2015 03 04 /23:18

„Žalgiris“ pralaimėjo „Alba“ 72:80 ir beveik nebeturi šansų žengti toliau

Kauno „Žalgiriui“ nepasisekė trečiadienį iškovoti 100-osios pergalės Eurolygoje. Maža to – kauniečiai po šiandien vykusio devintojo Eurolygos „Top 16“ etapo turo mačo turi tik teorinius šansus prasimušti į turnyro atkrintamasias varžybas. Dar nė karto per visą tarpusavio akistatų istoriją Berlyne pergalės neiškovoję žalgiriečiai ir šįkart liko be nieko – E grupės rungtynėse vietos „Alba“ 80:72 (20:17, 22:20, 20:14, 18:21) nurungė „Žalgirį“ ir įsirašė 4-ąją sėkmę. Tuo tarpu „Žalgiris“ su trimis laimėjimais užima šeštąją poziciją ir nuo ketvirtoje vietoje esančių Atėnų „Panathinaikos“ ir „Barcelona“ atsilieka jau dviem pergalėm.
Rungtynių akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pirmoje šių komandų akistatoje sausio 9 dieną Kaune žalgiriečiai įveikė Vokietijos atstovus 75:62, tad vokiečių revanšas įvyko iš dalies. Jei klubai po „Top 16“ etapo bus surinkę po lygiai pergalių, aukščiau turnyro lentelėje stovės „Žalgiris“, nes kauniečius oponentai įveikė tik 8 taškų skirtumu.

E grupėje žalgiriečiams liko sužaisti 5 mačus ir tik visos pergalės padėtų mūsiškiams prasimušti į kitą varžybų etapą – atkrintamasias dvikovas. Tiesa, tuomet reikės įveikti „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, „Barcelona“, Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Madrido „Real“.

Šios dienos dvikovoje per du kėlinius nė vienai komandai nesisekė įgyti aiškios persvaros, nors savo sąlygas labiau diktavo šeimininkai.

„Žalgiris“ pirmame kėlinyje pirmavo 7:2, tačiau „Alba“ krepšininkai greitai persvėrė rezultatą savo naudai 16:11 ir visas 20 minučių turėjo 1-6 taškų persvarą.

Tik kelis kartus Berlyno ekipai buvo pasisekę įgyti šiek tiek didesnį pranašumą, tačiau puikiai žaidęs „Žalgirio“ komandos tolimų metimų meistras Artūras Milaknis neleido oponentams padidinti skirtumo. Per du pirmuosius kėlinius A.Milaknis įmetė 15 taškų.

Didžiausia kauniečių bėda šiose rungtynėse buvo aukštaūgių trūkumas – A.Gudaitis dėl traumos turėjo praleisti akistatą, o R.Javtokas liko namie, nes mirė jo tėvas. Todėl nenuostabu, kad po dviejų kėlinių kauniečiai buvo metę vos 2 baudos metimus, tuo tarpu vokiečiai – 9 ir visus juos pataikė.

Trečiojo kėlinio viduryje „Alba“ vis dėlto sugebėjo peržengti dviženklės persvaros ribą – po L.Radoševičiaus dvitaškio ir galingai kovojusio R.Reddingo tritaškio vokiečiai paspruko 52:41.

Savo persvarą kėlinio pabaigoje jie buvo padidinę iki 15 taškų – 62:47 ir neatrodė, kad „Žalgiris“ turėtų bent nedidelių šansų pakreipti įvykių eigą sau naudinga linkme.

Vis dėlto ketvirtasis kėlinys suteikė vilties – po P.Jankūno pastangų ir A.Milaknio tritaškio likus kovoti 2 minutes skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 6 taškų – 71:66. Nors kauniečių kapitonas P.Jankūnas šiame ketvirtyje įmetė 9 taškus, tačiau jo pastangų neužteko kovai su visa „Alba“ – vokiečiai neklydo ir galiausiai laimėjo 80:72.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18 (4/7 tritašk.), S.Vene ir D.Songaila (5/10 dvitašk.) po 12, J.Andersonas 10, P.Jankūnas 9, E.Ulanovas 7, L.Lekavičius ir W.Cherry po 2.

„Alba“: R.Reddingas 27 (7 atk. kam., 36 naud. bal.), M.Baničius 13, L.Radoševičius 12 (6 atk. kam.), A.Renfroe 10 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kl.), J.Wohlfarthas 8, A.Vargas ir A.Kingas po 3, N.Giffey ir I.Akpinaras po 2.

Rungtynių statistika

„Alba“ – „Žalgiris“ 80:72

Dvitaškiai: 25/38 (65,8 proc.) – 19/33 (57,6 proc.)

Tritaškiai: 5/13 (38,5 proc.) – 7/23 (30,4 proc.)

Baudos: 15/21 (71,4 proc.) – 13/15 (86,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 17

Perimti kamuoliai: 5 – 7

Rezult. perdavimai: 17-12

Klaidos: 19 – 11

Blokai: 3-3

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Alba“ – „Žalgiris“ 80:72 (20:17, 22:20, 20:14, 18:21).

10 min. Ir vėl ekipos apsikeitė taškais – lietuviams įmetė P.Jankūnas. „Žalgiris“ pabandė imtis pražangų taktikos, tačiau ji nepasiteisino: R.Reddingas įmetė du baudos metimus – 77:70.

9 min. R.Reddingas įmetė dvitaškį, tuo pačiu atsakė L.Lekavičius – 73:68.

8 min.  P.Jankūnas dar įmetė dvitaškį su bauda – 71:63. Dar 3 taškus pridėjo A.Milaknis – 71:66 ir intriga į mačą sugrįžo.

7 min. S.Vene įmetė vieną baudą iš dviejų, 2 taškus pridėjo P.Jankūnas ir kauniečiai atsiliko 60:71.

6 min. J.Andersonas sugebėjo įmesti tritaškį ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki 10 taškų – 57:67.

5 min. S.Vene įmetė vieną baudą iš dviejų, po to kauniečiai užspaudė savo aikštėje „Alba“ – žalgiriečiai dukart metė, tačiau nepataikė.

4 min. Po 4 minučių pirmus taškus kėlinyje įmetė „Žalgiris“ – pasižymėjo D.Songaila.

2 min. Vokiečiai atkarpą laimėjo 5:0 ir jau pirmavo 67:51.

Trečiasis kėlinys: „Alba“ – „Žalgiris“ 62:51 (20:17, 22:20, 20:14).

9 min. E.Ulanovas gavo nesportinę pražangą ir „Alba“ pasinaudojo visais suteiktais šansais: pataikė baudą ir dvitaškį – 62:47.

8 min. Komandos apsikeitė taškais – 56:45, o R.Reddingas įsūdė tritaškį ir „Žalgirio“ reikalai buvo ne itin geri – 59:45.

6 min. S.Vene baudų metimais sumažino skirtumą iki 9 taškų, tačiau jau kitoje atakoje R.Reddingas paskutinę atakos sekundę metė, kauniečiai prasižengė ir Berlyno ekipos žaidėjas vėl padidino skirtumą iki 54:43.

5 min. L.Radoševičius vėl atstatė 8 taškų persvarą – 49:41, o R.Reddingas pataikė labai skaudų tritaškį – 52:41 ir kauniečiai paėmė minutės pertraukėlę.

4 min. Tris minutes komandos neįmetė taškų: paskutinysis tai padarė E.Ulanovas – 47:41.

1 min. M.Baničius įmetė du taškus baudomis, D.Songaila atsakė dvitaškiu. Tačiau jau kitoje atakoje tritaškį įmetė „Alba“ žaidėjas A.Rendfroe – 47:39.

Antrasis kėlinys: „Alba“ – „Žalgiris“ 42:37 (20:17, 22:20).

10 min. Netikėta, tačiau A.Kingas įsūdė tritaškį ir „Alba“ vėl atitrūko 40:34. A.Milaknis atsakė trečiuoju tritaškiu – 40:37, o kėlinį užbaigė dėjimu M.Baničius – 42:37.

9 min. R.Reddingas taškus rinko baudų metimais – 37:32. S.Vene įmetė „iš žaidimo“ – 37:34.

8 min. L.Radoševičius įmetė savo 8-ąjį tašką, tačiau A.Milaknis atsakė dar vienu tritaškiu – 35:32 pirmavo šeimininkai.

7 min. A.Milaknis pagaliau įmetė pirmąjį savo tritaškį – „Alba“ pirmavo tik 31:29 ir vokiečių treneris S.Obradovičius paėmė minutės pertraukėlę.

6 min. Ir toliau „Žalgirį“ terorizavo R.Reddingas – vokiečiai įsibėgėjo 31:23, tačiau J.Andersonas tritaškiu sumažino skirtumą 31:26.

5 min. R.Reddingas įmetė du taškus su bauda ir „Alba“ padidino skirtumą iki 6 taškų – 29:23.

4 min. Komandos mažiau pastangų skyrė gynybai ir gan lengvai pelnė taškus – 26:23 pirmavo vokiečiai.

2 min. Skirtumą padidino R.Reddingas – 22:17, bet du taškus į „Alba“ krepšį įmetė J.Andersonas.

Pirmasis kėlinys: „Alba“ – „Žalgiris“ 20:17.

10 min. A.Milaknis dviem taškais sumažino skirtumą iki 1 taško – 17:18. Kauniečiai galėjo užbaigti kėlinį dviem taškais, tačiau prarado kamuolį ir A.Rendfroe paskutinę kėlinio sekundę padidino atotrūkį iki 20:17.

9 min. Vokiečiai įmetė dar du taškus, o A.Milaknis baudomis sumažino skirtumą. Kitoje atakoje dar 2 taškus pridėjo D.Songaila ir „Alba“ pirmavo 18:15.

8 min. „Alba“ naudojosi tuo, kad kauniečių komandoje nėra aukštaūgių ir visas atakas baigė baudos aikštelėje. Vokiečių priekinė linija įmetė 14 taškų iš 16, o šeimininkai pirmavo 16:11.

7 min. Kauniečių spurtas – S.Vene ir A.Milaknis įmetė po 2 taškus ir „Žalgiris“ atsiliko tik 11:12.

5 min. J.Wohlfarthas baudomis padidino skirtumą iki 10:7. Dar vienoje atakoje pastarasis krepšininkas atsikovojo kamuolį ir jau 5 taškų persvara pirmavo „Alba“ – 12:7.

4 min. Klaidų virtinė lėmė, kad „Žalgiris“ labai greitai išbarstė persvarą, o „Alba“ išsiveržė į priekį 8:7.

2 min. D.Songaila atsakė dvitaškiu, o E.Ulanovas įsūdė pirmajį „Žalgirio“ tritaškį – 5:2.

1 min. „Žalgirio“ ataka buvo nesėkminga, o M.Baničius įmetė pirmuosius taškus mače – 2:0.

Startinis „Alba“ penketas: L.Radoševičius, A.Kingas, M.Baničius, R.Reddingas, A.Renfroe.

Startinis „Žalgirio“ penketas: J.Andersonas, D.Songaila, E.Ulanovas, P.Jankūnas, W.Cherry.

---------------

Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje „Alba“ ir „Žalgiris“ po 8 mačų turi po 3 laimėjimus ir dalijasi penkta-šešta vietomis. Abiems komandoms pergalė yra būtina kaip oras, jei klubai dar galvoja kabintis už 4-osios pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į atkrintamuosius mačus. Joje esantis Atėnų „Panathinaikos“ yra laimėjęs 5 kartus.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kaip niekad anksti susikrovė sportinę aprangą vykti žaisti Eurolygos rungtynių. Po nesėkmingo savaitgalio, kai LKL čempionate antrą kartą iš eilės pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui 86:90, kauniečiai antradienį iš Vilniaus oro uosto skrido į Berlyną, kur trečiadienį privalėjo žaisti su „Alba“.

Trečiadienio „Žalgirio“ pergalė prieš „Alba“ komandą taptų 100-oji klubo istorijoje Eurolygos turnyre. Kauno komanda taptų 12-oji tarp Eurolygos klubų, pasiekusi šią ribą.

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ Berlyno krepšininkai Vokietijos čempionate rezultatu 71:64 nugalėjo Braunšveigo „Loewen“ ekipą. Su 20 pergalių ir 4 pralaimėjimais „Alba“ pirmenybėse užima antrąją vietą.

Trečiadienis yra neįprasta diena Eurolygos mačui – dvikovos žaidžiamos ketvirtadieniais ir penktadieniais. Tačiau Berlyno O2 arenoje šią savaitę ir būtent šiomis dienomis vyks kitas sportinis renginys – pasaulio motokroso taurės etapas ir MX šuolių su motociklais šou „Šuolių naktis“.

Pirmoje šių komandų akistatoje sausio 9 dieną Kaune žalgiriečiai įveikė Vokietijos atstovus 75:62.

„Abi komandos parodys viską, ką gali – juk tik laimėtojas dar turės šansą pakovoti dėl kelialapio į atkrintamuosius Eurolygos mačus, – kalbėjo „Alba“ treneris Saša Obradovičius. – Kauniečiai šį sezoną Eurolygoje jau garsiai priskaldė malkų, tad su šia komanda yra labai sunku kautis. Ji žaidžia lėtą krepšinį, o pirmoje dvikovoje Lietuvos klubas buvo stipresnis morališkai. Nors dėl traumų šįkart negalės žaisti keli mūsų ekipos žaidėjai, tikiuosi, kad mums pasiseks valdyti situaciją tiek vienoje, tiek kitoje aikštės pusėje ir mes būsime pajėgesni visas tas 40 minučių“.