TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Duomenų teikimas apie transporto priemonę – paklausiausia „Regitros“ elektroninė paslauga

„Regitros“ apgultis
M.Griniaus 15min.lt nuotr. / „Regitros“ apgultis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet ženkliai išaugus visų valstybės įmonės „Regitra“ teikiamų elektroninių paslaugų apimtims, daugiausia domėtasi elektronine transporto priemonių paieškos paslauga, leidžiančia internetu neatlygintinai gauti duomenis apie „Regitros“ tvarkomame Kelių transporto priemonių registre įregistruotas transporto priemones. Nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. į besinaudojančių minėta paslauga asmenų užklausas „Regitra“ pateikė 1 mln. 286 tūkst. atsakymų, tai yra 351,7 tūkst. daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu 2010 m.

„Regitros“ interneto svetainėje www.regitra.lt (meniu skyrius „Transporto priemonių paieška“) nemokama transporto priemonės duomenų teikimo paslauga besinaudojantiems gyventojams ir įstaigoms įmonė yra sudariusi sąlygas internetu gauti daugelį transporto priemonės registracijos duomenų. Juose nurodoma, ar transporto priemonė įregistruota Lietuvoje, ar ji neįkeista, ar jos registravimui netaikomi kiti apribojimai. Taip pat pateikiama informacija apie jos markę, modelį, pirmosios registracijos arba pagaminimo metus, asmenų, kurių vardu transporto priemonė buvo registruota Lietuvoje, skaičių. Be to, pateikiami Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenys apie techninės apžiūros atlikimo datą bei jos galiojimo pabaigą. Šiemet gyventojų patogumui įmonė pradėjo teikti ir Transporto priemonių draudikų biuro duomenis, nurodydama, ar galioja transporto priemonės draudimas.

Daugelis šalies įstaigų ir organizacijų jau nebereikalauja iš gyventojų pažymų apie jų vardu registruotas transporto priemones – pagal duomenų teikimo sutartis įstaigos šiuos duomenis elektroniniu būdu gauna tiesiai iš „Regitros“. Pagal šias sutartis duomenys teikiami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Valstybinei socialinio draudimo fondo valdybai ir jos padaliniams, teismams, savivaldybių administracijoms, valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyboms, kitoms įstaigoms bei organizacijoms. Atsakydama į duomenų teikimo sutartis sudariusių registruotų naudotojų užklausas, „Regitra“ elektroniniu būdu šiemet (nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d.) pateikė 9,5 mln. atsakymų, tai yra 955,4 tūkst. daugiau, nei tuo pačiu metu pernai.

Siekdama maksimaliai išnaudoti informacinių technologijų galimybes ir atsižvelgdama į gyventojų poreikius, „Regitra“ siūlo vis daugiau elektroninių paslaugų bei siekia, kad jos gyventojams būtų dar naudingesnės.

„Regitros“ interneto svetainėje www.regitra.lt teikiami Lietuvoje išduotų vairuotojo pažymėjimų duomenys, tarp jų – duomenys apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą bei teisės vairuoti apribojimus. Šiemet, nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d., įmonė pateikė 80,9 tūkst. atsakymų į internetu tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio pateiktas šios paslaugos naudotojų užklausas, tai yra 12,8 tūkst. daugiau, nei tuo pačiu metu pernai. Įmonės interneto svetainėje taip pat galima sužinoti, ar jau pagamintas užsakytas vairuotojo pažymėjimas.

„Regitros“ Vairuotojų portale (www.regitra.lt) pradedantiesiems vairuotojams, turintiems dvejus metus galiojančius vairuotojo pažymėjimus, sudaryta galimybė užsisakyti 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kuris gali būti pristatomas užsakovo pageidaujamu adresu. Portale gyventojai taip pat gali užsisakyti pranešimo apie pasibaigusį vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiką paslaugą.

Šiemet, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, žymiai daugiau gyventojų registravosi į vairavimo egzaminus internetu. Besinaudojančių šia elektronine paslauga gyventojų vidutinis amžius padidėjo iki 23,4 metų (nuo 22,8 metų tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu).

Įgyvendinus šiuo metu vykdomą, ES struktūrinių fondų lėšomis remiamą projektą „Autotransporto priemonių registravimo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“, „Regitra“ elektroniniu būdu teiks ir daugelį transporto priemonių registravimo paslaugų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regitra, VĮ
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas