Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 28d. 08:36

Dakaro ralio organizatoriai paskelbė griežtas taisykles: kokiomis sąlygomis lietuviai lenktyniaus Saudo Arabijoje

Antanas Juknevičius
Kreda komandos nuotr. / Antanas Juknevičius

Dakaro ralio organizatoriai iki šiol yra pateikę gana nedaug informacijos – ir apie trasas, ir apie saugumo priemones, kurių planuoja imtis saugodami lenktynininkus. Preliminariais duomenimis, iš Lietuvos šiemet į Saudo Arabiją išvyks 7 privačios komandos. Dakaro ralio startas – 2021 m. sausio 3 d. Finišas – sausio 15 d.

Antradienį ASO – Dakaro organizatoriai – išplatino pranešimą dalyviams, kuriame numatė apsaugos nuo COVID-19 gaires. Jose aptarti molekuliniai PGR testai, kuriuos turės atlikti lenktynininkai, gyvenimas „burbule“, kuriame nebus COVID-19, ir griežtas higienos taisyklių laikymasis.

Kaip elgtis prieš kelionę į Saudo Arabiją

Pasak ASO, Dakaro ralio dalyviai prieš kelionę (taigi jau Kalėdų laikotarpiu), turi labai sumažinti socialinių kontaktų skaičių. Kitaip tariant, kuo mažiau bendrauti su žmonėmis, vengti šeimos susibūrimų.

Taip pat privaloma likus savaitei iki skrydžio į Džedą atlikti molekulinį COVID-19 testą (atsakymas turi būti neigiamas). Taip pat būtina pasiskiepyti nuo sezoninio gripo.

Saviizoliacija atvykus į Saudo Arabiją

Atskridus į Džedą, visiems dalyviams teks atlikti pakartotinį koronaviruso testą ir izoliuotis 48 val., prieš gaunant akreditaciją ir patenkant į bivaką.

ASO žada aprūpinti Dakaro dalyvius apsaugos priemonėmis (kaukėmis, dezinfekantais) ir organizuoti PGR (greituosius) testus.

Varžybų dalyvių judėjimą žadama riboti. Iki starto bus galima keliauti tik iš viešbučio į viešbutį, į testinį greičio ruožą ar vadinamąjį „nulinį“ Išsikrovimo bivaką.

Taip pat bus griežtai ribojamas bendravimas tarp komandos narių ir lenktynininkų kontaktai su ralio organizatoriais.

Ralio metu – gyvenimas „burbule“

Gavę neigiamą koronaviruso testo atsakymą lenktynininkai galės dalyvauti Dakaro ralyje ir turės gyventi „burbule“. Tai reiškia, kad, skirtingai nei ankstesniais metais, varžybų dalyviai negalės palikti bivako (stovyklos) ir išvažiuoti į viešbutį.

Jokių svečių bivake. Jokių restoranų už bivako ribų. Ir jokių pašalinių susitikimų. Gyvenimas vyks visiškai uždaroje erdvėje.

Bivakuose veiks COVID-19 laboratorijos, higieną ir nustatytų taisyklių laikymąsi kontroliuos specialios pajėgos. Susirgę dalyviai bus evakuojami po vieną arba grupėmis.

Organizatoriai žada nuolat dezinfekuoti bendrojo naudojimo patalpas: dušus, tualetus, valgyklas ir pan. Taip pat planuojama atskirti komandas vienas nuo kitų, mažinant galimą kontaktų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas