Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 15:41

Karantino metu „Regitroje“ praktikos egzaminai nevyksta: kokio dydžio eilės susiformavo ir kokių pokyčių tikėtis?

Valstybės įmonė „Regitra“ klientų aptarnavimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valstybės įmonė „Regitra“ klientų aptarnavimas

„Regitra“ jau skelbė, kad kol tęsiamas karantinas, praktiniai vairavimo egzaminai nevyks, tik teorijos. Kokių pasekmių gali tikėtis būsimieji vairuotojai arba tie, kuriems reikia perlaikyti egzaminus? Kokio ilgio eilės susidarė?

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Primename, kad įmonė „Regitra“ paskelbė, kad kol kas vairavimo praktikos egzaminai stabdomi iki kovo 31 d. Tokia situacija, siekiant stabdyti COVID-19 plitimą, tęsiasi nuo gruodžio 16 d. Kokio ilgio laukiančių egzamino eilė susiformuos per tris mėnesius? 15min šaltinių duomenimis, šiuo metu eilėje laukia apie 10 tūkst. asmenų.

Atnaujinus praktikos egzaminų veiklą, planuojama ilginti darbo laiką

„Regitros“ atstovė Emilija Bardauskienė komentuoja, kad praktikos egzaminų vykdymas sustabdytas iki kovo 31 d., tačiau ši data gali keistis Vyriausybei priėmus atskirus sprendimus dėl karantino sąlygų švelninimo.

„Šiuo metu būsimiems vairuotojams kol kas rekomenduojame į praktikos egzaminus registruotis nuo balandžio 1 d. Jei bus priimtas sprendimas praktikos egzaminų vykdymą atnaujinti anksčiau, apie tai klientus informuosime interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Žinia, šiuo metu vairavimo mokyklų veikla taip pat yra apribota, tad naujų vairuotojų nėra parengiama. Taigi, kalbant apie ateitį, kai sušvelninus karantino reikalavimus bus galima atnaujinti praktikos egzaminų veiklą, pirmaisiais mėnesiais juos iš esmės atvyks laikyti tie patys asmenys, kurie tai planavo padaryti karantino laikotarpiu.

Esant poreikiui ir tam, kad būtų reguliuojami srautai, įmonė planuoja egzaminuoti ilgiau arba papildomomis dienomis“, – paaiškino specialistė.

Išregistruota beveik 11 tūkst. asmenų

Iki vasario 28 d. iš viso iš praktikos egzaminų išregistruota apie 10,9 tūkst. asmenų. E.Bardauskienės teigimu, „Regitra“ per mėnesį visoje Lietuvoje gali priimti apie 11 tūkst. praktikos egzaminų. Šis skaičius gali ir augti, egzaminuojant ilgiau ar papildomomis dienomis.

„Regitra“ yra pasiruošusi atnaujinti praktikos egzaminų veiklą, tad įmonės administracija tikisi, kad situacija šalyje pagerės. Saugumo sumetimais visuose egzaminų automobiliuose yra įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo. Jos buvo įrengtos dar pirmojo karantino metu.

Pratęstas teorijos egzaminų rezultatų galiojimas

Šiuo metu teorijos egzaminai vyksta užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus. Nors vienu metu klasėse yra priimamas mažesnis asmenų skaičius, jis yra išlyginamas per dieną organizuojant daugiau egzaminų.

Įprastai teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja vienerius metus ir per šį laikotarpį būtina išlaikyti praktikos egzaminą, tačiau dėl pandemijos šis terminas yra pratęstas. Kitaip tariant, visiems būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigė arba baigs galioti ekstremalios situacijos metu, jo galiojimo terminas pratęsiamas ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos.

„Regitros“ atstovė E.Bardauskienė pabrėžia, kad kalbame ne apie karantino laikotarpį, o ekstremalią situaciją, kuri šalyje tęsiasi ilgiau. Valstybės lygio ekstremali situacija šalyje paskelbta dar 2020 m. vasario 26 d., o kada ji baigsis nėra žinoma.

Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu dėl karantino ribojimų yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą.

Pastaraisiais mėnesiais atvykstančių laikyti teorijos egzaminus skaičius yra mažesnis, tam įtakos galėjo turėti gyventojų judėjimo ribojimai, taip pat tai, kad ne visos vairavimo mokyklos šiuo laikotarpiu vykdo nuotolinius teorijos rengimo kursus ir pan.

Šiais metais per sausio–vasario mėn. iš viso įvyko virš 10 tūkst. teorijos egzaminų, tuo metu pernai tuo pačiu laikotarpiu – apie 17 tūkst.

Žinias galima tobulinti savarankiškai

„Regitra“ būsimiems vairuotojams, kurie išlaikė teorijos egzaminą ir ruošiasi praktikos, pataria tobulinti savo žinias, pasitelkiant įmonės specialistų parengtą mokomąją medžiagą. Taip pat, jei yra galimybė, įgūdžius galima tobulinti vairuojant su savo šeimos nariais.

Pabandykite teorinį egzaminą išlaikyti 15min: vienoje skaidrėje pateikiamas klausimas, kitoje – teisingi atsakymai:

Įmonės interneto svetainėje pateikiama 17 virtualių vairavimo pamokų, kurios padės perprasti automobilio valdymo ypatumus ir vairavimo kultūros niuansus.

Taip pat čia galima rasti tikslius klausimus, kurie yra užduodami prieš važiavimą, praktinius egzaminuotojų patarimus, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų bei kt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:53
27:22
19:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas