TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Kaune pagerbti šių metų autokroso ir ralio kroso varžybų prizininkai

Kaune surengta iškilminga apdovanojimų ceremonija. Jos metu metinės įskaitos taurės įteiktos Lietuvos autokroso čempionate, pirmenybėse, ralio kroso varžybose Lietuvoje ir užsienyje dalyvavusiems ir pergales pasiekusiems sportininkams bei komandoms.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Sportininkus, varžybų organizatorius ir komandų atstovus apdovanojo LASF prezidentas Romas Austinskas su generaline sekretore Renata Burbuliene.

Pirmosios padėkos sulaukė ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas, kuris su savo komanda šiemet vėl surengė didžiausią šalyje autokroso renginį – Europos autokroso čempionato etapą. Kiek vėliau Kazimieras Gudžiūnas apdovanotas ir dar viena padėka už Lietuvos ir NEZ ralio kroso etapo organizavimą Vilkyčiuose.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Apdovanojimų ceremonijos organizatorių dėmesio sulaukė ir tie organizatoriai, kurie šiemet savo trasose rengė mini bagių varžybas, kuriose prie starto stojo patys mažiausi autokroso lenktynininkai.

Taip pat padėkos įteiktos iš šiemet autokroso C lygos varžybas organizavusių klubų atstovams – ASK „Extempas“ vadovei Margaritai Skabeikienei, VšĮ „Ekrosas“ įkūrėjui Egidijui Česneliui bei VšĮ „Kupiškio auto-moto sportas“ vadovui Sauliui Valiukui.

Pirmosios taurių dalybos autokroso dalyviams prasidėjo nuo Kasparui Navickui skirto apdovanojimo. Jis šiemet varžėsi Europos ralio kroso čempionate, Super 1600 klasėje ir užėmė ketvirtą vietą. Jo sąskaitoje – pergalės Belgijos ir Vokietijos etapuose.

Padėkos taip pat sulaukė ir šiemet į senai regėtas autokroso aukštumas šovęs lietuvis Tautvydas Urba. Tauragiškis šiemet varžėsi Europos autokroso čempionato Buggy 1600 klasėje ir ten metinėje įskaitoje buvo klasifikuojamas septintoje vietoje. Tautvydas Urba šiemet atskiruose etapuose parodė tokius rezultatus, kokius seni autokroso vilkai pamena tik Leono Vedeikio laikais. Tautvydas Urba laimėjo antrąją vietą Čekijos etape, o varžybose Italijoje žengė ant aukščiausio laiptelio.

Taip pat apdovanota ir kylanti ralio kroso žvaigždė – iš kartingų sporto į naują discipliną žengęs jaunasis Rokas Baciuška. Europos ralio kroso etape Latvijoje jis laimėjo antrąją vietą ir metė rimtą pretenziją kitiems metams.

Padėka įteikta ir Pauliui Pleskovui, kuris šiemet taip pat varžėsi Europos automobilių ralio-kroso čempionate .

Netrukus po to atėjo metas įteikti LASF sporto meistro ženklelius. Juos per ilgus metus trasose iškovojo Mindaugas Sidabras, Saulius Žunda ir Darius Tamašauskas.

Taurių dalybos prasidėjo nuo Tomo Zavarskio, kuris šiemet nugalėjo Baltijos šalių autokroso taurės B1600 įskaitoje. Lietuvos čempionato Mini Buggy įskaitoje, kurioje varžėsi vaikai, nugalėtoju tapo Matas Zavarskis, vienu tašku aplenkęs antroje vietoje sezoną baigusį Daugirdą Dungveckį. Trečiosios vietos taurę iškovojo Lėja Vareikaitė.

Super 1600 klasėje šiemet greičiausias buvo Tomas Skrodenis, atstovavęs „Bolids“ klubui. Antrosios vietos taurė įteikta Žydrūnui Šarkūnui, o trečiosios – Pauliui Kiudžiui.

Super 2000 divizione nugalėtoju tapo Mindaugas Sidabras. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo atitinkamai Mindaugas Kanapackis ir Rokas Sakalauskas.

OPEN divizione geriausias šiame sezone buvo „Audi“ vairavęs Robertas Janulis. Antrąją vietą vieno taško skirtumu iškovojo Lukas Sidabras, o trečioje vietoje sezoną baigė Aurimas Geležiūnas.

3A AWD bagių įskaitoje pergalę šventė Saulius Žunda. Antrosios vietos taure apdovanotas Gintaras Morkevičius. Trečiąją vietą iškovojo Andrius Laugauskas.

SuperCars įskaitoje triumfavo galingų sportinių automobilių konstruktorius, marijampolietis Darius Tamašauskas, važiuojantis po Ukmergės AMSK vėliava. Antrosios vietos prizininku tapo „Mūša Kross“ atstovas Egidijus Kirdeikis. Trečiąją vietą laimėjo Dovydas Vaitkevičius.

Komandinėje įskaitoje daugiausiai taškų surinko „Bolids“ ekipa iš Telšių. Antri pagal surinktus balus – ASK „Vilkyčiai“ nariai. Trečiosios vietos taurė iškeliavo į Ukmergę.

Apdovanojimų sulaukė ir ralio-kroso varžybų dalyviai. Super 1600 klasėje nugalėtoju tapo Laurynas Petraška. Antrąją vietą laimėjo Rokas Jakubauskas, o trečiosios vietos taurę iškovojo Giedrius Stonys.

TouringCars įskaitoje triumfavo Mindaugas Sidabras. Antrosios vietos taurė įteikta Deividui Vareikai, o trečiąją vietą laimėjo VšĮ „Ekrosas“ narys Gediminas Jakulis. SuperCars divizione geriausiai šiemet pasirodė Arvydas Galinis, už savęs palikęs Egidijų Kirdeikį ir Paulių Pleskovą.

Komandinėje ralio kroso įskaitoje triumfavo Ukmergės AMSK rinktinė. Antrosios vietos taurė iteikta „Fostingira“ ekipai iš Kėdainių. Treti – ASK „Vilkyčiai“ sportininkai.

Taip pat apdovanoti ir Lietuvos autokroso pirmenybių prizininkai bei nugalėtojai. 1600 divizione nugalėtojo taurę iškovojo Valdemaras Vitkus, aplenkęs Marių Vitkaitį ir Kęstutį Skiezgilą.

Dviejų litrų klasėje pergalę šiemet šventė Linas Petrauskas.

Antrosios vietos taurė įteikta Robertui Paškauskui, o trečiosios – Mindaugui Skiezgilui.

Pirmenybių komandinėje įskaitoje triumfavo ASK „Žaibas“ atstovai iš Gargždų. Šakių „Motorsport LT“ rinktinė iškovojo antrąją vietą.

Trečiosios vietos taurę laimėjo „Mūša Kross“ ekipa iš Pakruojo.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?