Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 3d. 10:36

Tikroji Dakaro kaina: Saulius Jurgelėnas kenčia skausmus, nuskausminamųjų neužteko

„Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Saulius Jurgelėnas 2020-ųjų Dakaro ralį prieš dvi savaites baigė kentėdamas skausmus. Vaidoto Žalos šturmanui medikai konstatavo stuburo kanalų susiaurėjimą, jie užspaudė nervą, dėl to S. Jurgelėnui tirpo ranka. Sportininkas praneša, kad gydymas truks dar bent 4–5 savaites, rašoma pranešime.

Šių metų Dakaro ralis Saulius Jurgelėnui buvo itin sunkus, nuo lenktynių vidurio jis Vaidotui Žalai navigavo jausdamas skausmus, kurie lenktynėms artėjant iki finišo tik aštrėjo. Nepadėjo ir skausmą malšinantys vaistai. Paskutinius greičio ruožus „Agrorodeo“ komandos šturmanas įveikė su kęsdamas didžiulius skausmus.

Asm. albumo nuotr./Sauliaus Jurgelėno trauma
Asm. albumo nuotr./Sauliaus Jurgelėno trauma

„Pirmąjį nemalonų smūgį išgyvenau ketvirtajame greičio ruože – lyg plaktuku kas būtų trinktelėjęs per petį ir paleidęs elektros srovę. Nutirpo ranka, bet per keletą minučių pramankštinau“, – pasakojo Saulius.

Iki poilsio dienos lenktynininkas į nemalonius pojūčius nekreipė dėmesio, nors jie pradėjo kartotis. Po poilsio dienos dauguma nugaros ir kaklo skausmų dingo, bet padidėjo jautrumas bet kokiems pakratymams. Vaidoto Žalos šturmanas kiekvieno stipresnio smūgio metu jautėsi it kūju per petį daužomas. Rankos ir pirštų nutirpimas nebesiliovė iki pat lenktynių pabaigos.

„Agrorodeo“ komandos antrasis pilotas lenktynių metu vartojo skausmą malšinančius vaistus, o vizito pas medikus išsamiems tyrimams užsuko grįžęs į Lietuvą.

„Tyrimo aprašas pilnas visokių medicininių terminų. Išvertus į žmonėms be baltų chalatų suprantamą kalbą, tai būtų: nuo 3 iki 7 kaklo slankstelio matomas stuburo kanalo susiaurėjimas. Tarp 5 ir 6 slankstelio situacija prasčiausia. Slankstelius jungiantys raiščiai gerokai patampyti, aplink matomi kontūziniai pakitimai ir uždegiminiai procesai. Dabar su specialistais aptariau vadinamąjį konservatyvų gydymą – vaistai ir reabilitacijos procedūros. Po penkių savaičių bus įvertintas progresas ir priimti sprendimai dėl tolimesnių žingsnių“, – savo būklę nupasakojo S.Jurgelėnas.

Lenktynininkas sako, kad sveikata gerėja: Dakaro metu tirpo kairė ranka ir visi pirštai, o dabar tik nykštys nutirpęs, kiti pirštai tik retkarčiais. Skausmai aprimę ir pakenčiami, bet vyras dar negali sukioti rankos ir kaklo kaip nori – skausmas vis dar surakina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar žinote kad Dakare Saulius miega ypatingoje vietoje?

Tokios smulkmenos gyventi netrukdo, tačiau liūdna, kad kurį laiką negalėsiu lenktyniauti. Tikiuosi, kad viskas greitai susitvarkys ir neprireiks operacijos. Nors tas pasakojimas atrodo, lyg būčiau viešai išsiverkęs, realybėje šypsausi ir esu gerai nusiteikęs. Jei kas sutiksit, tai galiu atrodyti neišsimiegojęs – vieni vaistai turi migdantį efektą, ir man, kaip miegaliui, tai tikras peilis“, – su šypsena veide šalutinį vaistų poveikį nupasakojo Saulius Jurgelėnas.

„Stuburo traumos – menki juokai. Saulius gyvenime šiaip mėtytas ir vėtytas ne sykį. Turėjęs keturias stuburo traumas, todėl linkiu jam susitvarkyti šią problemą ir ramiai išbūti bent jau tas kelias savaites, kurias rekomendavo daktaras“, – sveikatos šturmanui linkėjo Vaidotas Žala.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas