Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 9d. 20:54

Septintasis Dakaro etapas pradeda dviejų dienų maratoną: kokios naujos taisyklės įsigalioja?

Po poilsio dienos Haile, Dakaro ralio organizatoriai patiekė pagrindinį patiekalą – dviejų dienų maratoną. Jis ypatingas tuo, kad dvi dienas draudžiama bet kokia mechanikų pagalba. Tai pat ir uždarame bivake, kuriame miegos lenktynininkai. Todėl dalyviai privalo tausoti techniką. Nors kelio knygos nuo šiol išduodamos tik prieš pat startą, 15min susistemino informaciją, dar iki starto nutekėjusią iš organizatorių lūpų.

septintasis greičio ruožas SS7, Hailas – sakaka

  • SS7 ilgis – 471 km. Pervažiavimų – 267 km. Iš viso per dieną – 738 km.
  • Pavojai – bet koks didesnis automobilio apgadinimas kainuos daug laiko, nes remontuotis teks pačiam ekipažui.

Dakaro greičio ruožo SS7 prognozė

Iš Hailo, kuriame Dakaro dalyviai jau lankėsi pernai, jie suka nauja kryptimi, į Sakaką. Maratono metu sportininkai turės tausoti savo transporto priemones nuo pat starto, kad apsaugotų automobilius nuo incidentų, o variklius nuo perkaitimo.

Pirmąją ralio maratono dieną ralio direktorius D.Castera dalija į tris dalis. Pirmoji, apytikriai 100 km – su daugybe smėlio ir kopų. Lenktynės tokiomis sudėtingomis sąlygomis vyks beveik be pertraukų. Todėl D.Castera pataria lenktynininkams sekti degalų kiekį bakuose, kad nepritrūktų, nes smėlyje lengva nebus.

Toliau – lenktynės slėniu, kuris gana klastingas ir kupinas akmenų. Ir trečioji dalis – gana greita. Akmenuotų plokščiakalnių serija ir vingiuotų bei greitų sekcijų mišiniu reikėtų važiuoti atsargiai, nes Sakakos bivake, kaip jau minėjome, lenktynininkai neturės techninės pagalbos.

„Sakakos bivakas bus ypatingas, į jį pateks ne visi, aptarnaujantis komandų personalas nebus įleidžiamas, tad visas problemas jie turės spręsti patys“, – perspėjo D.Castera.

Organizatoriai nurodo, kad septintame greičio ruože dalyvių lauks tokia danga: 48 proc. dirvožemio, 41 proc. smėlio ir 11 proc. kopų.

Kada greičio ruože mūsų laiku startuos lietuviai?

  • Arūnas Gelažninkas – 7 val. 43 min. 30 sek.
  • Laisvydas Kancius – 7 val. 52 min. 30 sek.
  • Benediktas Vanagas/Filipe Palmeiro –8 val. 50 min.
  • Antanas Juknevičius/Darius Vaičiulis – 9 val. 31 min.
  • Edvinas Juškauskas/Aisvydas Paliukėnas – 9 val. 32 min.
  • Gintas Petrus/Jose Marques – 9 val. 45 min. 30 sek.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas