Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 15:36 , Atnaujinta: 2020 sausio 21d. 17:34

Kol vieni tariasi su centrine valdžia, kiti saviveiklauja: dviejose savivaldybėse lentelės jau sugrįžo

Žalios rodyklės
Sį „Susisiekimo paslaugos“ nuotr. / Žalios rodyklės

Po Vyriausybės nutarimo grąžinti į dešinę sukti leidžiančias žaliąsias rodykles, kai kurios savivaldybės ėmėsi iniciatyvos ir jas jau užkabino. O kitos, pavyzdžiui, Vilniaus, dėl šio veiksmo dar tariasi su Transporto kompetencijų agentūra (TKA). Agentūros atstovai kiek nustebo sužinoję, kad Marijampolėje ir Mažeikiuose rodyklės jau pakabintos – mat tas padaryta dar prieš susisiekimo ministro įsakymo, leidžiančio grąžinti, įsigaliojimą. Viceministro tikinimu, ar savivaldybės nusižengė, turėtų spręsti Vyriausybės atstovas apskrityje. Kartu jis teigia, kad sankryžos su naujomis lentelėmis vis tiek turės būti patvirtintos TKA.

Tiek Marijampolės, tiek Mažeikių savivaldybės savo feisbuko paskyrose praėjusios savaitės viduryje paskelbė, kad nuo šiol transporto eismas vėl turėtų būti pralaidesnis – sugrįžo žaliosios rodyklės.

Mažeikių rajono savivaldybės feisbuke rašoma, kad prie šviesoforų pritvirtinta 19 tokių lentelių – tiek pat, kiek paskutinę praėjusių metų dieną jų buvo nuimta.

Pasak savivaldybės atstovės Almos Tupikienės, apie ketinimą grąžinti žaliąsias rodykles buvo informuotas Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamentas.

Sauliaus Žiūros nuotr./Šviesoforas su žalia lentele
Sauliaus Žiūros nuotr./Šviesoforas su žalia lentele

Marijampolėje sugrąžintos 27 žaliosios rodyklės. Pasak savivaldybės skyriaus vedėjos Neringos Tumelienės, tokį sprendimą priėmė Saugaus eismo komisija.

„Grąžinti rodykles ir kur jas grąžinti, sprendė Saugaus eismo komisija, kurią sudaro Savivaldybės administracijos darbuotojai, policijos atstovai. Iš karto po sprendimo buvo pasiruošta darbams ir sulaukus KET pakeitimo, pagal kurį žalios rodyklės vėl įsigaliojo, per keletą dienų žalios rodyklės grįžo į savo vietas“, – sakė ji pridėjusi, kad dėl sprendimo tartis su Susisiekimo ministerija įsipareigojimo nebuvo.

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymas dėl kelių šviesoforų įrengimo taisyklių patvirtinimo įsigaliojo tik sausio 18 dieną. Jame nurodoma, kad savivaldybės, prieš grąžindamos lenteles, šį veiksmą turi suderinti su TKA.

Kitaip tariant, teoriškai nei Marijampolė, nei Mažeikiai dar negalėjo užkabinti rodyklių, mat tam nebuvo teisinio pagrindo, pažymi TKA Transporto paslaugų skyriaus vadovas Evaldas Morkūnas. Kartu jis teigia, kad savivaldybės su įstaiga savo sprendimo nederino.

Pasak Susisiekimo ministerijos viceministro Vladislavo Kondratovičiaus, minėtos savivaldybės kiek paskubėjo grąžindamos lenteles. Be to, atnaujintos sankryžos yra neoficialios, kol nepatvirtintos TKA.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vladislavas Kondratovičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vladislavas Kondratovičius

„Aišku, už eismo organizavimą ir saugų eismą atsako kelio savininkas, šiuo atveju savivaldybė. (...) Kodėl jie taip padarė, reikėtų jų klausti. Jeigu gyvename teisinėje valstybėje, norėtųsi to nuoseklumo, kad nebūtų vakuumo. Klausimas, ar Marijampolėje sankryžose pagal tą tvarką, kuri galiojo anksčiau, buvo galima kabinti lenteles. Nežinau, sunku pasakyti“, – kalbėjo jis.

„Dabar reikės priduoti galutinį statusą tai sankryžai. Savivaldybės turėtų kreiptis į TKA su prašymu įvertinti sankryžą per eismo saugos ir eismo organizavimo prizmes. Ir po to gaus faktinį pritarimą. Dabar čia yra grynai jų atsakomybė“, – pridėjo viceministras.

Pasak jo, intensyviausiai dėl žaliųjų rodyklių grąžinimo konsultuojasi Vilniaus miesto savivaldybė, sąrašą yra pateikusi ir Kėdainių rajono savivaldybė. Ar kreipėsi daugiau? V.Kondratovičius teigė naujausios informacijos nematęs.

Pasak vicemero, ar paskubėjusios savivaldybės turės prisiimti kokią atsakomybę, turėtų spręsti Vyriausybės atstovas apskrityje, kuris prižiūri, kaip laikomasi teisės aktų.

Grąžino visam laikui

Sausio pradžioje Vyriausybė visam laikui leido grąžinti dešinįjį posūkį automobiliams leidžiančias vadinamąsias žaliąsias rodykles sankryžose.

Vyriausybė pakeitė savo nutarimą, kuris įpareigojo tokias rodykles pašalinti nuo šių metų sausio, skelbia BNS.

Iš pradžių susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius žadėjo senąją tvarką grąžinti metams, tačiau Ministrų kabinetas galiausiai atsisakė numatyti terminą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas