Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 2d. 11:20

Istorinės technikos gerbėjai veržiasi į gatves: norėjosi ne tik į kitus pasižvalgyti, bet ir save parodyti

„Retro mugė“ Kaune
asoc. „Retromobile" nuotr. / „Retro mugė“ Kaune

Tai, kad istorinės technikos gerbėjai sunkiai susitaiko su įvairiais ribojimais, puikiai iliustruoja paskutininę pavasario dieną vykęs renginys Kaune. Po ilgų žiemos vakarų, praleistų garaže, o taip pat karantino metu nuolat tūnant užsidarius garaže, istorinės technikos gerbėjai tik pasitaikius menkiausiai progai skuba su savo išpuoselėtais istoriniais draugais į gatves, rašoma pranešime.

Labai jau norisi ne tik į kitus pasižvalgyti, bet ir save parodyti. Vyriausybei kiek atlaisvinus karantininius suvaržymus, tuo suskubo pasinaudoti asociacija „Retromobile“, paskutinįjį pavasario sekmadienį tradiciškai sukvietusi istorinės technikos gerbėjus bei visus prijaučiančius į Kaune vykstančią „Retro mugę“.

Kaip ir buvo tikėtasi, dalyvių gausa tik patvirtino nuostatas, jog istorinės technikos gerbėjams yra būtina laisvė. Pirmasis, kiek masiškesnis po griežtų karantininių suvaržymų, renginys įvyko ir gausiai, ir sklandžiai.

Organizatoriai ėmėsi visų privalomų saugumo priemonių, neleido vienoje vietoje būriuotis daugiau nei 30 asmenų, dalyviai privalėjo dėvėti apsaugines priemones, o prekeiviai dar ir pirštines. Organizatoriai dalyviams netgi paruošė unikalias veido kaukes, nurodydami, jog virusu jie serga jau seniai, tik tas virus, tai – retro virusas.

Du kartus metuose vykstantis renginys garsėja ne tik istorinės technikos dalyvių skaičiumi, tačiau ir dalyviais, kurie nieko bendro neturi su istorine technika. Organizatorius ypač džiugina gausus būrys tėvų su vaikais, kurie smalsiai apžiūrinėja istorinę techniką ir būtinai nori prie jos prisiliesti.

Skiepijama meilė tėvų bei senelių technikai pasitarnauja istorinės technikos puoselėjimui Lietuvoje, kuomet vis daugiau ir daugiau tarp gausybės naujų automobilių gatvėse išvystame puikiai išpuoselėtas senienas. Ir nesvarbu, ar tai prabangus amerikonas, ar paprasčiausias senelio žiguliukas.

VIDEO: Retro mugė 2020, 2020-05-31

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas