Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 26d. 10:45

Lietuvos žaidėjai – apie dažniausiai sutinkamus esporto mitus

„Overwatch“ turnyro finalas
„Scanpix“ nuotr. / „Overwatch“ turnyro finalas

Nors esportas pasaulyje - ne naujiena, apie jį vis dar sklinda nepagrįsti mitai ir stereotipai. Jie neaplenkia ir geriausių Lietuvos žaidėjų, sutikusių pasidalinti juos kartais juokinančiais, o kartais ir erzinančiais mitais.

Kalbai pasisukus apie esportą ir esportininkus, dažnam galvoje iškyla vaizdinys iš kokio nors amerikietiško filmo. Norom nenorom prieš akis išvysti apkūnų, traškučius šlamščiantį jaunuolį, kuris net ir zombių apokalipsės metu ramiai tūno rūsyje ir žaidžia kompiuterinius žaidimus, o į duris pasibeldus Bruce’ui Willisui, padeda išgelbėti civilizaciją nuo kažkieno paleistų raketų.

Tačiau tokia stereotipizacija visiškai neatitinka realybės.

Ko gero, vienas didžiausių mitų apie kompiuterinių žaidimų profesionalus yra tai, jog jie yra asocialūs ir bendravimų įgūdžių neturintys jaunuoliai. Bet reali situacija, ypač kalbant apie komandines disciplinas, yra priešinga.

„Žmonės dažnai galvoja, jog žaidėjai yra asocialūs, nors iš tikrųjų didžiąją laiko dalį praleidžiame būtent bendraudami su kitais“, – teigė PUBg komandoje „Ninjas in Pyjamas“ žaidžiantis Laurynas „Gaxy“ Rudys.

„Esportas – ne sportas“, – nuolat porina skeptikai, dažnai pamirštantys, jog šachmatai ar šaudymo sportas taip pat yra priskiriami tradicinio sporto atstovams. Kaip ir bet kokioje kitoje šakoje, esporto profesionalai turi nuolat treniruotis, suvokti žaidimų mechanikas, susitvarkyti su didele įtampa ir turėti pluoštą strategijų.

„Mitas, kad esportas nėra tikras sportas, ir tai, jog gauni pinigus tiesiog už mygtukų spaudinėjimą. Pavyzdžiui, „Counter-Strike“ yra labai panašus į bet kokį kitą sportą ir jame tikrai nėra taip lengva, kaip galėtų pasirodyti. Reikia geros komunikacijos, susižaidimo, strategijų ir daug kitų įgūdžių, jeigu nori žaisti profesionaliame lygyje“, – teigė CR4ZY komandos atstovas Rokas „Espiranto“ Milašauskas.

Rokas „Espiranto“ Milašauskas
Rokas „Espiranto“ Milašauskas

Dar vienas erzinantis stereotipas, su kuriuo neretai susiduria profesionalai, yra tai, jog esportas – tiesiog mygtukų spaudinėjimas, kuriam nereikia nei talento, nei sunkaus darbo. Nors iš tikrųjų esporto atstovai treniruotėms skiria daug daugiau laiko nei tradicinio sporto atstovai. Tiek individualiose, tiek komandinėse treniruotėse jie praleidžia 6-10 valandų per dieną, o jų laisvalaikis dažniausiai prasideda tik tada, kai jau laikas sudėti gluostą.

„Mitas, kad tiesiog žaidi žaidimus ir iš to uždirbi pinigus, gali erzinti, – pripažino taip pat „Ninjas in Pyjamas“ komandoje žaidžiantis Laurynas „NBS“ Kisielius. – Kaip ir kitose srityse, jeigu nori sulaukti sėkmės esporte, reikia turėti talentą bei įdėti begalę darbo. Tačiau net ir tada sėkmė nėra garantuota.“

Toks įtemptas treniruočių grafikas ir nuolatinė įtampa, rodos, gali skaudžiai atsiliepti žaidėjų sveikatai, todėl sveika gyvensena yra labai svarbi žaidėjų rutinos dalis. To, beje, dažnai reikalauja ir komandos. Griežtą savęs priežiūrą, sugriaudamas mitą, jog profesionalūs žaidėjai yra apkūnūs ir nejudantys jaunuoliai, pabrėžia ir Vokietijoje žaidžiantis Lukas „Warden“ Lenikas.

„Sveika mityba ir judėjimas, mano nuomone, yra labai svarbios profesionalų gyvenimo dalys. Prieš komandos susirinkimus ir intensyvias treniruotes aš visada stengiuosi pasportuoti“, – sako esportininkas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai