Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 14:54

Selo sulaikymo įrašas priminė telefono naudojimo prie vairo taisykles: kada tai daryti legalu, o kada ne?

Policijai paviešinus vaizdo įrašą su Egidijaus Dragūno-Selo sulaikymu, visuomenėje vėl kilo diskusijos apie telefono naudojimą vairuojant. Kelių eismo taisyklės aiškiai nurodo, kad telefonu draudžiama ne tik kalbėti, bet ir apskritai paimti jį į rankas. O kaip tuomet su kita veikla prie vairo, tokia kaip valgymas ar rūkymas? Kada telefonu naudotis galima? 15min GAZAS nusprendė pasidomėti, kur yra riba tarp legalumo ir pažeidimo ir kaip apskritai pašalinė veikla veikia vairuotojus?
SEL Tik prenumeratoriams
Egidijus Dragūnas-Selas / Teodoro Biliūno ir organizatorių nuotr.

Kelių eismo taisyklės labai aiškiai apibrėžia sąvoką „Naudojimasis telefonu“. Tai reiškia, kad įrenginys negali būti naudojamas rankomis jokia forma.

Visai nesvarbu, ar vairuotojas kalba, naršo internete, rašo žinutę, skaito elektroninį laišką ar reguliuoja muziką. Visi šie veiksmai yra draudžiami, nes jie atliekami rankomis.

Netgi automatinių vartų atidarymas telefono skambučiu, jei tai daroma rankomis, reikalauja jūsų dėmesio. Taigi visai nesvarbu, kad riedate gatve paskutinius metrus iki namų. Kiek laiko sugaišite, jei pakeliamam atitvarui paskambinsite jau sustoję prie jo, o ne link jo važiuodami? Penkias sekundes? Ar toks sutaupyto laiko skirtumas vertas rizikos, kurią vairuotojas prisiima užsiimdamas kita veikla nei vairavimas?

Teismų praktikoje yra buvę situacijų, kai vairuotojai bandydavo gelbėtis nuo baudos tvirtindami, kad jie telefoną į rankas paėmė tuomet, kai jų variklis spūstyje buvo užgesintas automobilyje esančios „Start / Stop“ sistemos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas