejančios nuo kompiuterinių žaidimų. Taip pat ateina žiema, taps per šalta eiti į lauką, o tai paskatins mane dažniau likti namie, tad automatiškai daugiau ir transliuosiu. Ilguoju laikotarpiu save labai noriu sieti su skaitmeniniu menu. Turiu svajingą viziją eiti į užsienio rinką, tačiau laikas dar parodys, ar tai taps realybe.
  Ugnės Zimbinskytės asmeninis archyvas/Ugnė "Kibirine" Zimbinskytė transliacijos metu
  Ugnės Zimbinskytės asmeninis archyvas/Ugnė "Kibirine" Zimbinskytė transliacijos metu

 • Kaip vertini pastaruoju metu išpopuliarėjusį „Egirl“ fenomeną bei milžinišką lyčių disproporciją ASMR, skaitmeninio meno bei „Just Chatting“ turinio kūrėjų rate?
 • „Egirl“ fenomeną veikiau vertinu kaip fetišą nei kaip stiliaus išraišką. Balso pakeitimas, iššaukianti apranga, daug makiažo, įvairūs perukai – visa tai išduoda seksualizuoto personažo kūrimą. Taip atrodant į gatvę negalėtum išeiti. TikTok platformoje mačiau populiarų vaizdo įrašą, kuriame pačios „E-girls“ save pašiepia. Lietuvoje toks reiškinys prigyti negalėtų – jis susilauktų per daug neigiamų komentarų. Manau, kad lyčių disproporciją minėtuose žanruose lemia tai, kad merginos paprasčiausiai lengviau atkreipia dėmesį ir todėl susilaukia daugiau žiūrovų nei vaikinai. Taip pat man asmeniškai maloniau žiūrėti, kaip piešia merginas negu vaikinus, kadangi vaikinų vaizduojama anatomija yra griežtesnė – ji labiau kvadratinė, jie dažnai nesugeba išryškinti kūniškų linijų subtilumų.
 • Ar manai, kad tiek auditorija, tiek pačios kūrėjos kelia sau skirtingus lūkesčius dėl savo lyties?
 • Manau, jog visos merginos supranta, kad joms yra paprasčiau pritraukti dėmesį savo išvaizda. Tai skatina kai kurias merginas tuo pasinaudoti ir galiausiai pasipelnyti iš vienišų vaikinų. Nereikia pamiršti, kad kiekvieno žmogaus lūkesčiai yra skirtingi – vieniems tokia saviraiška bus patraukli, kitiems atgrasi. Asmeniškai, tiek kaip kūrėja, tiek kaip žiūrovė transliacijų metu tikiuosi nuoširdaus bendravimo, o ne personažo spektaklio. Socialiniai tinklai yra gera terpė susikurti norimą personažą, taip neatskleidžiant tikrojo savęs. Kiekvieno poreikiai skirtingi, vieni renkasi kurti ir stebėti šį fiktyvų kelią, kiti ne.

Ugnės transliacijas galite sekti jos Twitch paskyroje Kibirine, o jos skaitmeninį meną išvysti Instagram paskyroje kibirineart.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:21
28:48
19:57

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°