Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Balčiūnas: LASF skirta nuobauda Dariui Janušui yra per švelni

Jonas Balčiūnas
Organizatorių nuotr. / Jonas Balčiūnas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Praėjusį mėnesį nuskambėjusi istorija, kai lenktyninkas Darius Janušis internete paviešino medžiagą, kurioje matyti kaip naktį automobilis lekia daugiau nei 200 km/val. greičiu bendro naudojimo keliais, susilaukė didelio atgarsio. Neilgai trukus kilo pasipiktinimas, kad lektynininkas rodo nederamą pavyzdį.

Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) Etikos ir drausmės komisijos narys, ralių organizatorius Jonas Balčiūnas teigė, kad toks elgesys nėra priimtinas, nes žmogus sugadina ne tik savo vardą, bet ir visos lenktyninkų bendruomenės vardą.

Už nederamą elgesį lenktynininkui paskirta 1000 eurų bauda, tačiau pašnekovo nuomone pinigine bausme tokių „lenktynininkų“ neišauklėsi.

Nemanau, kad šioje situacijoje paskirta piniginė bauda padės. 

„Tikras lenktynininkas turėtų lenktyniauti trasoje ir rodyti pavyzdį visai visuomenei. Nemanau, kad šioje situacijoje paskirta piniginė bauda padės. Žinoma, reikia imtis priemonių ir tai buvo bene minimaliausia priemonė, kokią federacija galėjo pritaikyti“ , – sakė J.Balčiūnas.

Ralių organizatoriaus teigimu, pirmiausia pats lenktyninkas turėtų jausti atsakomybę už savo poelgius.

VIDEO: Darius Janušas demonstruoja koks jis gabus lenktynininkas

„Galime tik padėkoti Dievui, kad ši situacija baigėsi laimingai, be skaudesnių pasėkmių, bet juk galėjo būti ir kitaip. Automobilis, lekiantis dideliu greičiu bendrojo naudojimo keliais yra ginklas, kuris gali pražudyti. Tokio netinkamo elgesio afišavimas gali tapti blogu pavyzdžiu paprastam piliečiui, kuris gali manyti, kad taip elgtis yra normalu ir leistina“ , – kalbėjo pašnekovas.

Organizatorių nuotr./Jonas Balčiūnas
Organizatorių nuotr./Jonas Balčiūnas

Jo teigimu, visi esame nusižengę, tačiau žinome, kad yra tam tikros taisyklės kurių turime laikytis. Bet jų nesilaikyti ir apie tai viešai skelbti yra nederamas elgesys, o ypač lenktynininkui.

Dažniausiai automobilių sportas suvokiamas kaip itin brangus malonumas, kurį sau gali leisti ne kiekvienas iš mūsų. Lyg ir savaime peršasi prielaida, kad lenktynininkai turintys atitinkamas pajamas leidžia sau elgtis kelyje laisviau nei derėtų, tačiau J.Balčiūnas suskubo paprieštarauti, kad automobilių sportas nėra išskirtinių asmenų sporto šaka.

Pirmiausia atėjęs į automobilių sportą sieki pergalių.

„Jeigu esi darbštus, pats garaže rengi automobilį, gali patekti į šį sportą. Tokį pavyzdį galime matyti žvelgdami į Dovilą Čiutelę, kuris lenkia ir kitus greitus, brangius automobilius.

Tai nėra brangiausia sporto šaka, į ją ateini arba turėdamas pinigų, arba daug dirbi, arba susirandi rėmėjus. O dėl verslo žmonių, taip, jų šiame sporte padaugėjo, bet jie dalyvauja ne todėl, kad pasididžiuotų dideliu greičiu gatvėje. Pirmiausia atėjęs į automobilių sportą sieki pergalių, o jei nepasieki ir bandai gauti dėmesį kitais, kaip šiuo atveju, pavojingais būdais, tai yra baisu“ , – sakė J.Balčiūnas.

Visą laidą galite klausyti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas