Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 30d. 06:02

Motociklininkų mokymas karantino metu: galima, tačiau ne visi žino?

Motociklininkų mokymas karantino metu
Stop kadras / Motociklininkų mokymas karantino metu

Į 15min redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris teigia, kad Kaune veikianti vairavimo mokykla nesilaiko karantino režimo. Pasak skaitytojo, yra vykdomi motociklininkų mokymai, kurie iki trečiojo karantino sušvelninimo etapo nebuvo leidžiami. Kreipėmės ir į vairavimo mokyklą, šios atstovai tvirtina, kad motociklininkų mokymas nebuvo uždraustas ir viskas daroma laikantis saugumo reikalavimų.

Sulaukėme ne vieno susirūpinusio skaitytojo laiško, jog minėta vairavimo mokykla nepaiso karantino.

„Visoms vairavimo mokykloms buvo uždrausta mokyti vairuoti, o čia nepaiso karantino. Gaila nesimato instruktorių, nes keli buvo toli, matyt vis tiek būna toliau, kad niekas nematytų. Nemanau, kad tai yra normalu – visiem galioja karantinas, o jie – neišskirtiniai“, – teigia skaitytojas.

Jo teigimu, mokykla dirbo visą laiką, kol buvo karantinas.

Tačiau kaip paaiškėjo, tokia veikla nėra draudžiama, bent taip teigė kelios institucijos. Nors Vyriausybė oficialų leidimą vairavimo mokykloms pradėti praktinį mokymą paskelbė trečiadienį, balandžio 29 d.

Kaip vyksta mokymas?

Kaune veikianti vairavimo mokykla „ARV-Auto“ mokymus, kaip teigia jos vadovas Valdas Šlepikas, pradėjo nuo ketvirtadienio, balandžio 16 d. – užsiėmimai vyksta laikantis visų saugumo reikalavimų. Pasak jo, mokymai vykdomi tik nuo minėtos dienos, o juos vykdyti nėra ir nebuvo draudžiama.

Vairavimo mokymo veiklą kuruoja Susisiekimo ministerija, kuri, pasak V.Šlepiko, konkrečiai nei pasisakė, nei nurodė apie draudimus vykdyti vairuotojų mokymą.

„Pagal Vyriausybės nutarimą Švietimo ir mokslo ministras rašė savo rekomendacijas, kaip reikėtų vykdyti mokymus, kurie susiję su švietimo įstaigų veikla. Mes, kaip vairavimo mokykla, nepriklausome švietimo įstaigoms, o vairuotojų rengimo mokyklų veiklą kuruoja Susisiekimo ministerija. O ji sakė tokius dalykus, kaip „neturėtų“, „negalėtų“, „nereikėtų“ mokyti, o aiškaus teisės akto apie tai nebuvo.

Pradžioje situacija buvo pakankamai rimta ir įtempta, be to „Regitra“ neegzaminavo, tad ir poreikio mokyti nematėme. O kai buvo paskelbta, kad pradedamas egzaminavimas, sulaukėme spaudimo iš mokinių pradėti mokymą, juk jiems reikia pasiruošti egzamino išlaikymui.

Priimame tik tuos mokinius, kurie turi savo aprangą, fizinio kontakto su mokytoju jokio nėra – nemanau, kad mes ką nors pažeidžiame“, – teigia V.Šlepikas.

Jis tikina, kad laikantis visų LTSA (Lietuvos transporto saugos administracija) ir Vyriausybės rekomendacijų, užtikrinamas ir mokymas asmenims, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti: atlikti privalomą papildomo vairuotojų mokymo po pažeidimo kursą. Tad teorinės paskaitos buvo vedamos nuotoliniu būdu, o praktinius pratimus vairuotojai atlikdavo vairavimo mokyklos autodrome.

Jame, kaip teigia V.Šlepikas, yra visa tinkama infrastruktūra ir sudarytos sąlygos tinkamai atlikti aprašu nustatytą saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo kurso dalį. Buvo imtasi ir visų saugumo priemonių, o pratimų atlikimo metu instruktorius automobilyje šalia nesėdi – užduotys ir jų atlikimas nurodomi radijo ryšio pagalba.

Motociklininkus mokyti leidžia

Kaip 15min informavo Susisiekimo ministerija, karantino metu vairavimo mokymo įstaigos gali vykdyti mokymą nuotoliniu ir bekontakčiu būdu.

„A1, A2 ir A kategorijų praktinio vairavimo mokymas gali būti vykdomas, nes iš esmės šis mokymas laikytinas bekontakčiu mokymu: kadangi mokinys ir instruktorius važiuoja skirtingomis transporto priemonėmis, juos skiria atstumas, todėl toks mokymas gali būti priskirtas bekontakčiam. Savaime aišku, privaloma taikyti saugos priemones ir laikytis sveikatos specialistų rekomendacijų apsaugai nuo viruso sustiprinti“ , – teigiama Susisiekimo ministerijos pateiktame atsakyme.

Susisiekimo ministerija ir Lietuvos transporto saugos administracija teigia, kad besimokantis vairuoti asmuo privalo turėti savo (priklausančias mokiniui) apsaugos priemones (šalmą, alkūnių, kelių, pečių apsaugas, pirštines) ir savo (priklausančą mokiniui) laisvų rankų įrangą. O po praktinio vairavimo mokymo turi būti atliktas transporto priemonės, kuria naudojosi mokinys, dezinfekavimas.

Nesusikalbėjimas? Teigiama, kad mokyti dar negalima

Kai kurios institucijos teigia, kad praktinio mokymo vairavimo mokyklos dar negali vykdyti.

Tiesa, reikia pažymėti, kad kai buvo gauti atsakymai, dar nebuvo priimtas trečiasis karantino sušvelninimo etapas. Tad kalbama apie mokymo vykdymą šalyje iki balandžio 29 d.

Taigi buvo pateikti klausimai dėl vairavimo mokyklų darbo Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijoms. Jų atsakymai skyrėsi nuo tų, kuriuos pateikė Susisiekimo ministerija bei ką savo tinklalapyje teigia LTSA.

„Vairavimo mokyklos gali organizuoti tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus. Tačiau mokymų organizuoti dar negalima“, – atsakyme balandžio 22 d. teigė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija patvirtino, kad teorijos mokymai galimi nuotoliniu būdu, o praktinių įgūdžių mokymai galimi tik aviacijos srityje.

Išimtis nustatyta tik valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas