2020 09 13

Draugiško turnyro finale – skaudus nuostabiai pataikiusios „Olimpia“ sprigtas Kauno „Žalgiriui“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko nugvelbti ikisezoninio turnyro „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ trofėjaus. Lietuvos čempionai buvo bejėgiai prieš tiesiog nuostabiai krepšį iš tolimojo nuotolio atakavusią Milano „Olimpia“ komandą – pralaimėjo rezultatu 70:88 (13:23, 10:23, 27:17, 17:28).
Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“
Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Kaunas ir „Žalgirio“ arena surengė pirmąjį „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turą, o antrasis ikisezoninis keturių Eurolygos komandų turnyras rugsėjo 15-16 d. vyks Valensijoje.

Jame be turnyro šeimininkų taip pat dalyvaus Miuncheno „Bayern“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Vilberbano ASVEL klubai.

Priminsime, kad „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ bronziniame mače Atėnų „Panathinaikos“ po pratęsimo 110:102 palaužė Berlyno ALBA.

Jau pačioje susitikimo pradžioje „Žalgiriui“ kliuvo nuo įsismarkavusių Milano ekipos mažylių Kevino Punterio ir Malcolmo Delaney. Panašu, jog krepšinio profesorius Ettore Messina savo taškų darymo mašinoms atrišo rankas puolime, o amerikiečiai už suteiktą pasitikėjimą atsidėkojo metimais iš įvairiausių distancijų.

K.Punteris pirmajame kėlinyje vienas pats pelnė beveik tiek pat taškų kiek „Žalgiris“ (10 prieš 13), kuris skendo klaidų liūne – 6 prarasti kamuoliai ir vos 1 tolimas metimas iš 7.

Situacija antrajame kėlinyje ne tik, kad nesitaisė, o ir dar prastėjo. Lyderio estafetę iš K.Punterio perėmė minėtasis M.Delaney, pirmoje rungtynių dalyje pataikęs visus 4 mestus tolimus metimus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“

Žalgiriečiai sužaidė dar prastesnį ketvirtį puolime – pelnė tik 10 taškų ir į rūbinę patraukė atsilikdami dvigubai (23:46). Vienas žaliai baltų lyderių Th.Walkupas po dviejų kėlinių turėjo net -6 naudingumo balus.

Po pertraukos kauniečiai pademonstravo gyvybės ženklus puolime, tačiau M.Schillerio rotaciją stipriai apmažino asmeninių nuobaudų prisirinkę M.Grigonis ir S.Vasturia – abu krepšininkai jau pačioje kėlinio pradžioje turėjo sėstis priverstinio poilsio.

Nors komandinė gynyba dar kiek šlubavo, „Žalgiris“ varžovams pasiūlė kur kas įvairesnį puolimą, o svarbiausia – pradėjo pataikyti tritaškius. Akimirką ketvirtojo kėlinio pradžioje po L.Lekavičiaus tritaškio komandas skyrė jau tik 10 taškų (58:68), tačiau visas žibintų šviesas į save atsuko šių rungtynių „Olimpia“ herojus Kevinas Punteris.

Amerikietis per labai trumpą atkarpą smeigė dar du tolimus metimus ir italai pabėgo nepavejamai – 58:76. Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, o svečiai šventė pergalę rezultatu 70:88.

K.Punteris pergalingose rungtynėse pataikė 6 tritaškius iš 9 ir iš viso surinko net 26 taškus bei 29 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Thomas Walkupas, kurio sąskaitoje – 13 taškų. Vieninteliu kitu kauniečių dviženklininku tapo Artūras Milaknis, visus 10 pelnytų taškų surinkęs antroje mačo dalyje.

„Dizaineriai“ šiame mače kauniečiams įteikė visą puokštę tolimų metimų – pataikė net 16 tritaškių iš 29 (55,2%). „Žalgirio“ tritaškių pataikymas taip pat neblogas (40%), tačiau tinklelį skrodė tik 9 tolimi metimai.

Milžiniškas skirtumas ir klaidų grafoje. Milano ekipa prarado tik 5, Kauno – net 15 kamuolių.

Kauno „Žalgiris“: Thomas Walkupas (3/5 trit., 4 rez. perd., 13 naud. bal.) 13, Artūras Milaknis 10 (2/3 trit., 12 naud. bal.), Joffrey Lauvergne'as 9 (8 atk. kam., 17 naud. bal.), Marius Grigonis 8 (4 praž.), Nigelas Hayesas (0/6 trit.) ir Martinas Gebenas (8 min.) po 7, Lukas Lekavičius ir Rokas Jokubaitis (4 rez. perd.) po 5, Augustine'as Rubitas (9 min.) 4, Paulius Jankūnas 2, Steve'as Vasturia 0 (18 min., 4 praž.), Tomas Dimša nerungtyniavo.

Milano „Olimpia“: Kevinas Punteris (3/5 dvit., 6/9 trit.) 26, Malcolmas Delaney (4/5 trit.) 14, Sergio Rodriguezas (3/3 trit.) 11, Zachas LeDay 8 (4/4 baud.), Shavonas Shieldsas 7, Michaelas Rollas ir Vladimiras Micovas po 6, Kyle'as Hinesas (7 atk. kam., 4 rez. perd., 14 naud. bal.) 4, Luigi Datome ir Davide Moretti po 3, Jeffas Brooksas, Riccardo Moraschini ir Andrea Cinciarini 0, Kalebas Tarczewskis nerungtyniavo.

Rungtynių eiga:

Po IV kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Milano „Olimpia“ 70:88

38 min. Kovingumo požymius demonstruoja Th.Walkupas, pataikydamas dar vieną tritaškį (64:83).

36 min. Jūs pataikykit dabar, o mes pataikysime Eurolygoje. Toliašaudė „Olimpia“ artilerija plečiasi – tritaškį prideda ir S.Shieldsas (61:79).

35 min. Fantastika. Nieko nepridursi. Dar vienas K.Punterio tolimas šūvis ir kalnas, į kurį lipti tenka kauniečiams, pasidaro labai labai status (58:76).

33 min. Kaune lyja tritaškiais. Šeimininkams po tolimą bombą įskraidina L.Lekavičius ir A.Milaknis, tačiau ir vėl tenka nukelti kepurę prieš K.Punterį – jis dvi atakas iš eilės taip pat užbaigia tritaškiais ir „Žalgiriui“ priartėti nepavyksta (58:71).

31 min. „Du prieš du“ su M.Gebenu veikia puikiai – aukštaūgis dar kartą patikrina „Žalgirio“ arenos lankų tvirtumą (52:65).

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Milano „Olimpia“ 50:63 (13:23, 10:23, 27:17)

30 min. M.Rollas pataiko sunkų dvitaškį paskutinę atakos sekundę, tačiau kėlinys finišuoja skambia nata – du taškus su pražanga įverčia M.Gebenas. Ir vėl turime gerą kovą!

29 min. Op op op! Kylam į šturmą! Po R.Jokubaičio tritaškio deficitas tirpsta iki 14 taškų (47:61).

28 min. Savo paties šešėlyje pirmoje mačo dalyje tūnojęs A.Milaknis visus 7 savo taškus pelno trečiajame ketvirtyje ir šiuo sunkiu metu tampa kauniečių puolimo lyderiu (42:61).

27 min. Smagu matyti vis aktyvesnį ir įvairesnį „Žalgirį“ puolime. Savo metimą iš vidutinio nuotolio pasiūlo ir A.Rubitas (40:59).

26 min. Vėlgi – tritaškis į tritaškį (36:57).

25 min. S.Rodriguezas pataikė vieną, netrukus – ir antrą tritaškį (33:54).

24 min. Ech... Jau atrodo, jog kylame į spurtą po A.Milaknio tritaškio, tačiau kitoje aikštelės pusėje tokios pat vertės metimą įsūdo S.Rodriguezas (33:51).

23 min. Puikus A.Milaknio įkirtimas ir lengvi du taškai. E.Messinai nepatinka vaizdas aikštelėje – italas prašo pasitarimo (30:48).

S.Vasturia, kaip ir M.Grigonis, užsidirba trečią asmeninę nuobaudą ir yra priverstas sėstis ant atsarginių suolo.

22 min. Dar viena pražanga puolime, grąžinanti kamuolį varžovams. K.Punteris pataiko 2 baudas iš 3 (28:48).

21 min. Reikia nepamiršti, kad tai draugiškos rungtynes ir reikia žaisti atsipalaidavus. Th.Walkupas kėlinį pradeda tolimu metimu (26:46).

Po II kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Milano „Olimpia“ 23:46 (13:23, 10:23)

20 min. Milano krepšininkų persvara po dviejų kėlinių – dviguba.

19 min. Trūksta žodžių... Šįsyk kauniečiai gynėsi puikiai, tačiau M.Delaney smeigia tritaškį per rankas. Atrodo, jog įkaitusių „dizainerių“ snaiperių nebesulaikysi (23:44).

18 min. Na pagaliau kažkokios prošvaistės puolime – tritaškį pataiko M.Grigonis, lanką sudrebina J.Lauvergne'as. Deja, gynyba toliau braška (23:39).

17 min. Krepšinis yra labai paprastas žaidimas – tereikia kamuolį pataikyti į krepšį. Th.Walkupas prameta du laisvus metimus, o K.Punteris drebia tritaškį per rankas (18:36).

16 min. Dar viena klaida – dar viena pražanga puolime. Deficitas po V.Micovo reido ir L.Datomes tritaškio tampa rekordiniu (18:33).

14 min. Svečiai tiesiog puikiai dalinasi kamuoliu, tačiau skirtingai nei „Žalgiris“, dar ir pataiko iš tolimojo nuotolio (18:28).

13 min. Puikiai! Th.Walkupas sužaidžia gerą pikenrolą su M.Gebenu ir pastarasis krauna kamuolį į krepšį (17:25).

12 min. „El Chacho“ – Sergio Rodriguezas – vaiko žalgiriečius paskui save ir suradęs plyšelį pelno taškus iš po krepšio (15:25)

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Milano „Olimpia“ 13:23

10 min. Klaidos, klaidos, klaidos... Kėlinys, kurį norisi pamiršti – atsiliekame 13:23.

9 min. Tenka pripažinti, „dizaineriai“ kol kas atrodo puikiai. Svečiai užklumpa spaudimui nepasiruošusius kauniečius – S.Shieldsas perimtą kamuolį verčia lengvais taškais iš po krepšio (13:21).

7 min. Deja vu! Visai kaip vakar, tik išėjęs į aikštę taškus pelno R.Jokubaitis. Deja, „Žalgiriui“ nepavyksta pristabdyti K.Punterio, kuris pelnė jau dešimtąjį tašką (13:17).

6 min. Į K.Punterio vakarėlį jungiasi ir M.Delaney, pataikydamas tritaškį (9:14).

5 min. Jei vakarykštėse rungtynėse M.Schilleris pirmojo pasitarimo paprašė tik trečiajame kėlinyje, šįsyk strategas minutės pertraukėlės prašo jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui. Tragedijos tikrai nėra, tačiau gynyba – šlubuoja (9:11).

4 min. Negerai, kai pačioje rungtynių pradžioje siautėti pradeda K.Punteris (7:9).

3 min. Jūs tik palikite laisvą Marių Grigonį! „Žalgirio“ gynėjas smeigia tritaškį. Kitoje aikštės pusėje varžovų taškų sąskaitą atidaro M.Delaney (5:2).

2 min. N.Hayesas laisvas pirmoje kauniečių pozicinėje atakoje prameta tritaškį, tačiau netrukus perima kamuolį ir greitajame puolime pelno pirmuosius rungtynių taškus.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

Milano „Olimpia“ startinis penketas: Malcolmas Delaney, Kevinas Punteris, Vladimiras Micovas, Jeffas Brooksas, Kyle'as Hinesas.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas