-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įbrėžus kitą automobilį, su rašteliu nepavyks išsisukti: galite netekti vairuotojo pažymėjimo

Daugiabučio kieme, gatvėje ar automobilių stovėjimo aikštelėje net trumpam palikus transporto priemonę grįžus galima rasti nemalonią staigmeną – įbrėžimą, įlenkimą ar kitokį apgadinimą. Ši situacija gali sukelti dar daugiau rūpesčių, kai kaltininko nėra. Draudikų atstovai pataria, ką daryti radusiems apgadintą automobilį, o sukėlusius žalą perspėja – paliktas raštelis apie net menką įbrėžimą gali baigtis bauda arba teisės vairuoti praradimu, rašoma pranešime.
Teritorija šalia LR Seimo Vilniuje
Teritorija šalia LR Seimo Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmiausia – kreiptis į policiją

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, stovėjimo aikštelėje radus apgadintą automobilį, bet ne įvykio kaltininką, pirmiausia reiktų skambinti policijai.

„Taip užfiksuosite incidentą ir užkirsite kelią situacijai, kai nukentėjusieji tampa kaltininkais. Aiškinantis įvykio aplinkybes, praverstų liudininkų pasakojimai, vaizdo kameromis ar registratoriais užfiksuoti įrodymai. Žinoma, yra daugybė atvejų, kai kaltininko surasti nepavyksta – tokiais atvejais turintiems kasko draudimą žalą atlygina draudimo bendrovė“, – primena R.Bieliauskas.

Draudimo eksperto teigimu, tokiu atveju reikėtų nufotografuoti įbrėžimus, įlenkimus ar kitus apgadinimus. „Nuotrauka užfiksuosite, kokius nuostolius patyrėte. To kaip fakto įrodymo prireiks kreipiantis į draudimo bendrovę“, – pažymi ERGO atstovas.

Įsispraudę ir įbrėžę – nepamokysite

Dėl rasto įbrėžimo ar įlenkimo neretai kalti būna ir patys transporto priemonės vairuotojai, per skubėjimą ją pastatę tam netinkamoje, pravažiuoti kitiems eismo dalyviams trukdančioje vietoje. O kaip elgtis, jei pro netvarkingai pastatytą automobilį tenka pravažiuoti jums?

„Tiesa ta, kad užkliudę neteisingai pastatytą automobilį, vis tiek būsite kalti dėl transporto priemonės apgadinimo. Jei automobilis trukdo pravažiuoti, jo vairuotojas bus kaltas tik už parkavimo taisyklių pažeidimą. Tad nerizikuokite ir nemanykite, kad įbrėžimu pamokysite nepavyzdingą eismo dalyvį. Kelyje išlikime kultūringi – tai geriausias pavyzdys ir pamoka, kurią galime duoti vieni kitiems“, – primena R.Bieliauskas.

Sukėlusieji įvykį rašteliu neišsisuks

Pašnekovas pastebi – jei kito vairuotojo automobilį apgadinote patys, neturėtumėte skubėti savarankiškai vertinti žalos dydžio ir nuspręsti, kad apgadinimas menkas, todėl transporto priemonės savininko laukti net neverta.

„Atrodytų, užtenka palikti raštelį su savo telefono numeriu ir nuvažiuoti – nukentėjusysis paskambins ir reikalą išspręsite. Tačiau tokie veiksmai policijos gali būti traktuojami kaip pasišalinimas iš įvykio vietos, neretu atveju užtraukiantys administracinę atsakomybę – baudą, teisės vairuoti praradimą. Net jei įbrėžimas menkas, patarčiau sulaukti automobilio savininko, spręsti situaciją, o jei kyla konfliktas – kreiptis į policiją“, – pabrėžia R.Bieliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius