Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 07:00

Skaitytojas: ką filmuoja ant policijos automobilių stogų pritvirtintos mažos kameros?

Lietuvos miestuose padaugėjus kelių policijos reidų, vairuotojams su pareigūnais tenka susidurti dažniau nei įprastai. Todėl jie turi daugiau laiko įdėmiau apžiūrėti policijos automobilius ir pažeria vis naujų klausimų.

Temą siūlykite el. paštu gazas@15min.lt.

Skaitytojas Jonas, kaip galima suprasti iš laiško, vieno iš reidų metu sustabdytas pareigūnų, pastebėjo anksčiau neregėtą galinio vaizdo kamerą ant automobilio stogo.

Skaitytojo nuotr./Vilniaus policijos „Škoda Octavia“
Skaitytojo nuotr./Vilniaus policijos „Škoda Octavia“

„Koks čia įrenginys? Ar jis matuoja iš paskos važiuojančių transporto priemonių greitį? Ar kamera mato abi eismo juostas? Ar vaizdo medžiagą įrašo į kortelę ar siunčia į serverius?“ – apipylė redakciją klausimais smalsus skaitytojas.

Skaitytojo teigimu, apie nežymėtas policijos „Audi A6“ prirašyta labai daug. Tačiau ką gali iš pažiūros kuklios „Škodos“, neaišku.

Vilniaus apskrities Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas paaiškino, kad kiekvienas policijos automobilis turi tris kameras. Viena – vidaus kontrolei. O kitos dvi filmuoja priekyje vykstančius įvykius ir gale.

Taigi skaitytojo pastebėta kamera, pritvirtinta ant „Škoda“ stogo, skirta galinės dalies kontrolei. Ji sumontuota pačių pareigūnų labui. Jei įvykio aplinkybės būtų neaiškios, pareigūnai galėtų remtis kameros įrašu. Tokią kamerą turi ir policijos „Opel Insignia“.

Liaudiškai tariant, ši kamera gali nufilmuoti ir KET pažeidimą, ir netinkamą vairuotojo elgesį jau išlipus iš automobilio.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja informavo, kad, priklausomai nuo automobilio modelio ir paskirties, į jį gali būti montuojamos 3 arba 4 kameros.

Didesniuose automobiliuose gali būti montuojamos ir 4 kameros

„Tai yra Policijos departamento projektas, skirtas prisidėti prie pareigūnų apsaugos darbo metu. Pirma kamera filmuoja automobilio priekį, antra saloną (t.y. pareigūnus), trečia – galinę sėdynę (t.y. vežamą sulaikytąjį ), o ketvirta nukreipta į automobilio galą.

Prie vaizdo sistemos prieigą turi labai ribotas darbuotojų skaičius – viskas yra daroma tik vadovaujantis galiojančiais teisės aktais (Asmens duomenų apsauga, BDAR)“, – komentavo J.Samorokovskaja.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Blogiukams“ jau ruošiami policijos komisariatai ant ratų: „VW Transporter“ turės sustiprintas sienas ir slaptus mikrofonus

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas