Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 07:23

„Žalgirio“ ir „Baskonia“ taškų analizė: kur buksavo LKL čempionai?

Nigel Hayes
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Nigel Hayes

„Jeigu būtumėte pasakę prieš mačą, kad „Baskonia“ įmetusi 70 taškų laimės mačą...“, – graužėsi Šarūnas Jasikevičius, kartu su „Žalgiriu“ Eurolygos sezoną pradėjęs pralaimėjimu namuose. Išties, šios rungtynės – labiau pasakojimas apie netaiklius „Žalgirio“ metimus. Apmaudžiai neišnaudotas progas ar dėl debiutinio jaudulio drebėjusias rankas. Ne apie įgyvendintus puolimo planus ir sezonui paruoštus naujus „Žalgirio“ ginklus.

„Žalgiris“ tesukrapštė 58 taškus, po pirmo turo tapdamas nerezultatyviausia Eurolygos komanda, ir šį galimybių švaistymo vakarą detaliai aprašė Donatas Urbonas.

„Žalgiris“ turėjo net penkias daugiau nei 3 minučių atkarpas (dvi iš jų – ketvirtajame kėlinyje), kai nesugebėjo pelnyti nė taško. Per šiuos šeimininkų badmečius „Baskonia“ surinko 28 taškus.

Sausos „Žalgirio“ atkarpos:

Kėlinys

Laikas be taškų

Įgytas deficitas

I-II

3 min. 32 sek.

0-4

II

4 min. 05 sek.

0-5

II

3 min. 09 sek.

0-8

IV

3 min. 24 sek.

0-7

IV

4 min. 45 sek.

0-4

Bet vis dėlto – kuklus 58 taškų kauburėlis iš kažko buvo supiltas. Panagrinėkime – iš ko?

Artūras Milaknis įsodino du tritaškius ketvirto kėlinio pradžioje, tarsi bandydamas griebti viltį už pakarpos. Neišdegė, bet tai – tritaškiai po perdavimų – buvo bene vienintelis aiškiai pavojingas „Žalgirio“ ginklas, nepaisant to, kad Jockas Landale'as kelių tokių progų begėdiškai neišnaudojo.

Iš viso „Žalgiris“ tritaškiais po perdavimų pelnė 21 tašką – gan standartinis rodiklis, tačiau nerezultatyvų vakarą tai sudarė net 36 proc. visų komandos taškų.

Vienas prieš vieną mikrodvikovose kauniečiai surinko 14 taškų, o iš du prieš du kombinacijų išpešė 13. „Baskonia“ taškus į lentynėles skirstė kiek kitaip.

„Žalgiris“ gerokai mažiau nei varžovai pelnė taškų prasiveržimais, bet penki Youssoupha Fallo blokai, gerokai numalšinę žalgiriečių entuziazmą ar net išgąsdinę, puikiai tai paaiškina.

Komandų pelnyti taškai:

Taškų pelnymo būdas

Žalgiris“

Baskonia“

Po perdavimo po krepšiu

6

7

Prasiveržimas iki galo

4

21

Prasiveržimas su floater'iu

6

7

Vid. nuotolio dvitaškis po driblingo

2

10

Vid. nuotolio dvitaškis po perdavimo

0

2

Tritaškis po driblingo

3

6

Tritaškis po perdavimo

21

12

Post'up žaidimas

8

0

Bonus baudų metimai

6

2

Pataisytas metimas

2

2

Nesportinė/techninė pražanga

0

1

Iš viso:

58

70

Jei žaidime du prieš du „Žalgiris“ buvo efektyvesnis nei „Baskonia“, tai žaidime vienas prieš vieną baskai buvo visa galva geresni. Du prieš du deriniais „Baskonia“ pelnė tik 9 taškus, nors, kaip pastebėjo Augustas Šuliauskas, akivaizdžių nesusikalbėjimų komandinėje „Žalgirio“ gynyboje išties būta.

Baskai individualiais reidais tiesiog draskė šeimininkų gynybą ir žaidimu vienas prieš vieną pelnė net 27 taškus. Įdomu tai, kad visus juos – žaisdami veidu į krepšį. Post-up situacijose „Baskonia“ nepasižymėjo.

Individualiose mikrodvikovose 18 taškų svečiai surinko prasiveržimais, 9 – metimais po driblingo.

Taškai žaidime 1x1:

Taškų pelnymo būdas

Žalgiris“

Baskonia“

Post-up žaidimas

8

0

Prasiveržimas iki galo

4

11

Prasiveržimas su floater'iu

0

7

Dvitaškis po driblingo

2

6

Tritaškis po driblingo

0

3

Iš viso:

14

27

Taškai žaidime 2x2:

Taškų pelnymo būdas

Žalgiris“

Baskonia“

Floater'is po užtvaros

6

0

Perdavimas po krepšiu

4

0

Tritaškis po driblingo

3

3

Dvitaškis po driblingo

0

2

Prasiveržimas iki galo

0

4

Pick'n'pop metimas

0

0

Iš viso:

13

9

Ypač lengvai „Baskonia“ tvarkėsi su Zacho LeDay gynyba – mikrodvikovose su šiuo „Žalgirio“ legionieriumi „Baskonia“ žaidėjai surinko net 13 taškų. 6 taškus pridėjo įveikdami J.Landale'o gynybą.

Tiesa, patys šie žalgiriečiai žaisdami vieną prieš vieną pelnė po 4 taškus, ir tai, nors ir kuklūs, geriausi rodikliai komandoje.

Žinoma, negalima neatkreipti dėmesio į tai, kad Z.LeDay teko tvarkytis su vienu pavojingiausių ketvirtos pozicijos žaidėjų Europoje, tačiau žalgirietį „maudė“ ne tik Tornikė Šengelija. Gruzinas triskart apžaidė Z.LeDay ir šiose mikrodvikovose pelnė 7 iš 13-ikos savo taškų.

Po kartą vienas prieš vieną Zacho gynybą (po išsikeitimų) sulaužė Shavonas Shieldsas, Pierria Henry ir Luca Vildoza. Net keturis kartus Z.LeDay asmeninė gynyba „Žalgirį“ pavedė trečiajame kėlinyje.

„Tas nenusibostantis bonusas ar ne bonusas. Per pirmas tris trečio kėlinio minutes jie pelnė 9 taškus, iš kurių 7 tikrai buvo galima išvengti“, – po mačo apgailestavo Š.Jasikevičius.

Kokie tai 7 taškai buvo?

Penki T.Šengelijos taškai, vienas prieš vieną „išmaudžius“ Z.LeDay. Gruzinas veržėsi nuo perimetro, ir Šaro logika čia nenuginčijama: kėlinio pradžioje tokius reidus verta stabdyti pražangomis.

Kitus du paminėtus taškus Mattas Janningas pelnė greitoje atakoje, kurią „Baskonia“ surengė ne po žalgiriečių klaidos, o po netaiklaus metimo. Tokią kontraataką taip pat sustabdyti privaloma.

Šie „buvo galima išvengti“ epizodai baskams tuo metu leido susigrąžinti 10 taškų persvarą (34:44).

Į Z.LeDay gynybos daržą galima įmesti ir dar vieną akmenuką: tik keturios „Baskonia“ du prieš du kombinacijos baigėsi taškais į „Žalgirio“ krepšį, ir dviejose iš jų taip pat dalyvavo Z.LeDay.

Žalgiriečių „atsinešti“ taškai 1x1, 2x2 ir greitų atakų situacijose:

Žaidėjas

Baskonia“ taškai 1x1

Baskonia“ taškai 2x2

Baskonia“ taškai greitose atakose po klaidų

Z.LeDay

13

4

-

J.Landale'as

6

2

2

L.Lekavičius

2

3

2

E.Ulanovas

2

3

-

Th.Walkupas

-

2

2

M.Grigonis

2

-

-

A.Milaknis

2

-

-

A.Perezas

-

2

-

P.Jankūnas

-

2

-

Nesusiklosčius Alexo Perezo vakarui, „Žalgirio“ du prieš du žaidimas pirmose sezono rungtynėse buvo Luko Lekavičiaus ir Mariaus Grigonio rankose.

L.Lekavičius pelnė beveik pusę (6 iš 13-ikos) visų „Žalgirio“ du prieš du situacijose sukurptų taškų, o prie kitų 7 prisidėjo M.Grigonis. Du prieš du deriniuose M.Grigonis pelnė 3 taškus (po M.Gebeno užtvaros) ir prie 4 taškų prisidėjo perdavimais (M.Gebenui ir J.Landale'ui).

Žalgirio“ rezultatyvių 2x2 atakų autoriai:

Žaidėjas

Paties pelnyti taškai

Taškai po pastatytos užtvaros

Taškai po atlikto perdavimo

M.Grigonis

3

-

4

L.Lekavičius

6

-

-

M.Gebenas

2

3

-

J.Landele'as

2

2

-

Z.LeDay

-

4

-

Penki „Žalgirio“ naujokai, iš kurių trys pasirodė starto penkete, kartu pelnė tik 18 taškų, iš žaidimo atakuodami 28,5 proc. (8/28) taiklumu. Iš jų tik J.Landale‘as pateko tarp penkių rezultatyviausių žalgiriečių.

Palyginimui, praėjusio sezono pirmose rungtynėse (beje, taip pat namuose pralaimėtose Vitorijos klubui) vienas Nate'as Woltersas, tuomet debiutavęs „Žalgiryje“, pelnė 19.

Rezultatyviausi „Žalgirio“ žaidėjai:

Taškų pelnymo būdas

M.Grigonis

L.Lekavičius

J.Landale'as

E.Ulanovas

A.Milaknis

Po perdavimo po krepšiu

2

Prasiveržimas iki galo

2

2

Prasiveržimas su floater'iu

6

Tritaškis po driblingo

3

Tritaškis po perdavimo

6

3

3

9

Post'up žaidimas

2

2

Bonus baudų metimai

1

2

2

Pataisytas metimas

2

Iš viso:

10

10

9

9

9

Tai buvo nerezultatyviausias „Žalgirio“ startas Eurolygoje, nuo 2008-09 m. sezono, kai pirmose rungtynėse į „Panathinaikos“ krepšį kauniečiai teįmetė 51 tašką. Antrame ture „Žalgirio“ lauks Milano „Olimpia“ išbandymas – per pastarąsias šešias tarpusavio rungtynes į šios komandos krepšį „Žalgiris“ mesdavo vidutiniškai po 81,0 tašką. Tad Milane laukiamas rezultatyvesnis „Žalgiris“.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas